PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

darek1234

Użytkownik
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O darek1234

 • Tytuł
  Nowicjusz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. darek1234

  Kolega :)

  Niestety ja przeżyłem to samo i z doświadczenia mogę powiedzieć, że tak, to się i tak rozleci. Bo jak olejesz, to zaczniesz być nerwowy, zaczniesz robić problemy ( co jest oczywiście zrozumiałe i normalne bo ktoś Ci się wpieprza do życia ), ale to Ty wyjdziesz na tego złego, a kobietka i tak nie zauważy że nadużywa Twojego zaufania. To jest paskudna sytuacja, bo przecież nie odejdziesz, a być w takim układzie nie chcesz, to wyniszcza. Zrób coś z tym szybko, bo potem może być za późno, o ile już nie jest. A jak już zacznie mu się żalić, a on będzie typowym "pocieszaczem" to już wiesz co robić.
 2. darek1234

  Rozpad długoletniego związku, proszę o pomoc

  Z tym mówieniem co myślę chodziło mi o komplementy, zawsze była dla mnie najpiękniejsza itd. Ale fakt, jak już się trochę tu wyżaliłem czuję się lepiej. Pewnie jeszcze wszystko wróci i znowu będzie w porządku, a potem jeszcze raz ale trudno, może w końcu przestanie. Dziękuję wszystkim z osobna za podtrzymanie na duchu i dobre rady, bardzo dziękuję.
 3. darek1234

  Rozpad długoletniego związku, proszę o pomoc

  No właśnie o to chodzi, że czuję się nic nie warty, że moje słabości nigdy nie zostaną zaakceptowane. Chodzi mi głównie o to, że akurat w tamtym okresie, kiedy poszedłem na studia wszystko zaczęło się walić pewnie dlatego, że zacząłem bardzo oszczędzać bo studia kosztują i myślałem, że zrozumie. Zacząłem czuć się wykorzystywany pod każdym względem, mam wyrzuty sumienia, że nie powinienem. I jak prosiłem o to, żeby sama wykazała inicjatywę i zapłaciła chociaż za własne zakupy to bulwers, że ona musi jeszcze płacić. I to zachciało jej się kwiaty, cały czas przypominając gdzie one są, to pierścionek, bo nic nie dostała na rocznicę i mam jej kupić, bo tak. Tylko co z tego że nasza ostatnia rocznica wypadła akurat w takim momencie sesji gdzie najmniej myślałem o tym, poza tym wtedy właśnie zamieszkaliśmy razem i właśnie wtedy traciłem praktycznie zmysły a ona mi o pierścionkach. A czy ja bym kiedykolwiek zapytał co JA od niej dostałem? I kiedy w ogóle to było? Lata temu. I zawsze to ja miałem być jej oparciem, zawsze musiałem wszystkiego wysłuchiwać, ale kiedy przyszedł MÓJ słabszy moment to nara, do widzenia. Wiem, że mam problemy z samym sobą, ale właśnie przez lata one się pogłębiały, coraz bardziej czułem się jej cieniem i kiedy nawet prosiłem, żeby popracowała ze mną nad moimi słabościami. Bo przecież właśnie po to jest bliska osoba, żeby wysłuchać, pomóc, prawda? Nie, masz być x, masz robić y. Nie wspomnę już o komplementach, miłych słowach. Moje totalne przeciwieństwo, bo czasem wydaje mi się, że z tym przesadzałem, ale jakoś przychodziło mi to naturalnie, po prostu mówiłem co w danej chwili myślę, każdy kto mnie zna mówi mi że nie ma bardziej szczerej osoby ode mnie. I mówię o tym z perspektywy czasu, bo przecież wpoiła mi, że facet ma być twardy, zawsze i wszędzie. Jak bardzo się zdziwiłem miesiąc po rozstaniu kiedy się widzieliśmy i powiedziała mi, że dobrze wyglądam. I kto tu się czuł się nic nie warty? Naprawdę nie wiem jak wytrzymałem to wszystko i dlaczego nie mogłem powiedzieć sobie dość. Nie wiem, czy to kwestia wiary w siebie, czy za bardzo wszystko wyolbrzymiam, ale nie radzę sobie z tym, ciągle myślę, że nie spotka mnie już nic lepszego, to cały czas wraca a już tyle czasu minęło. Po prostu boję się przyszłości jak cholera... Mam straszną ochotę wykrzyczeć jej to w twarz ( czego oczywiście nie zrobię ), poza tym, po wszystkim i tak się żaliłem w tej sposób, czego teraz żałuję. Oczywiście usłyszałem, że ją obrażam. Ironio losu...
 4. darek1234

  Rozpad długoletniego związku, proszę o pomoc

  No tak, zdaję sobie sprawę z tego, ale ośmieliła się tego typu tekstami walić dopiero jak już nawet nie ukrywała, że jej nie zależy. Tylko właśnie o to chodzi, że nie odgadnę czy to przez tego typa, że zacząłem się stawiać, czy i tak prędzej czy później by do tego w końcu doszło, prawdopodobnie tak. I tak trwałem przez parę miesięcy nie chcąc widzieć co się dzieje a raczej niedowierzając. Problem też jest taki, że fakt, jestem jeszcze młody ale cały czas czy w szkole czy teraz na studiach w moim otoczeniu są praktycznie same kobiety. I nic, nie wiem może nie chciałem patrzeć na inne, z "wygody" czy jakkolwiek to nazwać. I chyba też z "wygody" zamiatałem wszystko pod dywan, tłumacząc sobie że tak być powinno, że lepszej nie znajdę, że każdy ma wady itd. Dzięki wszystkim za komentarze, na pewno to się przyda, na przyszłość.
 5. darek1234

  Rozpad długoletniego związku, proszę o pomoc

  Poza tym w ogóle nie mieści mi się w głowie, jak można być ZA DOBRYM? Ja mam jeszcze wyrzuty sumienia że mogłem zrobić więcej, bo "inni wydają na swoje dziewczyny więcej pieniędzy" etc. I jak tu utrzymać szacunek do siebie skoro pomimo wszelkich starań wszystko w du**ę... Zjadło mnie poczucie frustracji, że nie mogę być taki jakim ona chciała żebym był, ciągłe roszczenia, robienie problemów i to wszystko połączone ze studiami po prostu mnie zniszczyło. Tylko dlaczego do cholery. I dlaczego do cholery wszyscy mówią, że sam sobie jestem winny, to jak ktoś zdradzi wina jest zdradzonego?...
 6. darek1234

  Rozpad długoletniego związku, proszę o pomoc

  Wszystko fajnie, tylko właściwie chyba jedynym problemem jest to, że nie uważałem że zasługuję na coś więcej. I jak zacząłem się stawiać, być bardziej stanowczym to był już problem. Chciałem być dobry, bo z drugiej strony nie chciałem też na niej żerować, a z drugiej chciałem tylko żeby wykazała jakąś inicjatywę. I tak było, że jakbym pewnie był stanowczy wcześniej, odeszłaby wcześniej, bo to przecież ja tracę... Wiem, że ten związek nie miał sensu, że to nie było normalne, ale samotność daje we znaki..
 7. darek1234

  Rozpad długoletniego związku, proszę o pomoc

  Poza tym to jest śmieszne, bo to ja mogę powiedzieć, że nudziłem się w tym związku. Od spędzania czasu wspólnego po łóżko, zawsze tak samo, nuda. I zawsze żeby ona była szczęśliwa tak jak ona chce, ewentualnie ja coś miałem wymyśleć, bo ona nie wie. Eh, może ten post był niepotrzebny im więcej o tym myślę tym bardziej zdaję sobie sprawę że dobrze się stało. Tylko ta niepewność przyszłości..
 8. darek1234

