PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Elegante

Nowości, które warto obejrzeć

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie podawajcie tytuły, które zdecydowanie warto obejrzeć. Warunek jest jeden - film premierę powinien mieć w okolicach do 2 miesięcy wstecz :) Poszukajmy dowodu na to, że dobre kino nie skończyło się na filmach "Ojciec Chrzestny", "Forrest Gump" czy "Fight Club". Oprócz tytułu wstawiajcie również informacje o gatunku i długości ;) nie zawadzi krótka recenzja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Film Almodovara, "Skóra, w której żyję".

Premiera w Polsce- 16 września 2011. Czas trwania- 2 godz.

"Skóra, w której żyję" niemal obezwładnia precyzją i bogactwem znaczeń i robi ogromne wrażenie. Choć – paradoksalnie – to chyba najchłodniejszy obraz, jaki Almodóvar do tej pory nakręcił.

Bohaterka filmu, Vera (Elena Anaya), czuje się nieswojo w nowej skórze. I wcale nie jest to metafora. Kobieta jest ofiarą eksperymentów Roberta (Antonio Banderas) – wybitnego chirurga, którego obsesją po śmierci żony w płomieniach stało się stworzenie doskonałej, wytrzymałej na ogień sztucznej powłoki ludzkiego ciała. Więziona w jego komfortowym domu Vera przechodzi kolejne operacje, aż do czasu, gdy Roberto osiągnie doskonałość i przedstawi wyniki badań na sympozjum. Inni lekarze nie będą równie entuzjastycznie co Roberto nastawieni do wynalazku i podniosą kwestie natury etycznej: czy modyfikacja genetyczna (użycie świńskiej tkanki) była dozwolona? Czy aby wbrew oficjalnym wypowiedziom Roberto nie eksperymentował na ludziach? Jednocześnie na jaw zaczną wychodzić szczegóły z przeszłości Roberta, co Verę skłoni do tego, by w swoim prześladowcy szukać sprzymierzeńca.

Film mnie zszokował. Muszę przyznać, że niektóre elementy układanki są mi do tej pory niezrozumiałe. Może ktoś w Was, oglądał/obejrzy, to będę miała z kim podyskutować. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio w kinie coś ciekawego,co pozostawiło ślad w pamięci, to chyba "Sala samobójców". Wszyscy rodzice nastoladków powinni to zobaczyć i nastoladkowie też. Świetne studium psychologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio w kinie coś ciekawego,co pozostawiło ślad w pamięci, to chyba "Sala samobójców". Wszyscy rodzice nastoladków powinni to zobaczyć i nastoladkowie też. Świetne studium psychologiczne.

Popieram, naprawdę dobry film, w końcu jakas odskocznia od tych wszystkich komedii romantycznych, które królują ostatnio w polskim kinie. Wyczytałem na culture.pl, że film prezentowany był m.in. w Berlinie i został nawet nagrodzony we Włoszech w trzech kategoriach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Seriale też wchodzą w grę? Bo mi ostatnio Alcatraz bardzo podszedł.

- świetna obsada

- produkcja w standardach odbiegfajacych od naszych (fani seriali np. HBO wiedzą o co chodzi. Zresztą Alcatraz jest dostępny tylko na vodzie enki)

- no i trzyma w napięciu…

W każdym razie polecam. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nietykalni - Intouchables

Dramat , Komedie

opis:

Philippe, bogaty arystokrata, ulega wypadkowi. Zatrudnia jako pomoc domową młodego chłopaka z przedmieścia Drissa, który właśnie wyszedł z więzienia. W skrócie - zatrudnia osobę najmniej nadającą się do tej pracy. Zderzenie dwóch rożnych światów daje początek przyjaźni, równie zabawnej i szalonej, jak i nieoczekiwanej. Wyjątkowy związek, który będzie iskrzył i uczyni ich.... nietykalnymi!

- dobrzy aktory

- śmieszna komedia

- ciekawy scenariusz co mówi już sam opis filmu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sie wybieram na najnowszy film Mela Gibsona - "Dorwac Gringo". Nie wiem dlaczego jet taki tytuł, bo oryginał nazywa sie - How I Spent My Summer Vacation

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może dla Polaków za długi?

Dorwać Gringo dość chwytliwe, zwłaszcza, że określenie to spopularyzował Cejrowski. Cenię Gibsona i chętnie dowiem sie co tym razem zmalował, a kiedy to trafia do kin?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cejrowski jest w wielu miejscach nazywany Gringo i często tak o sobie mówił ;)

A o czym jest ten film tak oprócz tego,że o Meksyku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No w sumie nie wiem dlaczego Cejrowski ma mówić o sobie inaczej skoro "Gringo" to określenie znaczące tyle co "obcy" w krajach łacińskich ;P Więc nie wydaje mi się trafnym stwierdzenie, że to Cejrowski spopularyzował ten zwrot.

Co do tematu: Na wspomnianych tu już "Nietykalnych" byłem w kinie - świetny film i wart polecenia. Bardzo dobry jest również film "The Grey" z Liamem Neesonem ;) Ciekawa fabuła i realizacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"The Grey" widzialam. Jest przerazajacy. Nie przeżyłabym w takiej sytuacji... Zawsze jest mi tak strasznie zimno. "Nietykalnych" jeszcze nie widzialam.

A co do Gringo - w takim razie wszystko sie wyjasniło, dlaczego film z Melem Gibsonem nazywa sie dorwac Gringo :) Mel jest obcym w meksykańskim wiezieniu :) Przeklejam opis dla @BigBoy :) Dodam jeszcze, że film jest podobno zakazany w USA. Nie bardzo jednak wiem dlaczego...

A miało być tak pięknie. Udany skok i góra kasy do podziału, a na koniec niekończące się wakacje w rajskim kurorcie. Wakacje może i będą, tylko kurort zmienił się w meksykańskie więzienie, partner nie żyje, a kasa się ulotniła. Driver od lat w rubryce "zawód" może wpisać "przestępca", ale w takich tarapatach jeszcze nie był. Trafił do paki, która jest właściwie małym ogrodzonym miasteczkiem. Żyje tu mnóstwo bandziorów, szczurów i bezpańskich psów, ale także dzieci, ich matek, a może nawet i babek. Kupisz tu co tylko chcesz, a w knajpach znajdziesz wszystkie zakazane rozrywki. Całym tym bajzlem zarządza meksykańska mafia. Policja pilnuje tylko, by nikt stąd nie zwiał. Driver jakoś nie może się tu odnaleźć. Niespodziewanie pomoże mu w tym nowy przyjaciel – dziesięcioletni chłopiec, który zna to miejsce jak własną kieszeń i dobrze wie jak tu się załatwia sprawy. Driver uczy się od dzieciaka przeróżnych więziennych sztuczek, gwarantując mu w zamian ochronę przed ludźmi tutejszego bossa, który ma wobec chłopca okrutne plany. Ostatnia rzecz jakiej Driver spodziewał się po meksykańskiej pace – to przyjaźń z małym chłopcem i jego uroczą mamą, ale skoro los tak chciał… Driver będzie musiał pokrzyżować plany tutejszym bandziorom i policjantom, utoczyć sporo krwi, wyrównać stare rachunki, odzyskać uczciwie skradzioną kasę i wraz z małym i jego mamą poszukać lepszej wakacyjnej oferty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też namiętnie sprawdzam co dobrego będzie w kinach.

"Nietykalni" - fajny, z dystansem i wartościami, które są ponad różnicami materialnymi i rasowymi- film o czystej przyjemności życia i przyjaźni.

"Avengers" - czyli kolejna ekranizacja komiksu- dla smakoszy gatunku:)

"Dorwać Gringo"- powrót Mel Gibsona w kolejnej odsłonie aktorskiej. Opisy i trailer- zachęcające. Dobre kino akcji, świetna- i tu nie mam żadnych wątpliwości - gra aktorska i śmieszna historia o "uczciwie skradzionych pieniądzach" przez dobrego łotra, złemu łotrowi:)

Pewnie będzie ręka, noga, mózg na ścianie, ale w inteligentnym i mocno przekornym wydaniu- bo o to wszystkie afery, ze film obnaża prawdę o więzieniach meksykańskich, które są jak miasta w mieście i o korupcji w policji, ale czemu się tym podniecają skoro to oczywiste... Dobrze, że takie tematy przestają być tabu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi