PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

kondzios3000

Książka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Polecił by ktoś książkę? Najbardziej to mnie ciekawią takie męskie. Książka o facecie, który szaleje za kobietami lub jakieś jego historie z kobietami. Nie musi być konieczna pełna akcji. Wiek bohatera najlepiej młodzieżowy ew. 20 -30.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz książkę w której face szaleje za kobietą to polecam książkę Bolesława Prusa "Lala" długa i wciągająca lektura.

Główny bohater wpada w pewnego rodzaju obłęd z miłości do kobiety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli chcesz książkę w której face szaleje za kobietą to polecam książkę Bolesława Prusa "Lala" długa i wciągająca lektura.

Główny bohater wpada w pewnego rodzaju obłęd z miłości do kobiety.

Może być też na odwrót jak napisałeś. Ale ogólnie szukam takiego męskiego romansidła ;PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko będzie mi doradzić w tej kwestii, bo raczej nie czytam literatury tego typu... Pamiętniki Casanovy brzmią fajnie i może sam do nich zajrzę ;) choć póki co mam trochę książek na półce, które kupiłem na wyprzedaży w Matrasie (5 psychologicznych i 1 biznesowa / ekonomiczna - w sumie kilka tysięcy stron lektury)... Jest w zasadzie trochę książek, gdzie motyw męskiej miłości czy uganiania się za kobietami jest mniej lub bardziej widoczny, jednak zazwyczaj jest on tylko wątkiem pobocznym całej historii...

Swoją drogą to dzięki Smoog za uznanie mnie specem od literatury ;P Choć mimo wszystko nim się nie czuję. Ale jeśli już uznałeś mnie za kogoś tak kompetentnego to wypadałoby, bym w końcu poznał "Boską komedię", "Iliadę" czy jakąś inną opowieść z kręgów arturiańskich :D Bo z starszymi "klasykami" u mnie licho :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co słyszałem "Boska komedia" jest dosyć trudna :) no i specyficznie napisana ;) Więc jeśli myślisz o lekturze tego dzieła to najpierw coś o nim poczytaj i dowiedz się czy za szybko nie zrezygnujesz z czytania tej książki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Boska Komedia"? Chyba nie tego szukasz, to dzieło na kilka set stron o tym jak koleś zwiedza niebo piekło i czyściec :P Co do "Lalki" to też nie polecam, realistyczna powieść psychologiczna, dość ciężka i nudna. Mogę polecić książkę "Zlew" Pawła Oksanowicza bo szukałem w sieci książki dla faceta i trafiłem na nią bardzo fajna, normalnym językiem pisana. M. Puzo - Ojciec chrzestny każdy zna film, ale może warto poznać książkę. I na koniec moja ulubiona "Miliarderzy" Charlesa-Alberta Poissanta i Christiana Godefroy'a. Nie są to harlequiny bo nie znam się na takich ale są to dobre książki i fajne do poczytania. Ostatnio bardziej jak poradnik psychologiczny, który "wskaże ci jak zostać miliarderem" ale bardzo fajny i możesz się dowiedzieć wiele o największych fortunach wszech czasów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Lalka" Bolesława Prusa wcale nie jest ciężka i nudna, mi się ją czytało bardzo łatwo i byłem ciekawy dalszych losów głównego bohatera. Najlepiej niech kondzios3000 przeczyta ją i sam oceni ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Losy Wokulskiego jego wewnętrzna przemiana spowodowana miłością do Izabeli i wielkie rozczarowanie jej osobą. Mnie to zaciekawiło ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.