PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Elegante

Książkowe premiery

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie możecie podawać daty premier oraz przybliżone ceny (jeżeli są już znane) książek, które mają wyjść w najbliższym czasie i są waszym zdaniem godne uwagi.

podajemy wg. schematu:

Tytuł Autor. Wydawnictwo.

Data premiery: dd.mm.rrrr

Parę słów o książce

Taniec-ze-smokami-czesc-2-bn32371.jpg

Taniec ze smokami, część 2 George R. R. Martin.Zysk i S-ka.

Data premiery: 21 Luty 2012

Jest to druga część piątego tomu serii "Pieśń Lodu i Ognia", którą zapoczątkował hit ostatnich miesięcy - "Gra o Tron". Gratka dla każdego miłośnika literatury Fantasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziennik_Jerzy-Pilch,images_product,23,978-83-63387-05-1.jpg

Dziennik

Jerzy Pilch

okładka: twarda

nośnik: druk

liczba stron: 464

Ocena klientów:

wszystkie recenzje (3)

Kwiecień 2012 - Jerzy Pilch "Dziennik"

Jeden z najwybitniejszych i najpoczytniejszych współczesnych pisarzy polskich ujawnia wreszcie pełny zapis swojego dziennika, który prowadził przez ostatnie lata (w dużych fragmentach publikował go w "Przekroju"). Znany z brawurowo poprowadzonych powieści,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam świetną książkę:

Dr Michael Jones pt: "Libido dominandi - Seks jako narzędzie kontroli społecznej"

0_0_productGfx_362d575c3d0385a397cc3385716ab47f.jpg

Bestseller doktora Michaela Jonesa, który wyjaśnia pochodzenie i naturę nowoczesnych technik inżynierii społecznej i politycznej kontroli. Fascynująca i bogata faktograficznie lektura, ujawniająca zatajane fakty. Z wielką przenikliwością opisane w niej zostały mechanizmy, z których mieliśmy chyba nie zdawać sobie sprawy. Historia przeprowadzonego na ogromną skalę, udanego przeprogramowania zachodniej kultury.

Co łączy twórcę Iluminatów - Adama Weishaupta, Markiza de Sade, Zygmunta Freuda oraz jego siostrzeńca Edwarda Bernaysa, minister świeżo utworzonego rewolucyjnego rządu Aleksandrę Kołłontaj, działaczy partii socjalistycznych pierwszej połowy XX wieku, berlińską bohemę lat trzydziestych, mieszkańców i bywalców Harlemu, speców od propagandy obu wojen światowych, animatorów rewolucji seksualnej lat 60., techników współczesnych metod kształtowania opinii publicznej?

Oświecenie miało swój początek jako ruch zmierzający do wyzwolenia człowieka, a niemal z dnia na dzień przekształciło się w przedsięwzięcie zmierzające do uzyskania nad nim kontroli. Niniejsza książka to opowieść o tej transformacji. Można w niej widzieć historię rewolucji seksualnej, nowoczesnej psychologii lub wojny psychologicznej. Tym, co je wszystkie łączy, jest wielopokoleniowe przedsięwzięcie realizowane metodą prób i błędów z umysłem wypaczonym przez namiętności, a sprowadzające się do tych samych konkluzji, do jakich doszedł św. Augustyn pod koniec istnienia Rzymskiego Imperium.

Człowiek ma tylu panów, ile przywar, wad i słabości. Sprzyjając im, władza działa na rzecz zniewolenia, które może przyjąć postać kontroli politycznej. Pozostaje jedynie pytanie, czy owo zniewolenie daje się wykorzystywać dla czerpania z niego korzyści finansowych i politycznych, a jeśli tak, w jaki sposób można to osiągnąć. Najlepsza metoda kontrolowania ludzi jest ta, która osiąga swe cele, pozostawiając ich całkowicie nieświadomymi faktu, że podlegają kontroli, a najlepszą drogą do tego jest systematyczna manipulacja ich pożądaniami, albowiem człowiek się z nimi utożsamia. Broniąc ich, broni swojej „wolności”, którą zazwyczaj pojmuje jako nieograniczoną możność zaspokajania własnych pragnień, nie rozumiejąc najczęściej, że niezwykle łatwo jest manipulować nimi z zewnątrz. Manipulacja ta służy dziś mrocznym siłom do udoskonalania systemu finansowego i politycznego nadzoru oraz eksploatacji. Dogłębnie rozumieli to św. Paweł i św. Augustyn, nazywając zjawisko owo „zniewoleniem przez grzech”. Książka ta, opisując spójną konstrukcję światopoglądu opartego na tym zjawisku, wyjaśnia, w jaki sposób wyzwolenie seksualne stało się formą politycznej kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand Antoni Ossendowski - Cień ponurego Wschodu (2016)

O niezmierzonej Rosji i wielkim rosyjskim narodzie powiedziano i napisano już bardzo wiele. Zbiór felietonów Ossendowskiego jest wyjątkowy. Obnaża „rosyjską duszę zbiorową” i ujawnia, jak dalece gusła, zabobony i mistyka wpływają na działania i decyzje tej jednej z największych grup etnicznych na świecie.

Autor uchwycił Rosję w ciekawym momencie – przed rewolucją bolszewicką, kiedy to sekty i grupy religijne przybrały na sile. Barwnym stylem opowiedziano o burłakach, jamszczyźnie czy Griszce Rasputinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekiny wojny - Guy Lawson. Książka oparta na autentycznych wydarzeniach. Trzech kumpli chciałoby zarobić kasę. Postanawiają wykorzystać w tym celu... system publicznych zamówień dla Pentagonu. Wygrywają zamówienie na 300 milionów. Wkurzają różnych ludzi - tym bardziej że nie zamierzają uczciwie wypełnić zadania. Wciągająca. Smaczkiem niech będzie fakt że niedługo będzie premiera filmu opartego na książce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja obecnie czekam na nową książkę z serii Gra o tron i się nie mogę doczekać. Ostatnio oglądałem wystąpienie Martina na konwencie fantastyki i niestety ale powiedział,ze jeszcze ksiązka nie jest napisana. I raczej w tym roku jej nie będzie. Obawiam sie,ze autor nie dokonczy pisać całej serii co mnie trochę przeraża...

Z nowości mogę polecić:

zimne popioły Musso

Stalker Lars Kepler

oraz Panie kończ pan ten mecz Zimocha

Jeśli macie ochotę coś kupić to ostatnio zamawiałem kilka książek w tej księgarni: http://lovebooks.pl/ - mają tam dobre ceny na nowości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się