  Rozpad długoletniego związku, proszę o pomoc

  Tylko że no cholera ja zacząłem wtedy mówić, czego ma nie robić, że sobie nie życzę, czasem podnosiłem głos. Płakała czasami bez powodu, bo nie miałem czasu żeby przyszła do mnie poczekać na autobus na przykład. Czułem się tak, jakbym nie miał prawa być na nią zły. Chociaż próbowałem stawiać granice, ale co miałem zrobić, odejść w końcu? Nigdy bym się nie odważył, za bardzo ją kochałem. Chociaż kilka osób mówiło mi że powinienem walnąć pięścią w stół i powiedzieć, że odchodzę, może to by coś dało. A może nie... Bo właśnie o to chodzi, jak zacząłem robić problemy to wszystko zaczęło się sypać. Było już za późno na takie rzeczy? Nosz cholera zawsze uważałem że byliśmy zgodni i wiemy na co można sobie pozwolić a tu taki zonk... Gdzie leży granica, między złym traktowaniem a traktowaniem za dobrze?
 9. Witam, chciałbym podzielić się historią mojego ponad 5-letniego związku. Mam 21 lat, związek rozpadł się już prawie rok temu. Mijają 4 lata związku, ona przychodzi do mnie i mówi mi, że nie wie czy mnie kocha. Właściwie mnie, czy jej przyjaciela. Dałem jej czas na uporządkowanie tego sobie, bez żadnych zbędnych emocji. Pytałem nawet, co ja robię źle, że ma wątpliwości. Ze nic, że jestem cudowny itd ale po prostu potrzebuje czasu. Po jakimś czasie przyszła, powiedziała, że się pomyliła, że to było tylko zauroczenie i że zostaje ze mną. Wyjechaliśmy na studia, nie mieszkaliśmy razem bo to że studiowaliśmy w jednym mieście trochę się rozminęło w czasie, ale każdy weekend spędzałem razem z nią. I nie pamiętam żadnych problemów, dopóki nie napisał do niej kolega z gimnazjum, zapraszając ją na studniówkę (nie zgodziłem się bo była bodajże sesja, z resztą jakoś nie nalegała w ogóle. ) Potem napisał znowu, tym razem jak to bardzo ją kocha i w ogóle. I tu trochę dziwne zachowanie z jej strony, bo mówi mi o tym i pyta się co mu odpisać. No nie wiem, dla mnie było oczywiste, nawet zapytałem się przekornie czy ma u niej szanse. Nawiasem mówiąc znam go i niestety to obleśny cham i prostak o aparycji trolla, więc nie miałem go za żadne zagrożenie. Powiedziała, że nie ma więc po prostu odpisała mu to co powinna, że mnie kocha i żeby nie robił sobie nadziei. Co z tego, dał sobie spokój może z miesiąc i znowu. Od tamtej pory myślałem że ona sama da sobie z tym radę, nie interweniowałem bo nie widziałem sensu, myślałem że skoro idiota w ogóle nie okazuje mi szacunku bo wpieprza mi się w związek bo moja dziewczyna coś z tym sama zrobi. Zrobiła. Pisała z nim coraz więcej. Zaczynało mnie to denerwować oczywiście i mój stosunek do niej chyba się zmienił. Do tej pory praktycznie nigdy się nie kłóciliśmy, uważałem to za po prostu książkowy związek. I nie wiem czy to dlatego że studia, czy może po prostu straciłem cierpliwość do niej, ale zaczynały nam zdarzać się kłótnie. I odnosiłem wrażenie, że im bardziej się kłócimy tym bardziej odpycha mnie od siebie. Nigdy nawet nie podnosiłem na nią głosu,nie mówiąc o krzyczeniu, ale wtedy kilka razy mi się zdarzyło. Ale nigdy bez powodu, raz usłyszałem, że "nie mam nic przeciwko wykorzystywaniu cię" lub tego typu teksty, albo robienie problemów na siłę, miałem tego po prostu dosyć czasami, jestem tylko człowiekiem. W każdym razie przyszedł czerwiec i zamieszkaliśmy ze sobą na 2tygodnie w moim małym pokoju. Nie wiem czy bała się moich współlokatorów, ale praktycznie nie wychodziła z pokoju i wszystko robiłem ja, to gotowanie, to mycie naczyń, chodzić spać trzeba było kiedy ona chce, to bądź ciszej, zrób masaż, to to, to tamto. Próby rozmowy tak jak i jeszcze wcześniej, tak jak i wtedy nic nie dawały. Zawsze to ja starłem się rozwiązywać problemy rozmową. Chyba tamten okres miała mi najbardziej za złe. Ale przyszły wakacje, mieliśmy razem pracować i co? Na początku wszystko ok, ale oczywiście presja ze strony kolegi z którym już nie tylko pisała, ale odwoził ją z pracy, czasami do pracy, a ja jeździłem sam albo z jej siostrą. Tak wszystko się toczyło, poza pracą praktycznie w ogóle nie spędzaliśmy czasu. Zaczęły się teksty "chciałabym żeby mój chłopak wydawał na mnie więcej pieniędzy" i inne naprawdę bezczelne. Nie wspomnę o tym, że padła propozycja sterylizacji. Tak, nie żartuję. Zaczęła robić prawo jazdy, zaczęły się nocne jazdy z nim, bo pomimo że zrobiłem prawo jazdy rok wcześniej to nie jeździłem i ze mną "boi się jeździć". Nie wspomnę już o porównywaniu mnie do niego czy innych rzeczach.I tu dziwna sprawa, bo pewnego dnia jeszcze raz przyszła do mnie i historia się powtórzyła, znowu nie wie czy mnei kocha, znowu chodziło o tą samą osobę o którą wcześniej, tylko narracja już była trochę inna, w ogóle nie przejmowała się tym. Po kilku tygodniach powiedziała coś o tym, że ją obraził czy coś w ten deseń i że zostaje ze mną. Nie kryła nawet że ją wystawił i że tylko dlatego zostaje ze mną. Czułem się po prostu horrendalnie ale robiłem wszystko żeby ją tylko utrzymać przy sobie. Była dla mnie wszystkim, jedyną osobą której ufałem. Właściwie wtedy już nie ufałem. Nie chcę przeciągać posta, wszystko trwało jeszcze parę miesięcy, wróciliśmy na studia, wtedy to nawet jakoś wyglądało bo studiowaliśmy w innym mieście i miała tylko mnie więc chyba stwarzała pozory, ale i tak często wracała do domu. I rozstanie, w okolicznościach zrobienia mi awantury bo nie te bułki kupiłem co chciała. Ale widać, że przygotowywała się na to długo, bo podziękowała za spędzone lata, powiedziała, że rodzice ją zabiją, że dobrze wychowany, z dobrą perspektywą na przyszłość, bla bla. I że jestem najmądrzejszym człowiekiem jakiego zna.Ale czuje się ze mną głupia i nic nie warta. A i jeszcze, zostańmy przyjaciółmi. I nawet po rozstaniu byłem na tyle naiwny że kupowałem jedzenie, pomagałem z bagażami, odbierałem z dworca jak wracała, ale przez krótki moment. Potem chyba coś w końcu we mnie drgnęło i powiedziałem, że na tę "przyjaźń" należy sobie zasłużyć. Po tym to już w ogóle się nie odzywała. Przyszły walentynki i coś mnie podkusiło, żeby napisać do niej z prośbą o pomoc, że sobie nie radzę. I wtedy powiedziała, że jest z nim, tym kolegą o którym wspomniałem wcześniej. Szok, niedowierzanie, chociaż przecież powinienem się tego spodziewać. Z takim idiotą. Przez bardzo długi okres nie widziałem sensu życia, to że z sobą nie skończyłem to chyba tylko wizja tego że moi rodzice by tego nie przeżyli. Ale do rzeczy, chciałbym rozwinąć dyskusję, co ja do cholery robiłem źle? Nigdy jej nie uderzyłem, nigdy nie wyzywałem, najgorszym wyzwiskiem było chyba "idiotka" i to może raz, dawno temu. Nie piję, nie palę. Ale czy dobre wnioski wyciągam? Czy faktycznie była ze mną tylko dla wygód, pieniędzy? A jak zaczynałem robić problemy to po prostu dała nogę? Czy dobrze myślę, że powinna wtedy uciąć rozmowę z nim i nie powinna dawać mi podejrzeń?Czy jej zachowanie było po prostu nie fair? Do dziś pamiętam to uczucie wykorzystywania mnie, ale czy było one słyszne. Jestem rozdarty i nie wiem już nic, moja głowa zdaje się to wszystko jakoś usprawiedliwiać, że to wszystko zaczęło się dziać z mojej winy, dlatego chciałbym poznać opinię osób postronnych.