PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Krovitz, o nie każdy człowiek jest inny i nie zasze to jest kwestia neriwcy. I najprostsze jest zażyć coś łagodnego i skutecznego. Łapie mnie od czasu do czasu proza życia, ale to nie kwestia nerwicy. Jeżeli to jest stosunkowo słabe wydarzenie, to fakt, że spacer, seks, czy cokolwiek na czym łatwo skupić uwagę pomaga, bo odwraca uwagę od problemu. Czasem jednak człowiek kładzie głowę na poduszce i zaczyna myśleć. No wracamy do punktu wyjścia. Sporadyczne przypadki, ale zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@jaszczur nie napisałem że to zawsze kwestia nerwicy ale bezsennośćnto dysfunkcja organizmu. Ja akurat jestem przeciwny suplementacji więc jej nie stosuje. Najpierw próbuje diety, ruchu.

Jeśli podczas zasypiania masz napady myśli uporczywych to czas na konsultacje. Bo swiadczą najczęściej o jakimś problemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście. Po prostu tak już jest cywilizacja ustawiona, że znaczna część ludzkości miewa problemy ze snem. Poniekąd to schorzenie cywilizacyjne. Ciągłe niewysypianie się może nieźle zaszkodzić, co nie oznacza, że owa bezsenność to wielki problem. Każdy sobie jakoś radzi. A wspomaganie się środkami pochodzącymi od ziół nie jest straszne. Cóż, każdy ma wybór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Jasne że tak. Najważniejsze żeby rozwiązać problem. Bo brak snu może niezle namieszać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi pomogły następujące działania:

unikanie przeglądania telefonu przed snem

ciepłe mleko

zasypianie o podobnej godzinie

zamiast telewizora ksiązka

No i piłem sobie delikatne zioła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może za bardzo spięty lub zdenerwowany jesteś. Polecam przed snem zaparzyć sobie melisy i na spokojnie wypić - mi na przykład pomaga w takich sytuacjach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele zależy od powodu bezsenności. Ja swego czasu miałem problemy ze snem przez stres. Znajomy mówił zaś, że przez nieregularną dietę. Zaczął zdrowiej jeść, ćwiczyć i mówi, że teraz sypia o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi