PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

Rommano

Wada wzroku

42 postów w tym temacie

Czy może ktoś skusił się na zabieg korekcji wady laserem i mógłby coś opowiedzieć co i jak?

Mam plusy - 4 i 4,25.. Nic nie można w tych okularach zrobić, strasznie ograniczają - kto nosi ten wie.. Soczewek nie nosze, czuje się jakbym ciągle miał coś w oku (być może mam coś tylko w głowie ale nic nie poradzę ;)).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znajomy ma wadę coś ok. -8. To dopiero jest problem. Mysle, ze soczewki najlepsze więc zastanów się jeszcze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, że niektórzy noszący soczewki bardzo sobie je chwalą.. Tylko mnie to strasznie męczy, tak jak pisałem szybko je zaczynam odczuwać a do tego zaraz mam czerwone oczy. Do tego to straszne wyjmowanie i zakładanie..

Nie wyobrażam sobie takiej dużej wady, jak moja mnie już mocno wkurza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

-8 to naprawde dużo;] na pewno az taka wada?

Co do czerwonych oczu moze jakies lepsze krople pomoga.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko zależy od oka - niektórzy przyjmują soczewki super, nawet w nich śpią - inni nie wytrzymają dwóch godzin. Ja niestety należę do drugiej grupy.

Krople może by pomogły ale strasznie dużo zachodu, tu soczewki, tu krople, płyn do soczewek, opakowanie..

Wy byście się na zabieg nie zdecydowali?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żyję z wadą ponad - 4.5 na obu oczach,okularki noszę całkiem gustowne - 3.5 i jakoś z tym żyję od 6.Soczewki nie są dla mnie,mam automatycznie zapalenie spojówek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słyszałam o zabiegach laserowych na oczy i ponoć efekty są rewelacyjne. Niestety osobiście nie znam nikogo kto taki zabieg przeszedł a zachwyty internautów to marne źródło jakości. Sama mam wadę wzroku i przez 9 lat nosiłam soczewki, ostatnio trochę więcej chodzę w okularach. Dla mnie soczewki kładą okulary na łopatki w każdym względzie. Nigdy nie żałowałam na nie kasy i mogłam je nosić nawet 2 miesiące (jedną parę) w dzień i w nocy choć wiem że nie powinnam:) Zakładanie i zdejmowanie to kwestia wprawy - u mnie zajmuje 3 minuty:) A pojemniczek i płyn mam zawsze w torebce. Oczywiście jak przez miesiąc nie zdejmowałam ich wogle to zdarzały się jakieś infekcje, to oczywiste. Ale jak stosowałam się do zaleceń nigdy nic się nie działo. Namawiam Cię więc na ponowne rozważenie kupna soczewek:) Wybierz jakiś dobry/sprawdzony salon i potestuj różne firmy itp Rozumiem Cię że okulary są strasznie niewygodne i wiele rzeczy ograniczają. Operacja wydaje się najłatwiejszym rozwiązaniem ale pamiętaj że to jednak oczy i cokolwiek pójdzie nie tak może się kiepsko skończyć. Poza tym ten typ rozwiązywania "oczowego" problemu jest dość młody i uważam ze nie ma jeszcze zbyt wielu badań i literatury potwierdzającej ich dobroczynny wpływ. Nie wiadomo co będzie ze wzrokiem pacjenta np 50 lat po operacji. Chyba żaden pacjent jeszcze tylu nie przeżył ( albo tylko nieliczni) więc nie ma wystarczających podstaw aby to opisać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem laserowa korekcja wzroku jest niebezpieczna. Lepiej nosić okulary niż potem stracić wzrok. O pooperacyjnych komplikacjach się nie mówi zbyt wiele, niestety...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koleżanka miała. Sam zabieg ok ale potem troche boli i trzeba lżeć, nie forsowac sie i unikac jasnego swiatła.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niestety lekarz mi powiedział że w moi wypadku nie da się nic zrobić operacyjne... mam astygmatyzm na +4 i 4,5 :/ a miałem takie piękne marzenia o pracy w policji a teraz to już mogę o tym zapomnieć... chyba się załamię

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może idź do innego lekarza ? Może w jakiejś klinice okulistyczne Ci pomogą ? Nie trać wiary kochana !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakie mogą być komplikacje po laserowej korekcji wady wzroku? Soczewki wysuszają oko, noszę i nie zawsze czuję się w nich komfortowo, oczywiście jest to bardziej wygodne rozwiązanie, niż okulary.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jak to jest z laserową korekcją wzroku, ale chyba czas najwyższy zgłębić temat, bo mam dość noszenia soczewek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koleżanka to miała. Przez kilka dni po totalne nic nie robienie, leżenie i uczucie piasku pod powiekami. Ale wada wyeliminowana na 100%. Karolina miala jakies minus 6-7, teraz widzi wszystko ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach