PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Kwiatek1

pomysł na dobrego kurczaka poprosze:)

Rekomendowane odpowiedzi

Butelka z piwem, umyta, nabijasz na to kurczaka, którego wcześniej obsypujesz sola i papryką słodka. Wsadzasz do piekarnika (tylko warto postawić na jakieś brytfance bo piwo będzie kipieć wraz z tłuszczem). W polowie pieczenia do piwa nasypujesz soli zeby do końca oblalo twojego kuraka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurczak w sosie curry.

Pierś kurczaka

sezam

mąka kukurydziana

sos sojowy

ryż

majonez

ketchup

czosnek

Kurczaka kroimy na małe kawałki, wkładamy do miski, zalewamy sosem sojowym (ciemnym), odstawiamy do lodówki na 2-3 h albo i na całą noc (im dłużej tym lepiej), po wyjęciu z lodówki odstawiamy, by się ocieplił. Obtaczamy kawałki kurczaka w mące i sezamie i smażymy na głębokim oleju.

Podajemy z ryżem i z sosem z majonezu, ketchupu i czosnku. Proporcje jakoś majonez 3:4 ketchup - nie wiem, zawsze robię na oko. Sos ma mieć taki delikatnie różowy kolor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Apropo kurczaczka i obiady, bo w sumie zaraz pora obiadowa... nie jest to może przepis, ale w sumie gotowe do zrobienia - kurczak w torebkach z knora smażone na patelni bez tłuszczu. Żona zawsze się tym zajada. (zawsze... od niedawna, lecz intensywnie) Godne polecenia, jak się chce obiad smacznie i na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
butelka nie peknie w piekarniku? jaka temp. pieczenia?

Słyszałem już o tym podobno pyszne i nie pęka przy 180 stopniach

Ja polecam też smazonego we frytkownicy w panierce chrupery czy jakoś tak, można też upiec jest zdrowszy, ale nie tak soczysty ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najprościej. Pokroić w kostkę kurczaka, podsmażyć na patelni, dodać przyprawy (duuużo curry i ostrej papryki), dusić 15mnut pod przykryciem. doprawić do smaku, dodać czosnek posiekany, podać z ryżem :) albo frytkami :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Knorr FIX - kurczak w papirusie, czy jak on się tam nazywa :) Naprawdę super smakuje z ryżem, gorąco polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kiedyś robiłem kurczaka w cieście kokosowym, dokładnie nie pamiętam przepisu ale w każdym razie ciasto trochę gęstsze jak na naleśniki, do tego sypie się kilka łyżek wiórek kokosowych, obtacza się kawałki kurczaka i smaży na głębokim tłuszczu, do tego sos na bazie ketchupu-powideł śliwkowych i majonezu, pasuje świetnie, można dać makaron ryżowy i wg mnie jest ekstra, w każdym razie dziewczynie smakowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kurczak w pomarańczach :) z soku z pomarańczy możesz zrobic do tego sos (do polania ryżu) - tak było w przepisie ale ja robiłem oczywiscie z frytkami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja lubię proste przepisy i proponuję pierś z kurczaka przekroić na dwa plasterki. Ubić jeden i drugi tłuczkiem do mięsa a następnie posypać przyprawą Kurczak Złocisty, Majerankiem, Pieprzem Czosnkowym i dać się temu przegryźć. Następnie na jedną część włożyć dwa plasterki sera żółtego, kilka kostek sera feta i trochę sera pleśniowego. Przykryć drugą połówką i włożyć do rozgrzanego piekarnika na 180C. Piec ok 15minut.

Miodzio:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podstawą jest dobre przyprawienie (wedle gustu) i dobre usmażenie/upieczenie/ugotowanie. Najczęściej przy smażeniu podkręca się zbytnio temperaturę, przez co nie wychodzi rewelacyjny. Osobiście doprawiam go curry, papryką, kurkumą, chilli a na koniec dodaję zioła świeże lub suszone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piersi z kurczaka - przyprawić ulubionymi przyprawami, obtoczyć w mące kukurydzianej - smażyć - podawać z frytkami, ziemniakami i surówką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi