PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

turek

Broń jako hobby

177 postów w tym temacie

Dnia 4.06.2017 o 20:56, wicher30 napisał:

fajnie wygląda. Zadowolony jesteś z niej?

Wpadła do wody parę razy i nic się w środku nie zamoczyło więc zdała egzamin śpiewająco

Dnia 5.06.2017 o 06:33, GEKON napisał:

O ile wiem to w apteczkach teraz niema nic co może się przeterminować. tylko bandaże i plastry są dozwolone.

Przecież do apteczki możesz włożyć co Ci się pododba. Ja zawsze mam podstawowe leki, które mogą mi się przydać w trakcie wycieczek

Dnia 5.06.2017 o 08:34, wicher30 napisał:

Są fajne futerały gdzie można zapakować wszystko i jest to bardzo praktyczne

W sensie futerały bez wyposażenia tak? No można w jakąś więszką nerkę nawet upchnąć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 11.06.2017 o 14:04, BlackMass napisał:

Wpadła do wody parę razy i nic się w środku nie zamoczyło więc zdała egzamin śpiewająco

to przypięcie mi się bardzo podoba. No i cena też jest super

Przecież do apteczki możesz włożyć co Ci się pododba. Ja zawsze mam podstawowe leki, które mogą mi się przydać w trakcie wycieczek

no tak ale to już kupujesz we własnym zakresie więc we własnym zakresie musisz dbać o terminy przydatności

W sensie futerały bez wyposażenia tak? No można w jakąś więszką nerkę nawet upchnąć

dokładnie. Nerka albo coś do EDC

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 16.06.2017 o 10:19, wicher30 napisał:

dokładnie. Nerka albo coś do EDC

Do EDC masz coś konkretnego? Ja cały czas mam po prostu parę rzeczy w plecaku, z którym chodzę cały czas

no tak ale to już kupujesz we własnym zakresie więc we własnym zakresie musisz dbać o terminy przydatności

No to logiczne. Jak kupujesz wiatrówkę to też musisz o nią we własnym zakresie dbać żeby była czysta i nadawała się do użytku

to przypięcie mi się bardzo podoba. No i cena też jest super

Tyle, że to już taka z konkretnym przeznaczeniem. Jak ktoś potrzebuje amatorsko to można znaleźć coś tańszego, a równie dobrego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, BlackMass napisał:

Do EDC masz coś konkretnego? Ja cały czas mam po prostu parę rzeczy w plecaku, z którym chodzę cały czas

A co to jest to EDC?? Mi też zawsze mały plecak wystarczał na wszystko.

2 godziny temu, BlackMass napisał:

No to logiczne. Jak kupujesz wiatrówkę to też musisz o nią we własnym zakresie dbać żeby była czysta i nadawała się do użytku

Logiczne też jest, że leki powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej, suchym i zacienionym miejscu. niestety apteczka w samochodzie nie ma temperatur pokojowej czasem pojawia się wilgoć więc nie polecam w niej trzymać tabletek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 godzin temu, GEKON napisał:

A co to jest to EDC?? Mi też zawsze mały plecak wystarczał na wszystko.

EDC - ekwipunek dźwigany codziennie :) czyli np. scyzoryk, tool, krzesiwo, apteczka czy cokolwiek sobie wymyślisz

20 godzin temu, GEKON napisał:

Logiczne też jest, że leki powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej, suchym i zacienionym miejscu. niestety apteczka w samochodzie nie ma temperatur pokojowej czasem pojawia się wilgoć więc nie polecam w niej trzymać tabletek.

Dokładnie, tak więc to już zależy od każdego osobiście jak sobie zadba o wyposażenie takiej apteczki i o przydatność do spożycia leków ewentualnych 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, BlackMass napisał:

EDC - ekwipunek dźwigany codziennie :) czyli np. scyzoryk, tool, krzesiwo, apteczka czy cokolwiek sobie wymyślisz

a myślałem, że każdy ma swoje edc :P

4 godziny temu, BlackMass napisał:

Dokładnie, tak więc to już zależy od każdego osobiście jak sobie zadba o wyposażenie takiej apteczki i o przydatność do spożycia leków ewentualnych 

ja tam lubię zawsze sam składać apteczki od podstaw

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 18.06.2017 o 16:48, wicher30 napisał:

a myślałem, że każdy ma swoje edc :P

No każdy ma swoje, robisz jak Ci pasuje. Możesz za EDC uznać telefon, powerbank, tablet i laptop.

Trochę bardziej w temacie wątku to jakich okularów używacie przy strzelaniu na powietrzu? Ja mam takie zwykłe za 15zł przeciwsłoneczne, ale wypadałoby kupić w końcu coś porządnego. Nie chce jakiś armanich, raybanów itd, bo potrzebne mi są okulary wytrzymałe, a nie ładne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 21.06.2017 o 20:20, BlackMass napisał:

No każdy ma swoje, robisz jak Ci pasuje. Możesz za EDC uznać telefon, powerbank, tablet i laptop.

ma ktoś powerbank solarny ?

Dnia 21.06.2017 o 20:20, BlackMass napisał:

Trochę bardziej w temacie wątku to jakich okularów używacie przy strzelaniu na powietrzu? Ja mam takie zwykłe za 15zł przeciwsłoneczne, ale wypadałoby kupić w końcu coś porządnego. Nie chce jakiś armanich, raybanów itd, bo potrzebne mi są okulary wytrzymałe, a nie ładne.

chodzi Ci bardziej o takie taktycne ? na gumce ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Jinx napisał:

ma ktoś powerbank solarny ?

Są fajnymi bajerami, ale nie sądzę żebyś w mieście z nich korzystała. Chyba, że w terenie to owszem są super przydatne i praktyczne

3 godziny temu, Jinx napisał:

chodzi Ci bardziej o takie taktycne ? na gumce ?

Coś Ty, na gumce to byłyby tylko do strzelania, a ja wolałbym w nich jeszcze normalnie pochodzić jak jest słońce. Jak wydać pieniądze to na coś funkcjonalnego 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 12.07.2017 o 19:02, BlackMass napisał:

Są fajnymi bajerami, ale nie sądzę żebyś w mieście z nich korzystała. Chyba, że w terenie to owszem są super przydatne i praktyczne

Chodzi o to że jadę ze znajomymi na wyjazd pod namioty i potrzebuję jakiegoś powerbanka, przecież do drzewa nie przypne telefonu xd 

Dnia 12.07.2017 o 19:02, BlackMass napisał:

Coś Ty, na gumce to byłyby tylko do strzelania, a ja wolałbym w nich jeszcze normalnie pochodzić jak jest słońce. Jak wydać pieniądze to na coś funkcjonalnego 

może z ozzie lub brenda popatrz sobie 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 15.07.2017 o 21:46, Jinx napisał:

może z ozzie lub brenda popatrz sobie

Zamówiłem takie ozzie https://www.militaria.pl/ozzie/okulary_przeciwsloneczne_ozzie_-_oz22_50p3_p82805.xml zobaczymy jak się będą spisywały

Dnia 15.07.2017 o 21:46, Jinx napisał:

Chodzi o to że jadę ze znajomymi na wyjazd pod namioty i potrzebuję jakiegoś powerbanka, przecież do drzewa nie przypne telefonu xd 

Jak się uprzesz to podepniesz, ale prądy raczej nie znajdziesz :P Jak na biwak to solarny będzie super, ale to spory wydatek jak na jeden wyjazd. Nie lepiej Ci kupić normalnego powerbanka np. ruggeda takie 12tys mAh?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 20.07.2017 o 20:57, BlackMass napisał:

Jak się uprzesz to podepniesz, ale prądy raczej nie znajdziesz :P Jak na biwak to solarny będzie super, ale to spory wydatek jak na jeden wyjazd. Nie lepiej Ci kupić normalnego powerbanka np. ruggeda takie 12tys mAh?

a w jakich cenach jest ten normalny ? 

Dnia 20.07.2017 o 20:57, BlackMass napisał:

Zamówiłem takie ozzie https://www.militaria.pl/ozzie/okulary_przeciwsloneczne_ozzie_-_oz22_50p3_p82805.xml zobaczymy jak się będą spisywały

po przeczytaniu opisu nie powinno być zastrzeżeń, ja natomiast zamówiłam sobie torbę pacsafe, niestety miałam niemiły incydent i zostałam okradziona, dlatego postanowiłam sobie że jakoś się zabezpieczę 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach