PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Elegante

Zdrowe przepisy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Drodzy Mężczyźni.

Potrzebuję Waszej pomocy!

I od razu przepraszam, że Was tutaj spamuję, ale piszę pracę magisterską na temat otyłości.

(Jednakże w ankiecie może się wypowiedzieć każdy. Nawet osoby, których ten problem nie dotyczy.)

Z racji tego, że mam przewagę kwestionariuszy wypełnionych przez kobiety, chciałabym tą różnicę wyrównać, dlatego też znalazłam się akurat tutaj. ;)

Dla Was to chwilka, dla mnie duże ułatwienie.

Gdybyście mieli ochotę mi pomóc, zostawiam Was z linkiem:

goo.gl/forms/weZ5p4TXza

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serce mi rośnie, kiedy widzę, że tylu mężczyzn zna się na kuchni, albo chociaż potrafi przyrządzić kilka potraw ;)

Co do potraw z cukinii - polecam placuszki z cukinii (przyrządza je się tak samo, jak placki ziemniaczane), bigos z cukinią zamiast mięsa i dżem z cukinii. Nie są czasochłonne, a smakują obłędnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ma ktoś może przepis na cukinię ?

Roladki z cukinii z serkiem śmietankowym i curry:

Cukinię pokroić wzdłuż w cienkie paski. zgrillować na patelni grillowej do miękkości.

Serek: biały serek śmietankowy, czosnek, curry, pieprz cayene.

Na plastrach cukinii układać serek i zawijać w roladki.

Pyszne, zdrowe i proste :) Tak samo można zrobić z bakłażanem - tyle że jego trzeba po pokrojeniu zasolić i odstawić na 10 minut a potem opłukać, żeby pozbyć się gorzkiego posmaku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj jest smaczna sałatka colesław - często robię z przepisu. Nadaje się jako dodatek do dania głównego ale spokojnie równiż można ją sobie zrobić osobno jak macie ochotę na jakąś lżejszą kolację.

W skladzie jest majonez babuni ale sam jak chcę przygotować lżejsza wersję to mieszam majonez z jogurtem naturalnym. Praktyczne nie ma różnicy w smaku ale jest różnica w ilości kalorii....

salatka-coleslaw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ktoś szuka jakichś ciekawych pomysłów to zapraszam do linku w sygnaturze. Przepisy.pl to baza różnych pomysłów na potrawy tworzona przez użytkowników więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem obecnie na diecie.Unikam dań smażonych, staram się zawsze robić jedzenie albo gotowane albo pieczone. Na kolacje równiez obowiązkowo coś lekkiego. Cżęsto robię sobe marchewkę z groszkiem:

https://www.przepisy.pl/przepis/marchewka-z-groszkiem-w-bulce-tartej - według tego przepisu jest smaczne. Kiedyś do filmu lubiłem sobie kupić paczkę czipsów czy jakieś krakery, obecnie już nie kupuje ale robię właśnie takie sałatki czy też jakieś zdrowe kanapki.

marchewka-z-groszkiem-w-bulce-tartej.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi