PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i Panie oczywiście) czy może ktoś z Was był w sytuacji gdy po wielu latach od matury postanowił ją poprawić? Bo mi właśnie chodzi po głowie taka myśl i wertując sobie fora pomyślałam ze może ktoś tu pomoże:) Ściślej chodzi o to że nie bardzo wiem czy są jakieś ograniczenia czasowe i jak to ma wyglądać. Oczywiście maturę zdałam w całości tyle że chciałabym poprawić jeden przedmiot (miałam biologię rozszerzoną na 52% i chciałabym więcej) i dodatkowo napisać z jeszcze jednego przedmiotu którego nie zdawałam wogóle.

I tu pojawia się mnóstwo pytań - maturę zdawałam 7 lat temu, całą zdałam, czy wogóle mogę ją jeszcze poprawić? Czy muszę pisac wszystko od początku ( języki, przedmioty obowiązkowe itp) czy tylko te 2 przedmioty które są mi potrzebne? No i czy można zdawać przedmiot którego nie pisało się na maturze?

Szukam jeszcze w internecie, ale jakby ktoś był zorientowany to zapraszam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmmm... a dokładniejszych informacji nie udzieliliby Ci w CKE lub OKE ? Telefon powinien wystarczyć ;) Ewentualnie sekretariat jakiejś szkoły średniej - tam również w procedurach powinni być ogarnięci ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety można poprawiać do 5 lat (licząc od pierwszej próby). W Twojej sytuacji będziesz musiała zdawać wszystko od nowa (polski, matematyka, język), z tym że właśnie wprowadzają albo już wprowadzili taki myk, że jeden z przedmiotów obowiązkowych musi być zdawany na poziomie rozszerzonym - i jeśli go nie zdasz, matura zostaje oblana. Resztę przedmiotów możesz dobierać sobie dowolnie (ale tylko na jednym poziomie, albo podstawa, albo rozszerzenie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Iki a to o czym piszesz nie dotyczy tych którzy matury nie zdali? Albo oblali jeden przedmio? Wydaje mi się że ponowne zdawanie wszystkiego w terminie ponad 5 lat dotyczy tylko osób które oblały całą maturę, albo choć jeden przedmiot.

Swoją drogą lepiej aby przywrócili egzaminy wstępne na studia, to nie trzebaby było myśleć o maturze znowu:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz co, to się cały czas zmienia, dodają jakieś przepisy, odejmują. Jak ja zdawałam później egzamin z dodatkowego przedmiotu, było że do 5 lat można poprawiać - i w zasadzie nic więcej. Teraz weszły/wchodzą nowe zmiany, więc najlepiej odwiedź stronę CKE lub OKE - tam będziesz miała najświeższe informacje :) Albo idź do szkoły, w której zdawałaś maturę (ale z doświadczenia... radzę lepiej odwiedź stronę).

Adres: http://www.cke.edu.pl/index.php/egzamin-maturalny-left.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi