PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Elegante

Podobne utwory

Rekomendowane odpowiedzi

Często się zdarza, że jakimś cudem natkniemy się na jeden kawałek ciekawego artysty, który zaszczepia w nas ziarnko głodu za danym typem muzyki. Problem pojawia się jednak, gdy chcemy znaleźć podobnych wykonawców do tego, którego znaleźliśmy. Po to założyłem ten temat ;)

Zadawajcie pytania z linkiem do jakiegoś utworu artysty na YT, który przypadł wam do gustu. Inni, którzy znają imiona i nazwiska artystów czy nazwy kapel tworzących w podobnym klimacie niech dają odpowiedzi ;) (przykładowa odpowiedź - "@Elegante: do tego kawałka podobne są zespoły X, Y i artysta XYZ")

Ja zacznę ;)

zna ktoś może wykonawców podobnych do Davida Garretta (

) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

David Garretta kojarzy mi się z Nigelem Kennedy. Chociaż pierwszą moją myślą było, że to taka tania podróbka Apocalypticy:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pan Nigel Kennedy jakoś nie przypadł mi do gustu - brakuje mu tego "czegoś"... Apocalyptica jest nawet spoko, ale jak dla mnie troszkę za mało mieszania stylów muzycznych- no chyba, że trafiłem tylko na takie kawałki, które tego nie pokazują...

Mimo wszystko dzięki Woshino za podrzuconych artystów ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Garrett w swoich utworach dodaje do istniejących już utworów muzycznych przewodni dźwięk skrzypiec, które zastępują wokal (skrzypce zamiast słów). I to mnie w tym tak urzekło. Ta moc jaka powstaje w wyniku tego połączenia. Dla mnie chwile z tą muzyką w słuchawkach są po prostu magiczne, bo łączą zamiłowanie do muzyki klasycznej i codzienną potrzebę innych stylów. Jest po prostu muzyczną fuzją, która spełnia wszystkie moje melomańskie zachcianki i potrzeby.

U Apocalyptici są utwory przerobione na instrumenty smyczkowe. Przynajmniej tylko na takie utwory trafiłem na YT. I to mi w tym wszystkim nie przypadło do gustu, choć ogólnie rzecz biorąc zespół całkiem całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już wszystko jasne. Dla mnie muzyka musi posiadać jakiegoś "pazura". Nie koniecznie agresywność czy siłę, ale musi mieć punkt ostrości, który przyciągnie moją uwagę. Coś takiego odnajduje w większości utworów Apocalypticy. Choć w żadnym wypadku wielkim fanem nie jestem:) Po prostu lubię i skojarzyli mi się gdy słuchałem twojego linka.

Napisz jakie jeszcze utwory lub wykonawców lubisz. Jestem ciekawe z czym one/oni mi się skojarzą:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to między innymi: Papa Roach, Audioslave, Green Day, Linkin Park, oprócz tego trochę Elvisa Presleya, ostatnio zacząłem słuchać również Iron Maiden. To z rockowych. Poza tym jeszcze: Vavamuffin, Maleo Reggae Rockers, East West Rockers, Jamal, Junior Stress. A z takich bardziej znanych popowo - dance'owych to: Black Eyed Peas, David Guetta, Pitbull.

Poza tym jeszcze muzyka towarzysząca Capoeira i Powiązana z brazylijską Sambą karnawałową ;) (tak - od tych pań tańczących w piórkach w karnawale :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow!:P Ale pojechałeś!:P Myślałem, że systematycznie będziesz rzucał po jednym czy dwóch zespołach:D

Prrr... daj mi się teraz wczytać i zastanowić:P Nie spodziewałem się aż tak zmasowanego ataku:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To są same zespoły, a i tak nie umieściłem w wyżej wymienionych wszystkich, których słucham ;) gdybyś chciał poznać konkretne piosenki jakieś szczególnie ważne dla mnie to pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nad Nightwishem musiałbym trochę posiedzieć i więcej przesłuchać, bo kumpel mi ją również polecał ;)

Pan Van Buuren nie w moim stylu ;) brakuje mu tego czegoś, mimo że i dyskotekowe klimaty lubię ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ech ten okres przedświąteczny był koszmarny:) Na szczęście zapowiada się w miarę spokojny weekend świąteczny:)

Wracając jednak do głównego wątku i odpowiadając na twoje ulubione zespoły...

Papa Roach - do wczesnego Papa Roach: Limp Bizkit, Rage Against The Machine, Korn, Disturbed, Suicidal Tendencies; do późniejszego Papa Roach: Fuel, Godsmack, Filter, Saliva, Blue October

Audioslave - Foo Figthers, Incubus, Queens of the Stone Age, Staind

Green Day - NOFX, Bad Religion, The Offspring, Rise Against, Rancid

Linkin Park - Deftones, Limp Bizkit, System of a Down,

Elvis Presley - chuck berry, buddy holly, little richard, roy orbison, jerry lee lewis,

Iron Maiden - ozzy osbourne, kiss, ac/dc, motorhead, judas priest

Vavamuffin, Maleo Reggae Rockers, East West Rockers, Jamal, Junior Stress - praktycznie one same są odpowiedzią do każdego z nich, do listy można by jeszcze dodać mr gentleman i freundeskreis

Black Eyed Peas - will.i.am, pussycat dolls, justin timberlake, beyonce,

David Guetta - swedish house mafia, calvin harris, robert m,

Pitbull - flo rida, taio cruz

Chętnie zapoznam się z konkretnymi utworami, które szczególnie lubisz. Błagam jednak:P Nie wrzucaj wszystkiego na raz a dawkuj:P:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka zespołów, które przytoczyłeś znam ;)

limp bizkit - z tego co kojarzę to ten sam wokalista co w linkin park - jeśli się mylę poprawcie mnie ;)

Korn; Disturbed - mam kilka ich piosenek, które lubię

The offspring - mam ich dwie czy trzy płyty gdzieś, jednak wydaje mi się, że do Green Daya chyba za bardzo bym ich nie mógł przyrównać

Will.i.am - członek Black Eyed Peas podobnie jak Fergie ;) oboje wydali albumy solowe

ulubione utwory? to na początek dwa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Limp Bizkit nie ma nic wspólnego z Linkin Park. W Linkin Park jest dwóch wokalistów jeden z nich śpiewał kiedyś w zespole Fort Minor, polecam. The offspring to zupełnie inny styl niż Green Day. Elegante poleciłbym Ci też przesłuchać zespól System of a down oraz wspomniane już Nightwish ;) A jeśli chodzi o reggae to Indios Bravos i troche mniej z tym związany Fisz. A jeśli chcesz się wsłuchać w mocniejsze klimaty to SlipKnot lub Beheomot :twisted: Ale nie polecam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi