PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

skalpel

Użytkownik
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O skalpel

 • Tytuł
  User

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Oława
 1. skalpel

  Męska literatura: książki wojenne.

  Za notką wydawcy: Byli gotowi poświęcić wszystko w dla idei „Wywalcz Polsce wolność lub zgiń!” Doskonale wyszkoleni, bezgranicznie odważni, desperacko zdeterminowani, bezkompromisowi. Najlepsi z najlepszych - starannie wyselekcjonowani spośród tysięcy kandydatów. Musieli porzucić wszystko, zapomnieć, kim byli, bez słowa opuścić kobiety, które kochali. Poddani morderczemu szkoleniu, przygotowywali się, aby w pojedynkę zmienić bieg historii. Zrzuceni na spadochronach do okupowanej Polski, podejmowali samobójcze misje. Nieliczni, którzy przeżyli, trafili po wojnie do piekła komunistycznych więzień. Jednak nigdy się nie poddali. Do końca marzyli o wolnej Polsce. Prawdziwe losy polskich bohaterów, przy których bledną historie o amerykańskich komandosach.
 2. skalpel

  Męska literatura: książki wojenne.

  Stalin. Dwór czerwonego cara Simona Montefiore, Hitler i Stalin.Żywoty równoległe Alana Bullocka. Panowie mieli ze sobą wiele wspólnego, od dzieciństwa poczynając.
 3. skalpel

  Męska literatura: książki wojenne.

  Lodołamacza nie znam. Znam Akwarium...
 4. skalpel

  Męska literatura: książki wojenne.

  No myślę,że nie należy zapominać o Herlingu- Grudzińskim, Sołżenicynie, Nałkowskiej czy Borowskim, Mimo że szkoła robi co może by nam ich zohydzić
 5. skalpel

  Męska literatura: książki wojenne.

  No miało być o wojennej, ale jak już o męskiej każdej, to political fiction, np. Tom Clancy Patrioci, Poszukiwany żywy lub martwy...
 6. skalpel

  Męska literatura: książki wojenne.

  Czytałem taki wywiad- rzekę z Bartoszewskim, chyba miało to tytuł Mimo wszystko...On tam dużo mówi o relacjach polsko- żydowskich...
 7. skalpel

  Męska literatura: książki wojenne.

  Dość nowa, z tego miesiąca . Ze starszych, ale nie jakiś z czasów komuny mogę polecić książkę Jeńcy Marca Landasa. Jej podtytuł to: Prawdziwa historia amerykańskich jeńców i japońskich zbrodni wojennych. Nie muszę chyba nic więcej dodawać...Kiedyś wiele czytałem o Hiroszimie... Hiroszima 1945 Bosonogi gen, Testament dzieci Hiroszimy... Jeńcy to drugi biegun...
 8. skalpel

  Męska literatura: książki wojenne.

  Zdarza mi się czytywać książki o wojnie. Ale wcale nie uważam jej za wyjątkowo męską. Może jedynie nasza kultura tak to dzieli: facet- wojna, kobita- romansidło. A dla mnie jest dobra i zła literatura. Niewątpliwie do tej dobrej można zaliczyć wydane w październiku wspomnienia z wojny w Afganistanie. To Pluton wyrzutków Seana Parnella. Facet dowodził tym plutonem w 2006 i 2007 roku (16 m-cy). Naprawdę dobrze napisane.
 9. skalpel

  Brak sensu wszystkiego

  No i mamy męskie i kobiece spojrzenie na sprawę. Joga vs ogniste Greczynki...Jako że ogniste kobiety na wakacjach są znacznie prostsze niż joga, więc zapewne większość jednak wybiera ogniste. Ale wybór większości nie oznacza słusznego wyboru...
 10. skalpel

  wiara

  Deista, jak nic.
 11. skalpel

  Jak się zmienić?

  Mnie się wydaje, że panowie oczekują, iż samo ich pojawienie się spowoduje, że panienki zaczną omdlewać. Żeby tak się stało trzeba albo wyglądać, albo mieć osobowość. Nad wyglądem można popracować, co ktoś już tu radził. Z osobowością może być gorzej... Ale chyba ważne jest by wiedzieć coś o wszystkim i wszystko o czymś. Wtedy ma się jak zabłysnąć w towarzystwie i można uchodzić za człowieka z pasją. Trzeba też jasno zdać sobie sprawę z tego kim się jest. I startować do dziewczyn z podobnej kategorii.
 12. skalpel

  E- booki

  Czytam dużo e-booków, zwłaszcza tych, których w papierowej wersji nie mogłabym zdobyć. Ale uwielbiam wersje papierowe... ich zapach...szelest kartek...ciężar. Nie mam tabletu, więc nie wszędzie mogę zabrać ze sobą mój zbiór wirtualny, a czytuję gdzie się da- w kolejce do lekarza, w tramwaju, na plaży... Jednak,kiedy wyjeżdżam na tzw wczasy, zabieram laptopa i mam w nim 1 giga bibliotekę.
 13. skalpel

  Księgarnia on-line

  Empik i Merlin, ale sięgam chętnie do księgarni wydawnictwa Nasza Księgarnia, jeśli chcę nabyć ich książkę. Mają bardzo dobre promocje, nawet o 33% taniej.
 14. skalpel

  Gra o Tron

  Gra o tron to jedna z lepszych serii fantasy, ale jak dla mnie nie najlepsza. Przeczytałam ją zanim usłyszałam o filmie. Film bardzo wierny w stosunku do powieści. Zaskakujące w porównaniu z innymi powieściami jest wykańczanie głównych bohaterów pozytywnych. Na ogół w fantasy dobro zwycięża wprost. Dobrzy wychodzą z opresji bez większego szwanku. A trupy złych ścielą się pokotem. W Grze tak nie jest. Dlatego jest tak fascynująca.