PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem Ciekawa co sądzą Panowie o reinkarnacji? Czy są wśród was mężczyźni o takich zainteresowaniach ? Ja osobiście znam parę kobiet które zagłębiają się w ta tematykę czy faceci są bardziej przyziemni? zachęcam do przeczytania artykułów o tej tematyce są bardzo pomocne w zrozumieniu tego zagadnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście nie wykluczam istnienia reinkarnacji :) Czasami we śnie miewam jakieś migawki jakby z przeszłości i tego typu akcje i wydarzenia sprawiają, że podchodzę do tego z pozytywnym nastawieniem. Nie wiem czy akurat reinkarnacja okaże się prawdą, ale na pewno nie wykluczam rzeczy, której nie mogę w pełni udowodnić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znacie/czytaliście książki dr Michaela Newtona? Parę lat temu to właśnie jego książki wprowadziły mnie w temat reinkarnacji. Co prawda nie jest to zagadnienie, które hobbystycznie pogłębiam ale nie mogę określić siebie jako ignoranta w tej dziedzinie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy z nas dąży do stania się doskonałym poprzez szereg żywotów ... W każdym z żywotów uczy się czegoś innego ... Gdy nauczy się wszystkiego kończy się jego istnienie i staje się integralną częścią Astrala ... Suma sumaru wierze w Reinkarnacje :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak dla mnie reinkarnacja to fikcja. Dlaczego miałbym być niegdysiejszą świnią, psem czy królem Mozambiku?

"Gryziesz" od nie tej strony. Powinno być - dlaczego teraz urodziłem się w PL, skoro wczesniej byłem świnią itp.? Wszelkie kolejne wcielenia są wynikiem działań poprzedniego wcielenia. Wyłączając przynajmniej częściowo wyznawców lamaizmu ("odmina buddyzmu"), którzy wierzą ze lamowie byli bytami doskonałymi jednak zrezygnowali z nirwany i wrócili na ziemię w celu doprowadzenia innych istot do niej.

Osobiście nie wierzę w reinkarnację, choc nie wykluczam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tworzę nowy temat, bo ten idiotyczny skrypt zamyka "stare" tematy. Zróbcie z tym coś.

Hmmm.... Reinkarnacja istnieje. Życie to nauka. Oczywiste jest, że w jednym wcieleniu nie jest człowiek w stanie wszystkiego się nauczyć, więc istnienie reinkarnacji głupie nie jest. Ktoś był zwierzęciem, "wyewoluował" (jego dusza osiągnęła odpowiedni poziomd świadomości) i stał się np. człowiekiem. Aczkolwiek mógł też być istotą z innej cywilizacji. Reinkarnacja to ciąg wykładów prowadzących do wyższych poziomów świadomości i ostatecznego zespolenia się z... hmmm, Bogiem (???). Dałbym wam link do mego forum ezoterycznego i byście tam mieli dyskusje, ale nie chcę reklamować i przez to mieć lania od moda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reinkernacja? WTF .....

Jak dla mnie gdyby istniała to większośc ludzi, politycy biznesmieni, bankowcy, prostytutki i wszelkie inne maści skur***li powinni po śmierci przeistoczyć się w co? Larwy? Muchy? Żaby?? Heh baju baju...dlatego na logikę biorąc to kolejny kit zajmujący niepotrzebne miejsce w pamięci, który możnaby zapełnić np. nauką języka obcego (przynajmniej coś z tego będę miał).

Podobne podejście mam do psychologii, które twierdzi, że dzieci o nadmiarze energii mają ADHD i przepisuje leki na otępienie i uspokojenie, a po prawdzie to po prostu dzieci muszą się wyhasać, rozładować. Strata czasu i pieniędzy (jak się kupuje książki o tej tematyce) - jest o wiele fajniejszych możliwości spędzania wolnego czasu ;)

Polcam paintball, naukę języków obcych, seks i zwiedzanie np. Australii :D

Reinkernacja? buhahahahaha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reinkarnacja to bzdura. Gdyby człowiek miał się stać w kolejnym życiu świnią, to swinie powinny mówić. Chociaż niektórzy zachowują się tak jakby w poprzednim zyciu byli świniami ;) Jeżeli istnieje reinkarnacja to tylko pomiędzy ludzmi. Czyli, że jest tam jakaś ilość dusz, które wymieniają ciała, to by było bardziej logiczne. Bo nie uważam, żeby dusza człowieka mogła stać się duszą muchy, o ile mucha ją posiada i o ile istnieje takie coś jak dusza.

Reasumując, nie wierzę w nic, a po śmierci przekonam się jak jest naprawdę. Uważam, że wiara w to czy tamto, to przywilej ludzi prostych i niewykształconych. Ot, myślą sobie, że się pomodlą i ktoś z góry im pomoże, a jak im sie poszczęści to zapełniają kieszenie księży, pastorów, rabinów, szejków itd. A i tak nic im to nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ze swoim agnostycznym podejściem do życia nie wykluczam reinkarnacji. Kiedyś przecież herezją i rzeczami zupełnie irracjonalnymi były podwaliny i fundamenty współczesnej astrofizyki. Co do zjawisk metafizycznych to są tylko dwie opcje: istnieją lub nie. Póki co nie zostało dowiedzione zarówno ich istnienie jak i nie istnienie. Z resztą, śmiem twierdzić że gdyby udało się w naukowy sposób udowodnić ich istnienie, to problematyka ta straciła by miano metafizycznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem to również buddyści wierzą w reinkarnację. Generalnie to ciekawa i przyjemna dla człowieka teoria, ale niestety wg mnie to bajka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak samo jak fajnie by było gdyby istniała teleportacja. Idealne rozwiązanie dla transportu pasażerskiego. Zero opóźnień, zero korków - ale pomarzyć sobie można ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi