PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

koza87

Polskie filmy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się właśnie zastanawiałem nad tymi polskimi filmami jakie ostatnio widziałem i wyszło, że wpadłem w jakąś pętlę... bo obejrzałem filmy w sumie z tymi samymi aktorami... Jakiś czas temu "Bogowie", a właśnie ostatnio te "Disco polo" - i tu i tu Kot i Głowacki :P

Ja dzisiaj byłam na "discopolo" i jestem pozytywnie zaskoczona. Trochę się obawiałam kiczu, a tu wyszedł naprawdę dobry film. Widział ktoś?

Ja to do tego filmu podszedłem z dystansem, bo właśnie nie wiedziałem co oni właściwie tym filmem chcą przekazać. Ale ogólnie to bardzo pozytywne wrażenie we mnie pozostawił :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest wiele dobrych, współczesnych filmów. Polecam 33 sceny z życia, Body, Wszystko co Kocham, Jume, Ide, Róże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z polskich to na pewno filmy Krauzego, ale Krzysztofa oczywiście, nie tego drugiego ;) mocne, dobre kino. No i wszystko co nakręcił Smarzowski. Teraz lada dzień "Wołyń".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wołyń 7 października - w dniu urodzin Putina LOL - widzieliście ten materiał z parami polsko-ukraińskimi? Przekaz promocyjny jest, ze ma być mstem a nie murem ten film międyz narodami. Nie wiem czy to możliwe, pamiętacie Pokłosie? Idę? Polaczki nie potrafią przełykać takiej historii mam wrażenie, szczególnie, ze to jeszcze bardzo świeże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No bo to co sie wydarzyło na Wołyniu i Kresach to kontrowersyjny temat i mocno upolityczniony. Po premierze na pewno zaraz się rozpęta wrzawa wielka, ale politycy dyplomatycznie nabiorą wody w usta... No, moze poza niektórymi ;) Ale na "Wołyń" na pewno trzeba isc do kina. Nie wolno zapominać o tym co sie tam wydarzyło i przynajmniej tak mozemy oddac cześć pomordowanym bestialsko ludziom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 4.10.2016 o 10:45, Kolek napisał:

Ja nie lubię polskich filmów i chyba nigdy się do nich nie przekonam. No cóż - na temat gustów się nie dyskutuje. 

W sumie się nie dyskutuje;) Ale naprawdę nie ma żadnego polskiego filmu, który uważałbyś za dobry? Ja sie zgadzam, że polskie kino miało fatalne lata i seria durnych odmóżdżających komedii mogła zrazić;) Ale raz na jakis czas trafia się coś naprawdę dobrego. Choćby teraz w kinie - nagradzana "Ostatnia rodzina", no i nie nagrodzony w Gdyni "Wołyń", choć uważam, że niesłusznie, bo to bardzo dobry film. Jeden z tych, który na zawsze zapisze się w historii polskiego kina. Smarzowski  w ogóle zawsze jest świetny moim zdaniem:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co myślicie o 'Konwoju' z Gajosem i Więckiewiczem, który za chwilę wchodzi do kin? Chciałabym zabrać chłopaka na premierę, ale zastanawiam się czy będzie warto...wydaje mi się, że może być mocny, a on bardzo lubi takie filmy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Magdalenka napisał:

A co myślicie o 'Konwoju' z Gajosem i Więckiewiczem, który za chwilę wchodzi do kin? Chciałabym zabrać chłopaka na premierę, ale zastanawiam się czy będzie warto...wydaje mi się, że może być mocny, a on bardzo lubi takie filmy

z tego co czytałam, to Konwój jest właśnie męskim filmem, trochę klimatem przypomina "Drogówkę" Smarzowskiego więc chłopakowi powinien się spodobać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi