PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i Panie oczywiście) czy może ktoś z Was był w sytuacji gdy po wielu latach od matury postanowił ją poprawić? Bo mi właśnie chodzi po głowie taka myśl i wertując sobie fora pomyślałam ze może ktoś tu pomoże:) Ściślej chodzi o to że nie bardzo wiem czy są jakieś ograniczenia czasowe i jak to ma wyglądać. Oczywiście maturę zdałam w całości tyle że chciałabym poprawić jeden przedmiot (miałam biologię rozszerzoną na 52% i chciałabym więcej) i dodatkowo napisać z jeszcze jednego przedmiotu którego nie zdawałam wogóle.

I tu pojawia się mnóstwo pytań - maturę zdawałam 7 lat temu, całą zdałam, czy wogóle mogę ją jeszcze poprawić? Czy muszę pisac wszystko od początku ( języki, przedmioty obowiązkowe itp) czy tylko te 2 przedmioty które są mi potrzebne? No i czy można zdawać przedmiot którego nie pisało się na maturze?

Szukam jeszcze w internecie, ale jakby ktoś był zorientowany to zapraszam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a dokładniejszych informacji nie udzieliliby Ci w CKE lub OKE ? Telefon powinien wystarczyć ;) Ewentualnie sekretariat jakiejś szkoły średniej - tam również w procedurach powinni być ogarnięci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety można poprawiać do 5 lat (licząc od pierwszej próby). W Twojej sytuacji będziesz musiała zdawać wszystko od nowa (polski, matematyka, język), z tym że właśnie wprowadzają albo już wprowadzili taki myk, że jeden z przedmiotów obowiązkowych musi być zdawany na poziomie rozszerzonym - i jeśli go nie zdasz, matura zostaje oblana. Resztę przedmiotów możesz dobierać sobie dowolnie (ale tylko na jednym poziomie, albo podstawa, albo rozszerzenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iki a to o czym piszesz nie dotyczy tych którzy matury nie zdali? Albo oblali jeden przedmio? Wydaje mi się że ponowne zdawanie wszystkiego w terminie ponad 5 lat dotyczy tylko osób które oblały całą maturę, albo choć jeden przedmiot.

Swoją drogą lepiej aby przywrócili egzaminy wstępne na studia, to nie trzebaby było myśleć o maturze znowu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, to się cały czas zmienia, dodają jakieś przepisy, odejmują. Jak ja zdawałam później egzamin z dodatkowego przedmiotu, było że do 5 lat można poprawiać - i w zasadzie nic więcej. Teraz weszły/wchodzą nowe zmiany, więc najlepiej odwiedź stronę CKE lub OKE - tam będziesz miała najświeższe informacje :) Albo idź do szkoły, w której zdawałaś maturę (ale z doświadczenia... radzę lepiej odwiedź stronę).

Adres: http://www.cke.edu.pl/index.php/egzamin-maturalny-left.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się