PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

turek

Broń jako hobby

177 postów w tym temacie

U nas w galerii jest sklep Hobby 4 Men - tam głównie broń i tego typu zabawki. Mam pytanie do osób, które faktycznie mają takie hobby - to jest bardzo kosztowne? No i w jaki sposób się realizujecie? Pod taką broń są jakieś specjalne strzelnice? Bo jak rozumiem z czegoś takiego do ludzi strzelać nie wolno, nawet w kombinezonach, czy tak? ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście nie wolno strzelać do innych. Istnieją specjalne strzelnice, byłem ze swa razy.

My mamy z kolegą piwnicę zorganizowaną i właśnie tam urządzamy sobie strzelanie. Głównie na zasadzie zabawy, strzelania do puszek, butelek itp.

Kilka podstawowych replik broni nie będzie kosztowało dużo, a zabawa jest naprawdę fajna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm... ale ile to jest dużo? Np. widzę karabin, który mi się podoba, ale kosztuje 1399 zeta.

I teraz pytanie - czy dla całkowitego amatorka, mającego mizerne pojęcie o temacie, aż taka inwestycja ma sens?

Mógłbym spróbować tematu, ale doradź mi od czegoś zacząć, co sobie kupić na początek?

2.5709X_productmain_1.jpg

Foto z http://www.bron.pl/shopbron/product/AIR ... AUTO/67818

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No są oczywiście drogie zestawy, ale na początek nie celujesz w coś tak drogiego.

Zainteresuj się bardziej karabinkami, tutaj masz je opisane - http://kolter.pl/Karabinki,k31771,pl

Na początek będą wystarczające. Pamiętaj, że chodzi o zabawę - strzelanie do puszek czy butelek, a nie zabijanie wroga ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, trochę ogarniam. Mam np. Wiatrówka - Karabinek LIDER-23 TG kal. 5,5 mm z lunetą 4X20

L23.0501.2_listing_1.jpg

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że cena jest bardzo niska, ale czy to posiada jakieś sensowne parametry?

Bo rozumiem, że tak tania wiatrówka dla zwyczajnego laika jest maxem marzeń tak?

Chyba faktycznie start od tego co pokazałem, byłby całkowitą bzdurą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może nie tyle jest maxem, co bardziej jest wystarczająca. Na bron.pl patrzyłeś, tak?

"- lufa gwintowana

- prędkość początkowa: 220 m/s

- zasięg strzału około: 200 m

- kaliber: 4,5 mm

- długość lufy: 405 mm

- długość całkowita: 990 mm

- waga: 2,8 kg

- kolba: drewniana, z baką policzkową

- szczerbinka regulowana w pionie i w poziomie

- muszka i szczerbinka ze światłowodem TRU-GLO

- wiatrówka klasycznie łamana z blokadą zaczepu lufy

- zrzut napiętej sprężyny

- energia pocisku poniżej 17 J"

Dla Ciebie to będzie aż nadto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak - z bron.pl

Zacznę od tego - jeśli mi się spodoba, to pomyślimy o poważniejszych inwestycjach :D

Czytałem w sieci, że każdy karabinek można tuningować. Chciałbym mieć jakąś replikę z lasowym celownikiem, żeby było widać, gdzie się strzela - jak na filmach :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na http://www.bron.pl/ mają takie rzeczy. Ale to zbyt wcześnie na tuning - zacznij od podstaw. Dopiero po zainteresowaniu powinieneś dalej inwestować.

Po czasie możesz inwestować, ale podejrzewam, że wtedy zainteresują cię już ciekawsze karabinki - przynajmniej ja tak miałem ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To na jakim etapie jesteś? Bazooki? :D

Nie nastawiam się specjalnie na to, że to będzie moje hobby na lata - kasa jednak rządzi, a u mnie różnie z tym bywa.

Na pewno jednak coś takiego chciałbym mieć:

BT65RBC45_listing_1.jpg

Tyle, że na Bron.pl to kosztuje ponad 2 koła ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To już zabawka dla kogoś kto ma dobre pieniądze i nie musi się z nimi liczyć, ale czy to jest warte aż 2 koła?

Jak dla mnie każdy powinien zaczynać od klasycznej wiatrówki - na tym powinien się szkolić, a jeśli mu sensownie pójdzie, to może wtedy inwestować w coś bardziej zaawansowanego.

W zasadzie to tylko kwestia kasy - bo broni można mieć całą piwnicę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czemu zaczynać od wiatrówki? Lepiej iść na komercyjną strzelnicę i potrenować z broni bocznego zapłonu. Do nauki podstaw wystarczy i jest w miarę tani koszt strzelania. A zawsze to prawdziwa broń a nie zabawki. Część strzelnic jest też otwarta dla broni czarnoprochowej. Strzelanie z niej to prawdziwa frajda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może odświeżę nieco temat. Broń palna, to jedno z moich hobby. Ktoś w tym dziale, chciał kupić Desert Eagle'a. Cóż, da radę to zrobić, egzemplarz w kalibrze .44 Magnum kosztuje około 2500 Euro. Amunicja, około 2 złotych za sztukę. Tanio to to nie jest. Sam pistolet można traktować jako ciekawostkę, bo ani nie jest on dobry do noszenia, ani nie specjalnie fajnie się z niego strzela. Sam czasem oddam z niego parę strzałów (egzemplarz właśnie w kal. .44 Mag).

Zdjęć jeszcze nie mogę wklejać, więc na razie bez obrazków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kolego wejdź na forum o broni. Tam znajdziesz wszystkie informacje. Włącznie z rankingami, która wiatrówka jest Chińczykiem a która robiona u Fryca.

To może odświeżę nieco temat. Broń palna, to jedno z moich hobby. Ktoś w tym dziale, chciał kupić Desert Eagle'a. Cóż, da radę to zrobić, egzemplarz w kalibrze .44 Magnum kosztuje około 2500 Euro. Amunicja, około 2 złotych za sztukę. Tanio to to nie jest. Sam pistolet można traktować jako ciekawostkę, bo ani nie jest on dobry do noszenia, ani nie specjalnie fajnie się z niego strzela. Sam czasem oddam z niego parę strzałów (egzemplarz właśnie w kal. .44 Mag).

Zdjęć jeszcze nie mogę wklejać, więc na razie bez obrazków.

Dlatego właśnie strzelnice są dobrą opcją. Sam bym się wybrał ale nie mam czasu. Byłem kilka razy i teraz zabieram się do tego jak pies do jeża ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkoda że pobory są wstrzymane. Jako wartownik mielibyście dosyć broni i strzelnic ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach