PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

megamocny

Polskie zespoły w Europie

Rekomendowane odpowiedzi

Już kupiłem nawet piwo na wieczór i będę oglądał jak zły :)

Co ciekawe jednak bukmacherzy stawiają na Lecha jako na zdecydowanych faworytów w pierwszym meczu:

https://www.totolotek.pl/zaklady-sporto ... a%20Europy

I sam nie wiem co mam o tym myśleć. Niby faktycznie Węgrzy nie są jakimiś wirtuozami i potentatami, ale nie oszukujmy się: Zagłębie Lubin póki co w lidze też było raczej wielkim zawodem, a jak oglądałem ich mecz z Poznaniakami, to Lech powinien się cieszyć, że przegrał tylko 2:1.. No nic tak czy siak będę kibicował obu polskim klubom bo bardzo bym chciał żeby w fazie grupowej było więcej meczy do oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polskie zespoły są słabe, ale liga węgierska i ukraińska wcale nie są lepsze. Na Ukrainie mają 3 mocne drużny, ale reszta gra taki sam piach jak nasi. A forma Lecha w meczu z Zagłębiem o niczym nie stanowi. Niektóre mecze Premier League też są tragicznie słabe. Kiedy gra Fulham z Aston Villą, też się czasem dziwię za co oni mają takie pieniądze. Tak na prawdę Legia i Lech to europejskie średniaki i wszystko zależy od dyspozycji dnia. Niestety reszta ligi to już kompletne dno, które od kilkunastu lat nawet w podrzędnych rozgrywkach LE nie może przejść kwalifikacji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polskie zespoły... Zobaczcie np. Bate Borysow. Wczoraj przyjeżdża Barcelona, to co z tego że dominowała cały mecz, ale mają oni LM od kilku lat i praktycznie sami Białorusini tam grają. Możemy niestety pomarzyć o tym co mają w Białorusii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ale racja,a zobaczcie na drużynę FC Astana- nawet kazachowie mają swoja drużynę w LM,więc to totalny szok. Pocieszenie to jedynie wczorajsze zwycięstwo Lecha 2-1 z Fiorentiną w LE:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to po wczorajszym zakończeniu sezonu wiemy już, że nasz kraj w pucharach będą reprezentować Legia, Piast, Zagłębie i Cracovia.

Legia będzie rozstawiona w losowaniu 2 i 3 rundy eliminacji LM, a być może nawet w 4. Przy korzystnych wiatrach jest szansa na upragnioną fazę grupową LM. A co z pozostałymi ekipami? Według mnie jeśli któraś z nich awansuje do grupy LE, to już będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekajmy może na wyniki losowania?

Rozmowa o tym kto teraz się dostanie, a kto nie do LM czy LE jest niczym wróżenie z fusów.

Pożyjemy, zobaczymy. Póki co, bardziej martwię się finałem LE i LM, oraz ME ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, losowanie będzie kluczowe. Natomiast na podstawie wniosków wyciągniętych z występów naszych drużyn w pucharach w ostatnich latach oraz sugerując się ich obecnym potencjałem, można już coś próbować przewidzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można przewidzieć że Cracovia, Piast, Zagłębie odpadną z zespołami z Cypru, Macedonii, albo Albanii już w pierwszym, najdalej drugim dwumeczu. Legia może się doczłapie do przy dobrych wiatrach do LE, ale bez kilku wzmocnień będzie im ciężko rywalizować z "potentatami" z Wysp Owczych... Sorry za pesymizm ale jestem tak zdegustowany występami naszych drużyn w ostatnich latach, że nawet przypadkowe zwycięstwa z Fiorentiną czy innymi zespołami niewiele tu zmieniają obraz. Nawet zespoły z Luksemburga ograją czasem jakąś lepszą drużynę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Post powyżej pisałem w maju. Chyba ogłoszę się prorokiem :) Cracovia i Piast to już nawet nie jest dno. To jest kalectwo. Ci piłkarze powinni dostać rentę inwalidzką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż, to najlepiej świadczy o słabości naszej ligi. Od paru sezonów konsekwentnie wmawia się kibicom, że poziom rozgrywek rośnie. Czy aby na pewno? Otoczka jest niezła (transmisje c+, stadiony), ale czy gra lepsza? Powiedziałbym, że bardziej wyrównana, bo i nie ma od dłuższego czasu takiego potentata ligowego, jakim była Wisła w pierwszej dekadzie XXI wieku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lech już pewnie może się czuć w 2 rundzie Ligi Europy, Jagie ma kolejny mecz u siebie i zaliczkę 0-1 z wyjazdu. Legia zaczyna 12 lipca od drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Arka zaczyna dopiero od 3 rundy eliminacyjnej Ligi Europy, tak wiec pierwszy mecz pod koniec lipca. Miejmy nadzieje, że w tym roku trafią nam się przynajmniej dwóch w LE. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi