PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kolega wyżej też polecam Peaky Blinders, oprócz tego obejrzałem jeszcze Skazany na Śmierć, Breaking Bad, Gra o Tron, Elementary, The Knick, skończyłem też 1. sezon American Gods - zapowiada się świetnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 28.06.2016 o 15:39, tadzik90 napisał:

Nie ma się co oszukiwać, seriale są teraz dużo lepsze niż filmy. Ja oglądam Gre o tron, House of Cards, Shameless no i od czasu do czasu wracam do Dr Housa

Też uważam, że są lepsze od normalnego kina. Taki stan rzeczy nastał już jakiś czas temu i to z bardzo prostej przyczyny.

Przy filmach kinowych płacimy za bilet i twórcy już dostali, co chcieli. Są świadomi, że pójdziemy do kina tylko raz i niekoniecznie im się chce robić dzieła totalne.

Serial jest trudniejszy - bo ma zatrzymać widownię przed telewizorami.

Serialowcy teraz dopieszczają swoje obrazy na wszystkich polach. Musi grać i fabuła, i gra aktorska, scenografia jak i efekty specjalne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 20.07.2017 o 13:41, TymonSosnowski napisał:

Też uważam, że są lepsze od normalnego kina. Taki stan rzeczy nastał już jakiś czas temu i to z bardzo prostej przyczyny.

Przy filmach kinowych płacimy za bilet i twórcy już dostali, co chcieli. Są świadomi, że pójdziemy do kina tylko raz i niekoniecznie im się chce robić dzieła totalne.

Serial jest trudniejszy - bo ma zatrzymać widownię przed telewizorami.

Serialowcy teraz dopieszczają swoje obrazy na wszystkich polach. Musi grać i fabuła, i gra aktorska, scenografia jak i efekty specjalne.

Zgadzam się. Do tego według mnie seriale bardziej angażują widza. Jeżeli obejrzysz film to raczej jest tam fabuła od początku do końca - wszystko wyjaśnione, wszystko załatwione (no chyba, że twórcy liczą na kontynuację to wtedy zostawiają sobie otwarte drzwi). Przy serialu zastanawiamy się co będzie w następnym odcinku, tworzą się różne teorie, można bardziej o serialach podyskutować. Już nie mówiąc o tym, że seriale przez swój format pozwalają na większą ilość bohaterów i pozwalają na wielowątkowość. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta