PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

VonM

Użytkownik
 • Zawartość

  88
 • Dotacja

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana VonM w Rankingu w dniu 8 Październik 2017

VonM posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O VonM

 • Tytuł
  Bywalec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Zachód

Ostatnie wizyty

376 wyświetleń profilu
 1. Zabiegać o mocno religijną kobietę?

  Więc tu pytanie, na jakim polu mogą pojawić się problemy. Chrześcijański kodeks etyczny wciąż jest mi bliski, chociaż przez ostatnie 10 lat moja religijność spadała. Jeśli kobieta jest warta tego, żeby czekać z seksem do ślubu, uszanuję to. Ślub kościelny, chrzest itd., uważam że nawet przy spadku wiary, ze względów tradycjonalistycznych naszego kręgu kulturowego za wskazany.
 2. Pierwsze strzelanie

  Tak, pierwszy najpierwszy. Nie objął mnie pobór i coraz częściej zaczynam mieć z tego powodu drobne kompleksy - może nie jestem za czynną służbą dwuletnią, ale chociażby krótkie przeszkolenie by się przydało
 3. Pierwsze strzelanie

  Wczoraj rozprawiczyłem się w kontakcie z bronią na 25 strzałów 3 szóstki i do tego jakieś 4-5 trafień w samą tarczę, broń małokalibrowa. Kiepski wynik jak na pierwszy raz?
 4. on nie kwapi się do zaspokojenia mnie

  Więc tak - sądząc po Twoich potrzebach, jesteś w przedziale wiekowym 35-45 lat (w tym kobiety są najbardziej ochocze), co sugeruje, że Twój partner jest po 50. W tym wieku panowie często tracą kondycję.
 5. Jak już kiedyś napomknąłem, jestem agnostykiem i trudno mnie przekonać zarówno do ateizmu jak i głębokiej wiary. I tak poznałem kobietę, wydaje mi się bardzo wartościową i wygląda na to, że z jej strony też jest zainteresowanie, a jak wiadomo, religijność to konserwatyzm, a więc pewnie oczekuje zabiegania z mojej strony. Więc pytanie, jakie mogą pojawić się problemy. Pochodzę z liberalnie chrześcijańskiej rodziny, ale bierzmowania nie mam, w Boga się ogólnie wierzyło, do kościoła od święta ... ale nie było czegoś takiego jak uznanie seksu pozamałżeńskiego za grzech, raczej za wymysł księży. Sam mam do seksu podejście, że się tak wyrażę pośrednie - tzn. nie sądzę, że trzeba czekać do ślubu, ale też nie uznaję seksu przygodnego. Co byście doradzili w takiej sytuacji?
 6. Właśnie chodzi mi o umowę tymczasową, nie okres próbny. Firma na koniec roku - jak się potem okazało - zatrudnia tymczasowych (głównie po to aby nadrobić zaległości, niekiedy kilkumiesięczne) a potem raus. Jeśli wspominasz o obrotności - dziewczyna pracująca 2 miesiące dłużej ode mnie - też na tymczasówce, tyle że jej przedłużyli - uczyła mnie procesu przez pierwsze 3 tygodnie, potem już ja uczyłem zespół. I wcale nie czułem się geniuszem, to po prostu były tak banalne rzeczy, że każdy średnio inteligentny człowiek rozgryzł by to w mig, po prostu firma zatrudniała na stałe osoby niekonkurencyjne. Mam bliskiego przyjaciela, który przepracował na stanowiskach kierowniczych kilka lat, nie raz z nim rozmawiałem na ten temat, to mnie nie raz ostrzegał, co by się nie wychylać - niestety, tym okazała się tam być znajomość tabliczki mnożenia. Nie mówię, że tak jest wszędzie, jednak jako były pracownik, który od koleżanki z zespołu, która połowę czasu pracy spędzała na zwolnieniach usłyszałem, że nie muszę pracować, bo nie mam dzieci, to chyba mam prawo mieć pewne przekonania. Pomijam, że decyzyjność leżała tylko po stronie owej teamliderki, która inteligencją nie grzeszyła a której staż tam był chyba kilka tygodni dłuższy od mojego.
 7. Też macie wrażenie, że w ostatnich czasach sporo kobiet podchodzi w taki sposób, że jak mężczyzna nie jest despotycznym szowinistą, to jest pantoflarzem?
 8. Nie zauważyłeś czy nie chciałeś? Jeśli to pierwsze, to masz wiele szczęścia. Widzisz, bo ja siedziałem w dosyć znanej korpo na umowie tymczasowej. Zespół był dosyć nowy, a właściwie podzespół. I przy jednym z procesów wyskakiwały co chwila błędy. Dziewczyny każdorazowo pisały do działu suportu, a ja (nie lubię się chwalić, ale tu robię wyjątek) w końcu zauważyłem pewne schematy, które to suport potwierdził, a następnie wydrukowałem poradniki krok po kroku. Nasz zespół pracował głównie na Niemcy i wiesz, który z pracowników nie znał niemieckiego? Tak zgadłeś, teamliderka, która następnie odmówiła mi przeniesienie na stanowisko analityka finansowego, chociaż skończyłem ekonomię. I z tego co wiem, nadal szukają pracownika na to stanowisko, a w ogłoszeniach firma chwali się prawem do użytkowania telefonu służbowego w celach prywatnych. I okazało się, że nie ja pierwszy i nie ostatni w tej firmie miałem takie przygody i już nie za bardzo ludzie chcą tam pracować.
 9. Żelazna zasada - pracownik, któremu nie przedłuża się umowy, jest za dobry - nieudacznika zwalnia się po kilku dniach. Tak jest w korpo, niestety.
 10. relacja ojciec-córka

  Musisz wiedzieć jedno. Z zaborczymi rodzicami jest jak z alkoholizmem. Takie osoby będą twierdzić, że wszystko w ich relacjach jest normalne, że w ogóle nie są nadopiekuńczy, tylko to zawsze wszyscy ci, którzy odważą się związać z ich potomstwem są nieodpowiedni. Wszyscy, bez wyjątków. Oczywiście każda ze 100 000 osób, które chociażby zasugerują nadopiekuńczość będzie wrogiem numer 1 już na zawsze. Ojciec odjechał autem, kiedy Ty przyjechałeś - klasyczne "ja albo on". Zwłaszcza, gdy zaborczość idzie po skosie (ojciec o córkę, matka o syna) sytuacja jest naprawdę ciężka, bo nie da się tego usprawiedliwić jakimś pieszczotliwym szowinizmem. Nie napisałeś nam tylko jednego - czy ojciec wychowywał Kasię samotnie?
 11. Dyskryminacja osób bezdzietnych w pracy

  Zawsze się trochę gwałci, a Hitler nie wiedział o Holokauście ... W przypadku mojej byłej teamliderki nie było to zbyt trudne. Z tym, że ona również była bezdzietna, choć zbliżała się do 40. Ale- jak było w moim przypadku - usłyszeć, od koleżanki, której nie było średnio co drugi dzień, że w sumie nie potrzebuję pracy, bo nie mam dzieci, to do poważnej firmy o światowej renomie raczej nie pasuje.
 12. Odzyskać Byłego.

  Kurczę, od wczoraj prorokuję Najpierw przypomina mi się powiedzonko chemiczne ze szkoły, 2 godziny później spotykam swoją Panią Profesor od chemii. A dzisiaj wchodzę na forum, zakładam wątek o pracy i czytam inny, o rozstaniu - przez pracę Może napisz, w jakich okolicznościach straciliście pracę, czy pracowaliście razem itp. Myślę, że ta jego koleżanka, to nic innego jak scen zazdrości. (tak, faceci też to robią)
 13. Trzeba przyznać, że lewicy udało się spejoratyzować termin dyskryminacji w pracy. Dziś mało kto podchodzi do tematu poważnie, kojarząc go głównie z parytetem w kopalniach, nie mniej w pewnych dziedzinach problem ten faktycznie występuje. Chodzi o podejście firm korporacyjnych do osób bezdzietnych, które są o wiele bardziej niepoważnie traktowane i to bez względu na płeć. I tak podam przykład. Jest sobie Ola i Ewa. Ola nie ma dzieci i w przeciągu okresu próbnego wyrobiła 100% frekwencji, Ewa z kolei jedną trzecią czasu pracy przesiedziała na zwolnieniach na katarek dziecka. Jednak pod koniec okresu próbnego - jako, że korporacja działa trochę jak zakład państwowy o komunistycznych tradycjach - okazuje się, że umowę na czas nieokreślony dostaje Ewa, ponieważ Ola poradzi sobie tracąc pracę ze względu na brak dzieci. Uprzedzę tu pytanie - tak, dopadła mnie osobiście taka sytuacja, pracując na umowie tymczasowej w znanej międzynarodowej korporacji nie doczekałem się zatrudnienia na dłużej, mimo 100% frekwencji, zera spóźnień i pracowania za dwoje. Czy uważacie, że ta kwestia powinna zostać uregulowana prawnie?
 14. Sygnały świadczące o popędzie do feministek

  Oj, chyba powinnaś przestać przeceniać swoje umiejętności interpretacyjne. To nie jest portal randkowy (chyba, że o czymś nie wiem) i stawianie pytań w oparciu o pewne własne doświadczenia jest tu jak najbardziej na miejscu. Nawet nic tutaj nie mówiłem na temat swojego stanu cywilnego, a tu widzę takie wnioski. Powiedz mi jak naprawdę mam na imię, może całe moje otoczenie mnie okłamuje
 15. Ostatnio doszedłem do wniosku, że są dwie rzeczy, które dyskwalifikują u mnie kobietę na starcie. Pierwsza - kiedy twierdzi, że wszystkim mężczyznom chodzi jedynie o seks. Druga - jeśli się przyzna, że jej były, o tym, że z nim skończyła, dowiedział się jako ostatni. I dochodzę do wniosku, że obie te reguły świadczą o tym, że podświadomie za najlepszy materiał na partnerkę dla mnie to feministka. Dlaczego? Otóż z prostej przyczyny, równouprawnienie to miecz obosieczny i feministka nigdy nie pozwoli sobie na zachowania, których mężczyzna nie potrafi odróżnić od objawów choroby psychicznej. Co o tym sądzicie?