PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

hmm kawa może duzo zmienic, a starałeś się calkowicie wyczerpac organizm i potem isc spac o jakies normalnej godzinie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też miałem problemy z snem ale nigdy nie sięgałem po lekarstwa. Jak dla mnie potem tylko człowiek jest jeszcze bardziej przymulony a może się także uzależnić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też miałem problemy z snem ale nigdy nie sięgałem po lekarstwa. Jak dla mnie potem tylko człowiek jest jeszcze bardziej przymulony a może się także uzależnić.

zależy po jakie się sięga, według mnie ziołowe na bazie melisy, chmielu to dobra opcja, często sa też z magnezem, a to są składniki które naturalnie pomagają na stres, napiecie a często przez to nie można spać, warto czytać skład takich tabletek, sam od czasu do czau biorę własnie ziołowe, bo za naparem melisy nie przepadam i w formie tabetkowej wygodnie mi brać, łatwiej mi potem zasnąć a nie wiercę się godzinami w łóżku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A propos problemów ze snem, ostatnio znalazłem przypadkiem na wykopie link do gościa, który pokazuje jak usnąć w minutę przy pomocy...oddychania:) Serio!

Podaję link:

http://www.wykop.pl/link/3221331/metoda ... konaj-sie/

Sam nie mam problemów z zasypaniem - ale jakbym kiedyś miał - to by mi się na pewno przydało mieć taką umiejętność ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

powodzenia z tym oddychaniem :D kiedyś próbowałem nawet treningu relaksacyjnego i nie pomogło,a podobno po nim to się zasypia w 5 minut. Każdy musi sobie swój sposób znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja i cierpię na bezsenność i nie można mnie potem dobudzić ;) Kawa nie pomaga, energetyki nie pomagają, yerba mate nie pomaga, cały dzień jestem zaspana, a potem wieczorem nie mogę zasnąć nawet jak jestem bardzo zmęczona. Próbowałam przestać pić wspomagacze, ale to niczego nie zmienia, tylko mniej kontaktuję w pracy. Chodzę szybko spać, ale zanim zasnę mija z reguły kilka godzin i tak się budzę niewyspana. Brałam jakieś ziołowe tabletki na sen, ale to jakiś pic na wodę. Szkoda pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na bezsenność dobre jest świeże powietrze. Przed położeniem się spać warto przewietrzyć sypialnię. Ja dodatkowo włączam jeszcze relaksacyjną muzykę. Normalnie za nią nie przepadam, ale idealnie sprawdza się jako usypiacz. Jest monotonna i nudna, człowiek sam automatycznie odpływa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim problemem jest to, że muszę mieć ciszę absolutną - w stoperach słyszę sam siebie:) I to jest naprawdę problem. Sa takie dni gdzie naprawdę śpię po 2h a kładę się na dobre 8 godzin snu. Jak na razie się z tym pogodziłem, tabletek nie łykam, kawy po 16 nie pije, coli itd też nie, energetyków nigdy nie lubiłem. Nieraz pomaga mi mój rytuał przed snem. Muzyka, otwarte okno, szklanka wody niegazowanej i nakremowanie rąk:PPP Dziwne nie? No ale tak mam;) zazdroszczę tym co przykładają głowę do poduchy i już ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim problemem jest to, że muszę mieć ciszę absolutną - w stoperach słyszę sam siebie:) I to jest naprawdę problem. Sa takie dni gdzie naprawdę śpię po 2h a kładę się na dobre 8 godzin snu. Jak na razie się z tym pogodziłem, tabletek nie łykam, kawy po 16 nie pije, coli itd też nie, energetyków nigdy nie lubiłem. Nieraz pomaga mi mój rytuał przed snem. Muzyka, otwarte okno, szklanka wody niegazowanej i nakremowanie rąk:PPP Dziwne nie? No ale tak mam;) zazdroszczę tym co przykładają głowę do poduchy i już ich nie ma.

a próbowałeś jakieś zioła pić? Melisa, chmiel działają uspokajająco, ja tam sporadycznie nervomix sen biorę, ale ziołowy więc nie boję się o zdrowie :D, mi się cięzko śpi na wyjazdach, najgorzej jest jak gdzieś z pracy mnie wysyłają, na drugi dzień muszę jakieś ważne spotkanie odbyc a tu oczy się same zamykają i ziew. Średnio to profesjonalnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi