PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Barney28

Jak rozpocząć swój biznes?

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawą jest dobry pomysł i badania rynku. Wielu początkujących przedsiębiorców o tym zapomina, a takie badania pomagają uniknąć rozczarowań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli masz pomysł ale nie do konca sie na tym znasz to chyba powiniennes skorzystac z pomocy. ja otwierajac restauracje tez nie czułem sie najpewniej wiec skorzystałem z pomocy kcg-consulting.pl . zajmuja sie doradzctwem ale i outsourcingiem w tej branzy. Po woli się uczyłem i teraz juz czuje sie duzo pewniej. Nie rzucałbym sie od razu na gleboka wode.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja napiszę trochę z innej strony, bo pomysł to jedno a kalkulacje to drugie. Przede wszystkim są tańsze opcje rozpoczynania biznesu, za kwotę 100-200 złotych, gdzie w tej cenie masz już księgowość, wystawiasz faktury na nich a sam masz z nimi umowę o dzieło. Opcja fajna na przetestowanie biznesu, nie tracenie warunków preferencyjnego zusu przy pierwszej firmie, jeżeli nie wypali. Natomiast jak wypali i zarabia dla mnie kluczowe w początku działalności jest obniżenie kosztów, czyli wtedy bierzesz mądrego księgowego. Nie wiem jak to w Twojej okolicy, ja w Wawie miałem i Panią z lokalnego biura za 250, aktualnie mam Tax Care za 150. Jeżeli masz dostęp do Tax Care to polecam spotkanie, jak nie to poszukiwania wśród znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto też zainteresować się dotacją z urzędu pracy na założenie działalności gospodarczej. około 20.000 zł na ziemi nie leży, ale przez rok trzeba utrzymać działalność gospodarczą - a to trochę dużo. Wnioski najlepiej składać na początku stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz zacząć własny biznes i masz pomysł to warto się zakręcić za dofinansowaniem. Najprościem podpytać w Urzędzie Pracy, oni tam są zorientowani w dostępnych programach. Trzeba pamiętać, że niezależnie od przychodów, zus trzeba opłacać co miesiąc, chociaż przez pierwsze 2 lata jest niższy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najważniejsze to mieć dobry pomysł. Najlepiej, żeby urodził się on z prawdziwej pasji. Potem pozostaje zrobić badania marketingowe i dokładny biznes plany, no i można ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja zona od zawsze marzyła o własnej restauracji, pizzerii, jakimś takim biznesie ...wyszukała na necie o pizzeriach pod kauflandami- Crazy Pepe . Słyszeliście? http://www.Crazypepe.pl Franczyza, mają lokalizację pod marketami, w food truck masz pizzerie , prawdziwa włoska pizza wypiekana w piecu, z dowozem także. Na pewno na brak klientów nie powinna narzekać jak to pod marketem. Całe rodziny na pizzę będą wpadąły. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zaczynałem swój biznes mając na ten cel przeznaczone 350 złotych. Obecnie, dzięki ciężkiej pracy, udało mi się wiele osiągnąć. Trzeba tylko dużo samozaparcia i poświęcenia. Czy warto? Jak ktoś czuje ten klimat to tak. Jak ktoś chce jeszcze jakiś porad to z chęcią pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja właśnie też zastanawiam się nad jakimś biznesem. Mam nawet trochę zaoszczędzone, także łatwiej chyba byłoby mi dostać może nawet jakiś kredyt, skoro mam wkład własny. A mi np. chodzi po głowie otworzenie myjni bezdotykowej. Więc powiedzcie mi co o tym myślicie, w ogóle odwiedzacie takie miejsca? Bo wystarczy mieć działkę, Aspera może wybudować za mnie taką myjnie, a później tylko sprawdzać czy wszystko działa, czy jest płyn itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi