PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Elegante

Jak zadbać o swój wygląd zewnętrzny?

Rekomendowane odpowiedzi

(by Elegante)

Od wieków kobiety przekazują mężczyznom informację, jakoby dla nich liczyło się wyłącznie wnętrze. Zapewne większość z Was słyszała ten tekst- jestem tego pewien. Jednak teraz powiem wam coś co was zaskoczy - gó… nie prawda! :DKobiety patrzą się na wygląd zewnętrzny równie często, a może i nawet częściej niż mężczyźni. W końcu jaka atrakcyjna kobieta mając do wyboru seksownie wyglądającego i szarmancko uśmiechającego się faceta oraz przygarbionego, zasypanego trądzikiem, noszącego grubaśne okulary niechluja, wybierze tego drugiego? Nie okłamujmy się – tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn, ładna buzia oznacza ładne wnętrze- przynajmniej na początku. Właśnie z tego powodu piszę ten artykuł. Napiszę w nim między innymi o tym jak zadbać o swoją skórę, jak odpowiednio się ubrać czy jak zmienić swój styl bycia z dzieciaka do faceta.

Na Początek stań przed dużym lustrem i spójrz na siebie. Popatrz się na to jak się ubierasz i zadaj sobie pytanie: „Czy tak wygląda facet? Czy dzięki takiemu ubiorowi będę atrakcyjny dla kobiet?” Odpowiedzi zachowaj dla siebie. Teraz ściągnij z siebie ciuchy i obejrzyj swoje ciało. Zastanów się nad tym co w sobie możesz poprawić przy odrobinie wysiłku i samozaparcia. Poznaj swojego wroga – siebie samego. Bo to ty doprowadziłeś się do stanu, w którym jesteś. Zacznij walczyć z sobą, z swoimi słabościami i z swoim wyglądem. Energię do pracy zaczerpnij z tej właśnie chwili. Poczuj, że jest w tobie męska siła, którą po prostu musisz odkryć. I zrób to!

Zadbaj o sylwetkę.

Powiedzmy sobie wprost- szczupli i wysportowani mężczyźni mają łatwiej w kontaktach z kobietami, niż mężczyźni z dodatkowym balastem. Na początku swojej drogi pozbądź się tego nadmiaru twojego ciała. Dieta i ćwiczenia. Nic więcej nie jest ci na razie potrzebne. O diecie napisałem już osobny artykuł, który możesz znaleźć TUTAJ. Ćwiczenia są zależne od ciebie. Jeśli czujesz się zdolny do ćwiczenia na siłowni czy w klubie fitness to zakup sobie karnet i zacznij regularnie tam się pojawiać. Najlepiej gdy taką decyzję podejmiesz wespół z jakimś bliskim kumplem – wtedy nawzajem będziecie się motywować. Działanie w grupie da ci dodatkową atrakcję – możliwość przedyskutowania z innymi mężczyznami niektórych kobiecych zachowań. Najlepiej, gdy taką rozmowę będziesz prowadził podczas ćwiczeń aerobowych (bieganie, rowerek, orbit rek, itp.) – Dzięki temu szybciej stracisz piwny mięsień, ponieważ bieganie połączone z rozmową narzuca twojemu organizmowi tempo, które najskuteczniej poprawia kondycję i najefektywniej spala tłuszcz(oczywiście po przekroczeniu progu ok.20-25 min wysiłku).

Ważna jest również cera.

Nie ciekawie wygląda tłusta skóra pokryta masą trądzikowych zmian. Jeżeli masz problem wyłącznie z przetłuszczającą się skórą to zakup sobie jakiś żel do mycia twarzy. Tego typu specyfików jest mnóstwo – osobiście polecam produkty firm L’Oreal i AA. Są świetne na tego typu problemy. Sprawa ma się jednak zdecydowanie gorzej, jeżeli do tego dodamy trądzik. Wbrew powszechnej opinii nie ma jednego skutecznego i domowego sposobu na trądzik. Jedynym naprawdę skutecznym rozwiązaniem jest wizyta u dobrego dermatologa. Dzięki kilku takim wizytom i dobrym lekom znacznie szybciej i skuteczniej uporasz się z tym problemem.

Zadbaj również o to, by być ogolonym i dobrze by było byś walczył z podrażnieniami i zaczerwienieniami powstającymi podczas i po goleniu. Dobierz odpowiedni balsam po goleniu i będzie ok. jeśli jednak problem będzie zbyt uciążliwy i żadne zmiany specyfików do golenia lub po goleniu nie pomogą to poproś o pomoc dermatologa. Może masz problemy z mieszkami włosowymi skóry twarzy.

Poza skórą twarzy bardzo wiele kobiet zwraca uwagę na skórę na dłoniach i na samą dbałość o nie. Nie uważam za mało męskie stosowanie jakichś balsamów do ciała na dłoniach czy kremów regenerujących podczas zimy. Kobiety uwielbiają czuć na swojej skórze zdecydowany dotyk, dłonią silną, ale o miękkiej skórze – to je nakręca, dlatego dbaj o nie.

I inne bajery…

Przydałoby się również zadbać o włosy. Przejdź się do dobrego fryzjera – najlepiej takiego, którego polecają kobiety, które znasz. Zapytaj się jaka fryzura byłaby odpowiednia dla twojej sylwetki czy twarzy. Dobry fryzjer na pewno trafnie dobierze takie strzyżenie, abyś wyglądał bardziej atrakcyjnie oraz byś czuł się bardziej pewnie.

Jeśli nosisz okulary, które według ciebie sprawiają, że wyglądasz mało atrakcyjnie to dowiedz się u swojego okulisty czy możesz nosić soczewki kontaktowe. Jest to duże udogodnienie i błyskawiczna, a zarazem prosta zmiana wyglądu. Trzeba na to troszkę pieniędzy poświęcić, jednak jest to kwota zbliżona do zakupu stylowych oprawek i szkieł do nich. Jeśli jednak czujesz się lepiej w okularach, to poproś optyka o dobór oprawek, pasujących do owalu i kształtu twarzy. Zadbaj również o to, by okulary pasowały do twojego stylu. Zazwyczaj najlepszą pomoc w dziedzinie takich porad są panie pracujące w sieci Vision Express. Mają tam szeroki wybór oprawek i na pewno znajdzie się coś co sprosta twoim wymaganiom i doda ci szyku.

Szata zdobi człowieka…

Zazwyczaj. O wyjątkach na samym końcu, teraz natomiast napiszę o tym jak zmienić swój wygląd z nastoletniego buntownika w dojrzałego mężczyznę, pewnego swoich racji.

Na początek usiądź i zrelaksuj się. W między czasie zastanów się kim jesteś tak naprawdę i jaki strój najlepiej by to oddawał. Jest to podstawa w dojrzałym ubieraniu się – świadomość kim się jest daje ci ogromne możliwości. Dzięki tej wiedzy znacznie łatwiej będzie ci na siebie zwrócić uwagę innych ludzi. Dzieje się tak, bo to co siedzi w tobie (twoje myśli i twoje podejście do życia) uzewnętrzniają się za pomocą mowy ciała. Dodatkowo przekaz ten możesz wzmocnić za pomocą spójnego z twoją osobą ubioru. Daje to niezłe combo i znacznie zwiększa twoją pewność siebie – w końcu idąc przez ulice swoim ubraniem manifestujesz co myślisz.

Zanim przystąpisz do zakupów poszukaj w Internecie informacji na temat ostatnich trendów w męskiej modzie. Warto zajrzeć tam wcześniej, bo czasami niewielkie zmiany w naszej garderobie mogą spowodować transformację ciuchów z starych i niemodnych do eleganckich i trendy. Gdy posiadasz już tą magiczną wiedzę przejdź się po galeriach handlowych i poszukaj rzeczy, które odpowiadały by twoim wyobrażeniom i nadadzą świeżości twojej szafie. Przy pomyślnych wiatrach może to być tylko dodatek, jednak musisz być gotowy na grubsze zakupy.

Osobiście wychodzę z założenia, że każdy mężczyzna powinien mieć w szafie min. 4 koszule (biała, czarna i jakieś w kolorze), 4 krawaty (różne kroje do różnych rodzajów kołnierzyków w koszulach), 4 pary jeansów, no i jakieś t-shirty /swetry czy cardigany/bluzy. Nie piszę tu o garniturach, bieliźnie czy tego typu rzeczach, bo to u faceta uważam za oczywistość.

Ciuchy staraj się dobierać tak, aby pasowały między sobą kolorystycznie. Jeśli wydaje ci się, że coś do siebie nie pasuje to nie bój się spytać jakiejś kobiety będącej w pobliżu o opinię. Dopóki nie nabierzesz doświadczenia w tej materii nie możesz stronić od opinii innych na ten temat. W ten sposób znacznie szybciej nauczysz się odpowiednio dobierać i zestawiać ze sobą kolory. Gdy już się tego nauczysz pozostają ci jedynie dodatki. Te powinieneś dobrać tak, aby najlepiej oddawały twój charakter i były spójne z twoją osobą i stylem życia. Jesteś punktualny – noś zegarek. Lubisz cieszyć się życiem – zakładaj korale i inne etniczne dodatki. Lubisz czasami oddać się pierwotnym instynktom – wybierz skórzane dodatki. Jesteś tradycjonalistą – łańcuszek czy srebrna bransoleta będzie na miejscu. Nie zapominaj, że to właśnie dodatki nadadzą ci ostateczny wygląd (inaczej będziesz postrzegany nosząc do koszuli z krótkim rękawem skórzaną bransoletę i biały wisior Etno z kości, a inaczej posiadając duży, srebrny krzyż na łańcuszku).

Przykładowe, klasyczne, zestawienia ciuchów (bez dodatków):

-ciemne jeansy+ biały t-shirt z niewielkim nadrukiem lub bez+ tenisówki/ półbuty

-Ciemne jeansy+ czarna koszula z długim rękawem+ biały pasek+ białe buty

-Jasne jeansy+ niebieska koszula / t-shirt+ białe półbuty (<- opcja dla niebieskookich)

-ciemne jeansy + czerwona koszula+ sweter z kołnierzem w serek (czerwień o jeden ton ciemniejsza od koszuli) + czarne półbuty

Troszkę więcej na temat łączenia kolorów i wyjaśnienia symboliki kolorów znajduje się w moim artykule dotyczącym Mowy ciała samca alfa(Tutaj)

A teraz słów kilka na temat wyjątku, o którym wspomniałem na początku tego działu. Zazwyczaj jest tak, że to za sprawą ubrań możemy podnieść swoją atrakcyjność. Jednak osoby, które czują się pewnie w każdej sytuacji, są otwarte na nowe doświadczenia i ogólnie czują się atrakcyjnymi osobami mają niejako wrodzoną umiejętność ubierania się. Niezależnie co taka osoba założy na swoje ciało, to pewność siebie, jaką już posiada sprawia, że czasami nawet w podartych jeansach i rozciągniętej bluzie z kapturem wygląda atrakcyjnie.To ona nadaje błysku ciuchowi, a nie na odwrót. Cały plus tej sprawy jest taki, że tej pewności siebie i sposobu myślenia jak osoba atrakcyjna, można się nauczyć. 70% atrakcyjności to psychika, tak więc nie bój się walczyć z schematem siebie, jako nudnego gościa. Ogarnij mowę ciała swoją i będzie połowa sukcesu. Później wygląd i już będzie całkiem ok. Tak, więc nie pozostaje mi życzyć ci niczego innego jak nowego, atrakcyjnego, odbicia w lustrze. Idź i zacznij się zmieniać! Atrakcyjność przyjdzie z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno używają. Ja z nich nie korzystam, bo dla mnie jest to symbol jakiegoś zniewolenia przez czas... w końcu szczęśliwi czasu nie liczą ;) dlatego zegarka nie mam na ręku jak kajdanek tylko w kieszeni w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Praktycznie nigdy nie wychodzę bez zegarka. I w sumie nigdy go nie zmieniam :) Mam swojego leciwego Timexa za którego kiedyś słono zapłaciłem i jestem to niego tak przyzwyczajony że nie mogą jak nie mam go na ręku. Do tego jest dość ciężki i to też mi bardzo odpowiada. Chociaż obejrzałem ofertę sklepu BigBen'a i muszę powiedzieć, że

FOSSIL JR9933 zwrócił moją uwagę i zastanawiam się czy to nie czas na zmiany :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kiedyś dostałem w prezencie zegarek, nosiłem go przez 2 miechy i za nic nie mogłem się przyzwyczaić, poprostu drażnił mnie swoją obecnością ;D Skóra pod nim strasznie się pociła i czerwieniła. Widocznie zegarek nie jest dla mnie, mam komórkę więc jest on zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W waszych głowach istnieje jakieś dziwne przekonanie, że bez skarpet jesteście niekompletnie ubrani i czujecie się przez to zakłopotani. I weź tu wymagaj od faceta, by jego stopy pachniały, skoro są skazane na grube skarpety w męskich, „zamkniętych” butach kilka godzin dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zegarek obowiązkowo! Bez niego się nie ruszam. Po pierwsze to bardzo wygodne, zawsze wiem która godzina, nie muszę wyciągać telefonu. A po drugie zegarek to bardzo fajny dodatek dla faceta, z tego co słyszałem, kobiety często zwracają na to uwagę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a po co komu zegarek w dobie komórek.

Owszem gdyby to był jakiś szwajcarski Patek za 100 tys. zł, albo chociaż Atlantic to czemu nie. Zawsze to prestiż.

Jeśli ktoś zwraca uwagę to nie kobiety a kontrahent.

pamiętam jak w TV pokazano zegarek Putina za 250 tys. zł i zaraz zaczęła się licytacja kto ma lepszy i droższy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, doba komórek, cyfryzacji bla bla bla!

Zegarek musi być. Ja osobiście mam 3 rózne, każdy pasuje mi do innego ubioru. Posiadam dwa na pasku, jeden okrągły, drugi prostokątny oraz taki na bransolecie. Zegarek to nie tylko godzina, to przejaw poczucia stylu i warto o tym pamiętać. Wcale nie trzeba mieć nic drogiego, moje kosztowały poniżej 1000 zł każdy, ważne jest to, by wyglądały dobrze. Każy za 200-500 zł kupi świetny zegarek, trwały i stylowy. Jak najbardziej polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zegarek jest jedną z tych rzeczy, które w jakimś stopniu wyrażają nas. Jeśli ktoś czuje się lepiej z telefonem w kieszeni a nie z zegarkiem na ręce to nic się na to nie poradzi ;) Do tego Czy zegarek odpowiada do jego stylu każdy musi dojść samodzielnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, zegarek u faceta nie musi koniecznie służyć tylko do mierzenia czasu. Odpowiednio dobrany dodaje charekteru strojowi. Polecam dwie wersje sport i elegant ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zegarek czy łańcuszek są elementami dodatków,biżuterii,ale nie zapominajmy że tutaj najbardziej będzie się liczył zadbany i schludny wygląd,odpowiednio dopasowane buty,spodnie czy marynarka. Wszystko ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dbam o wygląd zewnętrzny używając różnych kosmetyków, kremów do golenia etc.

Mam jednak problem ze skórą stóp, próbowałem różnych sposobów, ale nie dawało to pożądanego efektu - zrogowaciały naskórek nie schodził. Dermatolog polecił mi maskę do stóp EpilFeet, którą użyłem już trzeci raz i zrogowaciały naskórek zaczyna już znikać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No z takim problemem najlepiej już udać się do specjalisty,czyli dermatologa który doradzi,podpowie co i jak. Poza tym same kosmetyki i systematyczne golenie si,dbanie o swoją twarz także jest bardzo ważnym elementem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi