PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Ilu z Was czytało książkę, na podstawie której kręcony jest serial na HBO :)? Jak wrażenia z lektury powieści R.R. Martina ? Znaliście ją już wcześniej czy zainteresowaliście się ją dopiero po informacji, że na jej podstawie "będzie coś kręcone" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gra o tron to jedna z lepszych serii fantasy, ale jak dla mnie nie najlepsza. Przeczytałam ją zanim usłyszałam o filmie. Film bardzo wierny w stosunku do powieści. Zaskakujące w porównaniu z innymi powieściami jest wykańczanie głównych bohaterów pozytywnych. Na ogół w fantasy dobro zwycięża wprost. Dobrzy wychodzą z opresji bez większego szwanku. A trupy złych ścielą się pokotem. W Grze tak nie jest. Dlatego jest tak fascynująca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Gra o Tron" należy do moich ulubionych seriali. Książkę przeczytałam już po pierwszym sezonie serialu i nie spodobała mi się tak bardzo jak on. Zazwyczaj jest odwrotnie i to książka podoba mi sie bardziej od ekranizacji. W związku z tym postanowiłam nie czytać na razie 2 części, bo może wtedy 2 sezon serialu nie podobałby mi się aż tak bardzo. A naprawdę byłam zakochana w tym serialu, cały tydzień czekałam na poniedziałek i nowy odcinek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serial jak dla mnie ma pewne niedoróbki, choć sama forma, którą jest napisana cała saga w dużej mierze ułatwia tworzenie scenariuszy serialowych. Mimo wszystko wolałbym zobaczyć ekranizację pełnometrażową - wydaje mi się, że byłaby o wiele lepsza niż serial. A gdyby otrzymali ją spece od Władcy Pierścieni to mógłby powstać na prawdę klimatyczny i wierny film Fantasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Książka jest świetna, chociaż ciężko było mi zacząć (dużo nazw i nazwisk, które ciężko spamiętać). Przeczytałem jeszcze przed pierwszym sezonem serialu i nie mogę się doczekać kontynuacji. Serial jest dobry, ale część zdarzeń i postaci wyobrażałem sobie zupełnie inaczej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Boże.. wiadomo, że reżyser inaczej wyobraża sobie postacie niż Ty...... Ty jesteś czytelnikiem i to twoja wyobraźnia działa. No, ale cóż..

Serial wyczepisty <3 W ten poniedziałek ostatni odcinek sezonu 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie książka bezapelacyjnie wygrywa z serialem. Lepiej buduje napięcie i ciężko się od niej oderwać. Na moje szczęście najpierw czytałem, a potem próbowałem oglądać serial - efekt? Odrzuciło mnie od TV w połowie drugiego sezonu... W porównaniu z książką serial wydaje mi się po prostu nudny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam ;) nie raz mi się zdarzyło powiedzieć "jeszcze tylko jedna strona... jeden rozdział" a kończyło się na tym, że książkę odkładałem dwie, albo trzy godziny później ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi