PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim. Jestem Paweł mam 25 lat i 2 lata temu mialem robioną laserową korekcje wzroku metodą LASIK. Pisze to zeby rozwiac wszelkie watpliwosci co do tego zabiegu.

Mialem astygmatyzm i uwaga na lewym oku -8.75 na prawym -6.

Mozna robic operacje z astygmatyzmem. Wszystko mi wtedy wytlumaczyli lekarze. Zabieg polega na zebraniu nadmiaru uszkodzonej rogowki. Aktualnie (2 lata po) mam na lewym -2.25 i na prawym -1.25 lekarz mi powiedzial ze wada juz jest na tyle duza ze nie da rady wyciagnac na 0.00. Generalnie przy astygmatyzmie (przynajmniej wtedy) maxymalna wada do korekcji nie mogla byc wieksza jak -9. Co innego jest jezeli wada jest bez astygmatyzmu. Wtedy z tego co pamietam nie ma ograniczenia. Lekarz mi wtedy powiedzial ze po unormowaniu (czyli jakies 6-8msc. W tym czasie raz widzialem lepiej raz gorzej wiec tym nie nalezy sie stresowac ze wada wraca) bede widzial podobnie jak widzialem w okularach z wadą i faktycznie jest podobnie. Teraz musze nosic okulary ale do jazdy w nocy lub komputer lub precyzyjne roboty. Polecam Klinike w Katowicach na ul Ceglanej nazwy nie pamietam. Ciocia tez tam miala ta sama operacje kilkanascie lat temu jak bylo to jeszcze refundowane. Koszt tez juz nie pamietam cos okolo 2tys z wizytami i badaniami wyszlo cos kolo 3tys ale warte kazdej zlotowki i polecam kazdemu chociazby sie wybrac i doinformowac. Wszystko Wam wytlumacza i nie robia zabiegu na pierwszej wizycie tylko mi robili chyba na trzeciej. Sa dwie metody LASIK i drugiej nie pamietam na druga jest drozsza i mi wtedy lekarz powiedzial ze rozni sie tylko tym ze jest delikatniejsza. Ja wzialem tansza (JANUSZ :D) I sam zabieg nie bolal nic. Jedynie co to zaraz po zabiegu kupic mocne srodki przeciwbolowe i okulary przeciwsloneczne bo przez pierwsze dwa dni a juz zaraz po zabiegu jak znieczulenie pusci to jest masakra. Przy np Ketonalu rowniez nie boli nic :) Od grubisci rogowki zalezy ile razy mozemy powtorzyc operacje raz lub dwa.  Na jakies pytania dotyczace zabiegu odpowiem np na e mail pawmor21@o2.pl.

Co do soczewek rowniez nosilem przed zabiegiem i juz do nich nie wroce. Szybciej niszcza wzrok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi