PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

BigBoy

kupujecie przez internet?

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno to kobiety wiodą prym w zakupach przez internet, ale dla mnie to też wygodna opcja. Najbardziej nie lubię jeździć i szukać, a przy tym można kupić taniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy to prawda z tymi kobietami, u nas w domu ja się tym zajmuje zwłaszcza jak już trzeba coś znaleźć na jakieś aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takimi męskimi rzeczami to wiadomo, ze facet sie zajmuje, ale baby to lubią tak siedzieć i przegladać te oferty i napalac się, ze kupią 5 zł taniej, nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kupuje przez internet i często na aukcjach, lubię licytacje i rywalizacje z innymi biorącymi udział. mam swoje ulubione serwisy, gdzie czasami można naprawdę okazyjnie coś kupić. Udało mi się kupić ostatnio niezły aparat za niecałe sto złotych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mnie wku**** licytacje! Jak mnie nie stać to nie kupuję. Poczekam aż uzbieram sobie kasę i dopiero kupuję. Zero kredytów, szukania po okazyjnych cenach. Poza tym na okazjach to się można "przejechać".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, czasami na licytacji wyjdzie drożej niż przy zakupie w zwykły sposób.

Jednak często można naprawdę kupić coś okazyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nienawidzę zakupów spożywczych i tych kolejek w sklepach, nie wspominając już o braku miejsca na parkingu. niedawno zainteresowałem się tesco, bo po moim osiedlu zaczęły krążyć niebieskie ciężarówki z ich logo i powiem Wam, że to mega opcja. siedzisz w domu, klikasz co chcesz, a typ z tesco wnosi Ci zakupy do domu, płacisz kartą przy odbiorze, dla mnie nie ma nic wygodniejszego

podobno uruchomili też wersję mobilną na smartfony, ale jeszcze nie korzystałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeździć też lubię :-) ale dla przyjemności. Zakupy przez net są OK a do tego masz olbrzymi wybór formy. Aukcje, sklepy, licytacje, okazje, zbiorówka itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne, prawie zawsze cena w internecie jest niższa niż w normalnym sklepie. Ale nie przesadzam z wartością zakupu. Tak jak wspomniano, można zostać oszukanym..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami jest się po prostu skazanym na sklep internetowy. Np. coś produkują i sprzedają w jednym miejscu w Polsce albo jest to jakiś sklep specjalistyczny, tylko w Warszawie. Wtedy lepiej zamówić przez internet. Zwłaszcza, że większość naszych zakupów to jednak nie samochód, który trzeba nie wiadomo jak sprawdzić.

ojapitole- generalnie się z tobą zgadzam, chyba że chodzi o kwestie mieszkania - te większość ludzi, musi jednak brać na kredyt.

Aukcje w necie też mogą być jednak spoko, jak ktoś umie sprytnie licytować, to wyjdzie na plus, albo zlicytuje coś okazyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sklepy net'owe tak jak się wypowiadałem są OK. Marnie że nie można zweryfikować togo co się kupuje "łapkoleptycznie" ale... jak jest sklep sprawdzony to raczej nie będzie wtopy. Wiesz że jak kupujesz fiskarsa, to dostaniesz fiskarsa. A mieliście może do czynienia z takimi platformami jak za10groszy ? Allegro czy ebay to standard ale na 10groszy, wydaje się być ultra okazyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uzależniłem się od sklepów internetowych - wygodnie i zazwyczaj taniej. Wiadomo, że nie wszystko się da, ale większość z pozytywnym zakończeniem :) z allegro i za10groszy.pl korzystam w zasadzie regularnie. za10groszy mi bardziej odpowiada bo rzeczy są dostarczane prosto od producenta chyba bo z gwarancją, ze wszystkim nie trzeba się martwić o uszkodzenia i t p.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E-sklepy coraz lepiej się sprawdzają. na początku był szał na allegro, teraz właściwie produkty spożywcze można zamówić przez internet. nawet świeże pieczywo :)

Ja jestem za. Wygoda i oszczędność czasu. Nie cierpię hipermarketów, stania w długich kolejkach i tego chaosu.

Wolę zapłacić kilka groszy więcej za dostawę niż tracić nerwy w tych sklepach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spożywkę przez net mogą zamawiać babcie, albo samotne stare panny, w końcu facet jest od wniesienia zakupów, nie?

Natomiast ciekawią mnie portale z elektroniką itp. Myślę od jakiegoś czasu nad Xboxem z kinectem, ale na razie nie mam wolnego tysiaczka, a jeszcze parę stówek na gry trzeb by poświęcić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi