PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Elegante

Facebook - nie masz? Nie istniejesz!

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka postów z mojego apelu o lajki natchnęło mnie na ten temat.

Powiedzcie dokładnie co myślicie o tym najpopularniejszym obecnie mass mediu na Ziemi? Macie? Nie Macie? Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam. Może i nie istnieję... dla większości ludzi na pewno ;) W różnych rozmowach ludzie nie mogą zrozumieć jak mogę żyć bez?? Pytają: dlaczego? No i co ja mam odpowiedzieć? Nie chcę i już.

Wczoraj wypłynął ten temat i koleżanka powiedziała ze śmiechem, że mimo to mam bardziej urozmaicona życie towarzyskie od niej (ona - 1000 pomysłów na minutę, zna chyba "wszystkich", nie ma najmniejszych problemów z zawieraniem nowych znajomości, ja - domatorka, w miarę spokojna, dosyć rozsądna, zanim się z kimś zbratam musi upłynąć trochę czasu) i jak to w ogóle możliwe? :P

Nie wiem jak? Tak jest i już.

Może kiedyś założę. Z naciskiem na "kiedyś" :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam! Dlaczego ? Hmm co tu odpowiedzieć ? Po co mi to ? Żeby wrzucać różne obrazki i filmiki na "łola", wpisać co zjadłem i kolekcjonować fikcyjnych znajomych ? Mam swoją grupę znajomych i nie potrzebny mi fb aby się z nimi kontaktować a i lepiej na żywo. Poza tym moi najbliżsi znajomi również tego nie posiadają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm... Ja osobiście korzystam z FB jak z komunikatora ;) używam go, by zebrać ekipę na weekendowy wypad w plener, dogadanie wspólnego treningu ze znajomym, obgadanie zadania z kumplem z uczelni czy po prostu porozmawianie ze znajomym, który siedzi w UK ;) od momentu rozpowszechnienia się go w Polsce, nie korzystam w zasadzie z innych narzędzi internetowych do pogadania ze znajomymi ;)

Co do innej kwestii... Wiadomo - jeśli pozwolimy na to, by na naszym wallu był syf, to będą wyskakiwać sweet focie i jakieś daremne obrazki zlajkowane przez znajomków ;) no ale nie bez powodu można odznaczyć opcję "Pokaż w aktualnościach" zarówno przy znajomych jak i fanpejdżach ;) wtedy treści niechciane nie trafiają do nas ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc ten cały facebook zszedł na psy i gdyby nie to że mieszkam na wsi gdzie jest słaby zasięg to by go usunął :)

Aktualnie służy mi jako komunikator z moją dziewczyną i to wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem facebooka przez dobre 4-5 lat, potem go dezaktywowałem i teraz znow mam. Ogólnie facebook mi potrzebny jest do kontaktu z ludźmi, gdyż prędzej kogoś złapie na czacie niż się do niego dodzwonie ;) kiedys facebook był fajniejszy, bardziej taki hmm.. bezpieczny.. teraz to wszędzie masz przycisk "lubie to" i z każdej strony możesz sie pokazać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, człowiek bez fb jest w pewien sposób wykluczony z społeczeństwa, bo jak inaczej się dowiesz o spotkaniu z kumplami , albo jakieś fajnej imprezie. Co ciekawsze z tego co czytam facebook rośnie i rośni i nie chce przestać. http://tech.money.pl/hi-tech/artykul/a- ... l?rfguidfo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@maciekw absolutnie się z tobą nie zgodzę. Bo z reguły jak się chcę spotkać z kolegami lub oni ze mną itp itd to po prostu dzwonimy do siebie.

Moje najbliższe otoczenie nie posiada fb a dalsze mimo posiadania również umawia się przez tel.

Takie ogłaszanie imprez przez fb to chyba chęć pokazania jakim się jest fajnym czy próbę imitacji "projektX"

Osobiście nie rozumiem fenomenu tego serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piszę na moim przykładzie. Wcale nie mówię że Fb to coś dobrego ( na pewno złą stroną fb jest to że pochłania niewiarygodną ilość czasu)

Pomyśl sobie tak : chcesz umówić się z kolegami załóżmy 5 cioma. Jeden nie może o 19 drugi chce o 20.30 trzeci nie chce pić czwarty nie lubi chodzić do twojego ulubionego klubu. Nie ma się co oszukiwać przez tel smsy trudno się dogadać grupą.

I tak szczerze wśród moich znajomych znam Dwie osoby które nie mają FB a znam wydaje mi się sporo osób.

Tak samo jak masz zamiar zaproszić 50 osób na jakąś imprezę , przypominać o niej dodawać aktualności o niej jak nie przez FB - niestety Fb to najlepsze dostępne narzędzie Komunikacji zbiorowej wg mnie niezaprzeczalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też nie twierdzę, że przez fb nie można się umawiać bo można ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że brak fb wyklucza ze społeczeństwa.

Ja mam/miałem o tyle dobrze że prawie ze wszystkimi kolegami a na pewno z tymi najbliższymi chodziłem do jednej szkoły/klasy więc umawialiśmy się ftf ale wtedy nie było fb. Później razem pracowaliśmy więc też umawialiśmy się ftf choć do kogoś zawsze trzeba było zadzwonić. Było też tak, że jak jeden nie mógł przyjść na 19 to przychodził trochę później. Wiesz ja to raczej taki prosty chłopak i mało fajny jestem i raczej nie zapraszam 50 osób na imprezę nie jest ona taka fajna, że trzeba pisać o niej uaktualnienia. Po prostu była to domówka pod jakąś tam okazję i mówiło się/dzwoniło aby ktoś wybrany przyszedł i tyle.

Poza tym znam kilu znajomych co mają fb ale jaką ja bym miał pewność czy przeczytali, kiedy przeczytają ? Nie każdy patrzy w fb co dziennie po kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam do konta jedno oficjalne do szybkiego przesyłu informacji, drugie do pozyskiwania czytelników - to tak w duuużym uproszczeniu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja praktycznie nie używam fejsa-służy mi tylko do oglądania darmowych walk na fanpage'u UFC,czyli sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Korzystam sporadycznie, mój kupel powiedział, że mam tylu znajomych, co on dodaje dziennie do swojego konta :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam, ale korzystam jedynie by czasem popisać ze znajomymi no i jest ta forum grupowe, wiadomo potrzebne materiały do kolokwiów itd, więc no chcąc być na bieżąco muszę mieć tam konto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacząłem używać fb pod koniec studiów, grupa tam stworzona okazała się niezbędna jeśli chodzi o przepływ materiałów czy informacji. I tak już zostało :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi