PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Smoog

Męskie lektury obowiązkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że ktoś odświeżył wątek, bo już dawno jestem po lekturze i po seansie. Niesamowite wrażenie, dzięki książce rozumiałem to, co działo się na kinowym ekranie. Zaliczam oba te dzieła do grupy tych, które zapadną w pamięć na długo, długo. I tak, po filmie też warto przeczytać, właśnie dla głębszego zrozumienia tych młodych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mi tam to akurat obojętnie kiedy był film, bo w książce jest i tak sporo fotosów z filmu. Trochę dłużej czytałem ksiażkę, bo przez tydzień, ale inaczej odbiera się te rzeczy na ekranie, a inaczej jak trzeba te sceny "przetrawić" w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie książka chyba nawet ciekawsza. Jest więcej informacji, jeszcze sprzed czasu wojny i okupacji. Ładnie wydana, spoko napisana. Faktycznie kilka epizodów zdrowo daje do myślenia. No i spoko że tyle dokumentów, meldunków oryginalnych itp. W filmie tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam do przeczytania książkę pt.: "Bunt w Green River" T. Willocks oraz "Księga zakazanych rozkoszy" F. Andahazi [warto aby wasze panny też przeczytały - nie pożałujecie;)].

Dobry jest też cykl książek wojennych M. Ciszewskiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja czytam autobiografie Beara Gryllsa "Kurz,pot i łzy" i jak ktoś lubi jego programy to powinien być także z książki zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

„W niewoli seksu” to zbiór ostrych opowiadań obyczajowych, których bohaterami są mężczyźni. Znajdziemy tu facetów wikłających się w skomplikowane relacje, zmanipulowanych, cierpiących i gotowych zabić. Przemoc miesza się z seksem, a miłość z nienawiścią. Tutaj spotkamy się w miejscu, gdzie seks stanowi początek drogi, a czasem również jej koniec. Autor kolejny raz odsłania mroczne tajemnice, które dotyczą każdego z nas.

Książka intryguje, wciąga i fascynuje. To odważna proza, która pozostaje w pamięci Czytelnika na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piesc Dawida. Tajne sluzby Izra - Artur Gorski

Izrael to państwo-twierdza. Nie ma takiego drugiego na świecie, w którym aparat służb specjalnych byłby aż tak rozbudowany i tak wszechwładny. To państwo w państwie, tajne i doskonale zorganizowane. To właśnie jego funkcjonariusze - agenci działający „pod przykryciem”, członkowie ekip likwidacyjnych, komandosi, odbijający samoloty z rąk porywaczy - są bohaterami tej książki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja z pewną taką nieśmiałością zaproponuję książkę, która wydaje się być 100% męska. Tom Clancy, "Poszukiwany żywy lub martwy". Jesli pamiętacie Czas patriotów lub Polowanie na Czerwony Październik to nie będę Was musiał szczególnie namawiać, choć to ponad 600 stron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi