PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

wojtek1691

golarka czy maszynka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

chciałbym dowiedzieć się co jest lepsze czy elektryczna golarka czy maszynka ręczna.

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem elektrycznej tylko nie wiem czy będzie to udany zakup.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak, często podróżuje i maszynki są praktyczniejsze. Mniej miejsca zajmują szybciej korzystasz bo czasem np. nie masz dostępu do prądu. Więc po co kupować to i to? Już doszedłem do tego że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Polecam maszynki. Zwłaszcza te z wymiennymi końcówkami, np. Gillette Match3 Pod spodem tego pudełeczka na maszynkę (stacja dokująca :P ) masz 4 sloty na wymienne ostrza, jak się stępi zakładasz nowe. To najlepsza opcja moim zdaniem. Bo wozić ze sobą 5 jednorazówek to też przesada czy trzymać w łazience cały worek. A końcówka kosz i nowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze nie goli dokładnie, a po drugie jest dużo bardziej "agresywna". Jeśli ktoś ma delikatną skórę, to elektryczna golarka bardzo go pokaleczy - ja tak miałem. Dlatego szybko wróciłem do zwykłych maszynek, teraz używam jakiejś z lidla z 5 ostrzami i w pełni mnie zadowala, dokładnie goli i się nie zacinam ani trochę ;D Polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja pozostaje przy tradycyjnych maszynkach do golenia. Jakiś czas temu nabyłem Gillette Fusion Proglide Power i muszę przyznać, że sprawuje się rewelacyjnie. Jedyny minus - to drogie nożyki zapasowe. Dlatego też zaopatrzyłem się w urządzenie do ostrzenia wkładów (więcej na ten temat na razorpit.pl). Jednorazowy zakup a sprawdza się za każdym razem, gdy nóż się stępi. Naprawdę rewelacyjne rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również uważam, że lepiej tradycyjne maszynki do golenia, są dokładniejsze. Ja używam od 3 lat Gillette Fusion Power wymieniając ostrza co 1-2 miesiące (żeby przyjemnie się golić to lepiej co miesiąc, ale czasami ze względów oszczędnościowych trochę dłużej "męczę" już lekko zużyte ostrza :P) i jest ok, nie mam powodów, żeby nie polecić ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I ja także uważam, że tradycyjne maszynki górują nad elektrycznymi golarkami. Głównie ze względów finansowych, lecz także jakościowych i praktycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko i wyłącznie tradycyjna maszynka, kiedyś korzystałem jakiś czas z elektrycznej, ale to nie to samo. Klasyczna maszynka do golenia robi to porządnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swego czasu miałem golarkę i szczerze mówiąc to jakoś nie specjalnie mnie zachwyciła... Może to kwestia przyzwyczajenia,ale dla mnie osobiście zwykła maszynka jest o wiele bardziej skuteczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi