PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Przemo

Książki do szkoły nowe czy używane

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie pytanie dla chodzących do szkoły kupujecie nowe czy używane książki?

Ja w tym roku miałem nową podstawę progr. I kurczę prawie 300+ zł:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie w domu jeszcze za czasów gimnazjalno-licealnych zawsze miałem nowe podręczniki. Powód był prosty - mam trójkę rodzeństwa i to oni korzystali z używanych przeze mnie podręczników. Zawsze miałem ten komfort korzystania z nowych podręczników i ogromnie to lubiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chodziłem do szkoły to przeważnie miałem nowe książki ale zdarzało się załatwić od kogoś starszego rocznikiem książkę używaną w bardzo dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zasadzie ja miałem przez cały mój okres edukacji od podstawówki do końca liceum chyba tylko jedną książkę używaną, o ile dobrze pamiętam... To był podręcznik do Wiedzy o Kulturze do Liceum :) po odbębnieniu roku z tym podręcznikiem sprzedałem go dalej, bo rodzeństwo korzystało z innych książek do tego przedmiotu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to chyba nie ma różnicy. Zawsze miałem nowe bo podobnie jak u Elegante, mam młodsze rodzeństwo. Teraz w liceum kupuje używane bo i tak nie sądzę żebyśmy mieli te same książki jak pójdą do tego samego liceum. Do tego teraz rynek komisów dużo bardziej się rozwinął.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdy chodziłem do tradycyjnych szkół zazwyczaj korzystałem z mixu. Część podręczników była używana. Nigdy jednak nie zgadzałem się na używane podręczniki do języków obcych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to bez sensu, do języków zawsze są ćwiczenia, po co mi te wypełnione. Niczego się nie uczę, jak mam na gotowe wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli o ćwiczenia chodzi, to większość nauczycieli nie zezwala na zakup używanych zeszytów ćwiczeń, niezależnie od przedmiotu. To traci sens. Nie da się wszystkiego skutecznie usunąć czy wymazać. A to uczeń musi samodzielnie je wypełnić, żeby cokolwiek z nauki wyszło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo, że są ładniejsze ale o wiele droższe. Ja tylko na początku podstawówki miałem nowe potem zawsze załatwiałem sobie używane bo szkoda pieniędzy na książki które służą tylko rok chyba,że ma się młodsze rodzeństwo, to rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałam trochę takich i takich. Podręczniki kupowałam zazwyczaj używane, ale jeśli nie były zniszczone. Za to książki do języków obcych miałam nowe.

Teraz na studiach po prostu idę do ksera (znalazłam takie gdzie płaci się 8gr od strony), kserują mi tam i bindują książki i wychodzi najtaniej. Kupiłam tylko dwie książki do gramatyki i słownik ;) A tych skserowanych to nie zliczę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Satinchic i Adagros - zależy co się studiuje itp. Na książki do medycyny czy prawa(xero) można wywalić majątek no i na ksero jakościowo to nie wypada aż tak dobrze jak w oryginale. Chodzi mi głównie o schematy itp. Nie przeczę że to dobre rozwiązanie ale jak będziesz musiał 50 książek skserować to raczej tanio Ci to nie wyjdzie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli masz szczęście to niektóre książki na studia można zdobyć za grosze ;) trzeba się tylko nachodzić i naszukać :) no i poświęcić temu mnóstwo czasu. Aukcje internetowe, antykwariaty i tego typu miejsca to dobre źródło tanich podręczników, gdzie zakup wychodzi czasami nawet taniej niż ksero :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.