PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Tiril

Kobieta
 • Zawartość

  990
 • Dotacja

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  19

Ostatnia wygrana Tiril w Rankingu w dniu 20 Marzec

Tiril posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O Tiril

 • Tytuł
  Aktywny
 • Urodziny 09.07.1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnie wizyty

1337 wyświetleń profilu
 1. Rozstanie, powrot czy co robić?

  Po pierwsze: Tak jak już ktoś pisał - wstawia fotki, bo robi dobrą minę do złej gry, bardzo wiele moich koleżanek tak reagowało na rozstania. Jeszcze pół biedy jak wrzuca sama swoje zdjęcia. Niektóre chodziły (lub udawały, że chodzą) codziennie na imprezy i prosiły znajomych czy koleżanki, żeby dodawały z nimi foty i je oznaczały. Tak, że niby odżyły i czują się świetnie. Po drugie: Pytałeś ją o to pisanie? Wytłumaczyła się jakoś? Czy to wszystko domniemania i plotki? Po trzecie: Są mieszkania, w których właściciele czy współlokatorzy nie mają nic przeciwko zwierzakom. Znajdź taki pokój, żeby zabrać ze sobą kota, tylko dlatego, że się rozstaliście nie możesz zostawić kota. To trochę tak jakbyście adoptowali dziecko i w związku z rozstaniem oddali je rodzinie, albo z powrotem do schroniska.
 2. Pierścionek zaręczynowy

  Okej Ciężki dzień za mną i wszystko traktuję jak atak Może jestem w mniejszości, ale dla mnie nie ma czegoś takiego jak "należy się" w kwestii wartości pierścionka. Według mnie powinno mieć to wymiar symboliczny, a nie kto da więcej, jak u pingwinów - który kamień ładniejszy, tego samica wybiera.
 3. Pierścionek zaręczynowy

  @Krovitz mam nadzieję, że to tylko taka ostra ironia z Twojej strony, bo wobec takiego stwierdzenia nie mogę przejść obojętnie jako kobieta i przyszła żona
 4. Zakaz handlu w niedzielę

  Jasne, że w mediach spotkałam się ze zwolennikami (tylko w mediach), ale za każdym razem miałam wrażenie, że ci ludzie nie bardzo wiedzą, co mówią. To brzmiało za każdym razem tak, jakby pracowali cały tydzień. No i niewielu z nich zdaje sobie sprawę z tego, że to wiąże się z redukcją etatów.
 5. Zakaz handlu w niedzielę

  Ja Wam powiem, że jestem całkowicie przeciwna. Jak już Krovitz wspomniał - czym się różni ten zawód od jakiegokolwiek innego? Moja mama ma zaprzyjaźnione kasjerki w marketach, które są przeciwne temu, co się dzieje, bo one sobie te dwa dni wolne odbierały w tygodniu i mogły pójść na zebranie do szkoły czy pozałatwiać sprawy w urzędzie. Według mnie to wręcz luksus, wiadomo, że nie mam nic do załatwienia na co dzień, ale czasem przydaje się chociaż jeden dzień roboczy w tygodniu wolny, żebym mogła bez brania urlopu pójść na kontrolne badania czy faktycznie załatwić coś w urzędzie. Osoby, które decydowały się na tę pracę wiedzą z czym to się je i się na to zgadzają, właśnie dostrzegając plusy. Mało tego - praca kasjera w sklepie jest niestosowna i nie powinna być wykonywana w niedzielę, ale praca na stanowisku kasjera w kinie czy kelnera lub kucharza w restauracji to już jak najbardziej. Nie uwłaczam żadnemu zawodowi, ale kelner czy kucharz, w moim odczuciu (co zaznaczam) napracuje się bardziej, szczególnie w weekendy. Abstrahując już od tego, że jestem niezadowolona z osobistych pobudek, bo to był zawsze jedyny dzień w tygodniu, kiedy mogłam się wybrać na większe zakupy spożywcze na cały tydzień. Nasz rząd chyba naprawdę wierzy, że ci wszyscy ludzie teraz pójdą z nudów do kościoła i zamiast zostawiać pieniądze w sklepach rzucą na tacę. Według mnie, jak chciał tak pomóc polskiej rodzinie, powinien zakazać wykonywania jakiejkolwiek pracy w niedzielę. Wychodzi na to, że pracownicy produkcyjni nie mają rodzin i nie chcą z nimi spędzać niedziel. Kolejna rzecz - o zwolnieniach już jest głośno - ludzie tracą prace, bo nagle zapotrzebowanie nie jest tak duże. Mogłoby się wydawać, że to tylko jeden dzień w tygodniu, więc co za różnica, ale dość, że sklepy tracą dzienny utarg to jeszcze okazuje się, że mniejsza ilość pracowników jest potrzebna. Teraz to może jeszcze nie będzie tak bardzo widoczne, ale jak dojdziemy do etapu wszystkich wolnych niedziel, posypią się głowy, a niestety, miejsca w gastronomii są mocno ograniczone. Teraz tylko czekać na kolejne podwyżki cen - w końcu każdy będzie chciał wyjść na swoje, a sklepy będą chciały odbić sobie ten jeden dzień niezłego utargu.
 6. Odzyskać Byłego.

  Jejo, jak jakaś telenowela. Z tego, co piszesz jesteście dorosłymi ludźmi, a zachowujecie się jak dzieci. Skoro się kochacie to dlaczego się rozstaliście? Dlaczego nie możecie do siebie wrócić? Takie użalanie się nad sobą "kochałem cię, ale mnie zraniłaś" jest po prostu żałosne. Podobnie jak znajdowanie sobie kogoś na złość komuś innemu. Daj sobie spokój. Żyj własnym życiem, znajdź kogoś kto dorósł do takiej relacji. Co do tych 4 lat - to wbrew pozorom wcale nie tak dużo, jeszcze nie raz się okazuje, że po takim czasie wcale nie znało się drugiej osoby.
 7. Czy lubicie tatuaże?

  Mnie się podobają, ale jakbym sobie robiła to w niewidocznym miejscu
 8. Infekcja pochwy partnerki

  Mi ginekolog mówił, że opcje są dwie (też miałam i też "z powietrza"), oczywiście jeśli założymy, że sami nie zdradzamy i że partner nie zdradza. 1) Któreś z Was jest nosicielem, o co nie trudno, w końcu wielu ludzi czasem ma opryszczkę na ustach, która uaktywniła się teraz, bo sezon przeziębień, a drugie po prostu nie ma objawów, 2) Zaraziła się w miejscu publicznym - moja ginekolożka powtarza, żeby nigdy pod żadnym pozorem nie korzystać z publicznych toalet (jakby to było takie proste). Tak czy inaczej, skoro ona ma opryszczkę to Ty już też, niezależnie od tego kto komu sprzedał tego wirusa.
 9. Panowie, ja bym jednak spojrzała na to z innej strony. Z tego, co pisze autor to faktycznie, jego przyszła żona przyprawia mu rogi, ale skąd mamy wiedzieć, jak on ją traktuje? Okej, mówi, że ją kocha, ale jak sam napisał, jak się na***ał to zostawił ją pod opieką pozostałych 18 współlokatorów, bo nie mogła dostać się do pokoju. Dobrze, że chociaż salon mają, bo by w kuchni na kafelkach spała. Może takie sytuacje zdarzały się częściej? Może po alkoholu wcale nie traktuje jej tak dobrze, że przez co ona "zmieniła kierunek". W końcu ma dziecko (chociaż tego też do końca nie rozumiem, zostawić dziecko pod opieką dziadków i wyjechać za granicę...?), więc teoretycznie szuka odpowiedzialnego partnera. Chociaż czytając tę historię mam wrażenie, że są po prostu siebie warci.
 10. W dzisiejszych czasach "na ulicy" nie spotkasz faceta, który ma podobne poglądy. Obecnie mam wrażenie, że liczy się głównie szybki seks. Niezależnie od płci. Jeśli to dla Ciebie ważne, musisz, tak jak pisze kobieta, zacząć obracać się w środowisku ludzi o podobnych poglądach. To Twoja jedyna nadzieja na znalezienie kogoś, kto sprosta Twoim wymaganiom, bo mam wrażenie, że ciągle szukasz w nieodpowiednim miejscu, stąd problem.
 11. Rozstanie, długi straż związku, szantaż itd

  Mam nadzieję, że po zobaczeniu swojej historii "na piśmie", sama zrozumiesz, że tylko marnowałaś czas na tego faceta. Od dłuższego czasu już nie byliście jak para, tylko jak stare małżeństwo podczas rozwodu. Według mnie każde z Was, a szczególnie on, chcieliście czegoś nowego, zaniedbując swój związek, bo nic prócz przyzwyczajenia już Was od dawna nie łączy. Ja jestem w 7-letnim związku i nigdy takie akcje się u mnie nie działy. Jasne, że czasem (może raz w roku) się fochnę o jakąś pierdołę, ale nigdy nie miało to takiej skali jak u Ciebie. I najważniejsza sprawa - człowiek drugiego człowieka zawsze poznaje dopiero podczas rozstania.
 12. Infekcja pochwy partnerki

  Ojej.
 13. Intercyza

  Hm.. No ja jednak mam trochę inną wizję Ja chcę podpisać intercyzę, żeby mój mężczyzna czuł się bezpiecznie w razie ewentualnych problemów
 14. Intercyza

  Czasy są takie, ze lepiej się zabezpieczyć przed ewentualnymi nieprzyjemnościami potem. Podczas rozwodu wszystko może się okazać, dlatego też bym coś takiego chciała podpisać na jego miejscu, żeby nie stracić majątku. To całkiem zrozumiałe
 15. Intercyza

  Wszystko zależy od treści, ale pewnie głównie chodzi o to, żeby podczas rozwodu nie musiał spieniężać połowy firmy czy np. domu jeśli sam buduje, bez Twojego wkładu, na Twoją rzecz. Ja mam podobną sytuację, dlatego też będę coś takiego w niedalekiej przyszłości podpisywała W sumie to dobre rozwiązanie, jak tak obiektywnie na to spojrzeć - jeśli mężczyzna sam do wszystkiego doszedł to nie chce potem połowy oddawać swojej byłej żonie i ja to doskonale rozumiem. Jak sama napisałaś - nie można ufać kobietom