PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

nowy92

Użytkownik
 • Zawartość

  2
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez nowy92

 1. nowy92

  Remont starego domu

  Niedawno kupiłem drewniany, przedwojenny domek na wsi. Zbudowano go z bala smolnego (żywicznego), dlatego postanowiłem go wyremontować, a nie rozebrać. Zaznaczę, że nieruchomość kupiłem dla 0,5 ha ziemi budowlanej, a nie dla samego domu. Włożyłem w to prawie wszystkie swoje oszczędności. Musiałem rozebrać większość wewnętrznych ścian, aby zrobić miejsce na łazienkę i większą kuchnię połączoną z jadalnią. Później wylałem wylewkę, zrobiłem pomieszczenie na łazienkę i położyłem całą kanalizację wodną w domu. Dodatkowo wymieniłem wszystkie drzwi i część okien. Kosztowało mnie to 15.000 złotych. Część robót robiłem sam z bratem, ale większość robił majster. Aby móc się tam wprowadzić muszę zrobić łazienkę (płytki + sanitariat), szambo, nowe kable pod prąd i wyłożyć ściany płytą regipsową. I teraz mam dylemat, bo zostało mi tylko 10.000 zł, na dodatek obecnie nie mam pracy, a chciałbym tam się wprowadzić jak najszybciej. Może ktoś z was remontował dom i może mi poradzić jak tanio zrobić łazienkę i szambo? Dodam, że pomieszczenie na łazienkę ma wymiary 3mx1,6m. Domek jest niewielki, ok. 50 m2. W załączniku zamieszczam zdjęcie domku.
 2. Witam wszystkich. Mam pewien problem. Wynajmuję pokój u kogoś i korzystam z jego internetu. Wydaje mi się, że właścicielka domu przegląda zawartość mojego pulpitu. Dzisiaj wszedłem na moim kompie w "This PC", następnie w "Network" i tam wyświetliły mi się trzy ikonki z komputerami, mój, publiczny i właścicielki domu. Gdy wszedłem w moją ikonkę znalazłem tam pliki tj. desktop itp. Wszedłem w ten plik o nazwie desktop i tam były wszystkie moje zdjęcia, dokumenty. Później udało mi się zmienić ustawienia foldera (było to "shared") i zawartość mojego foldera zniknęłą. Czy to znaczy, że administrator miał dostęp do moich prywatnych plików? Jeżeli tak to czy to legalne, czy nie? Bardzo proszę o pomoc. Ps: Dodam, że mam oprogramowanie Windows 8 i, że ten plik pojawił się nie dawno. Byłem za granicą kilka tygodni i teraz po powrocie zauważyłem ten problem.