PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

dekan

fotografia, kupno lustrzanki

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje porady kogoś kto zna się nieco na fotografii, ja sam jestem dość obeznany, ale potrzebuje pomocy bo nie mogę się zdecydować. A mianowicie czy lustrzanka Nikon D7000 z kitem 18-105 będzie dobrym wyborem dla uczacego sie w zawodzie fototechnik?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli do tej pory nikt nie odpowiedział, to może warto by było polecić Ci portal optyczne.pl (mam nadzieję, że admin nie potraktuje tego jako reklamy). Tam jest bardzo dużo recenzji, ale przede wszystkim testów sprzętu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fotografia to nie jest taka prosta sprawa, jest wiele kursów, które trzeba przejść aby zostać dobrym fotografem. Amatorska można porobić wszystko, ale już żeby dobrze na tym zarabiać to faktycznie trzeba się na męczyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kupiłbym ten aparat.Jak na początek,to i tak dobry obiektyw.Zanim zaczniesz coś kombinować więcej z fotografią,zanim zaczniesz inwestować w alternatywne obiektywy,to zainwestuj mniejsze pieniądze w filtry nakręcane na obiektyw.Polecam głównie filtr polaryzacyjny,lub filtry szare.

Koszt zakupu stosunkowo niewielki,a dodadzą Twoim fotografiom dodatkowy urok.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z fotografią,to najpierw pomyśl jakie zdjęcia chciałbyś robić,co Cie interesuje.Dopiero potem rozbydowywuj swój arsenał o naprawdę przydatne akcesoria.Nie ma sensu kolekcjonować dość drogich obiektywów,jeśli potem będą leżały w szufladzie,bo okaże się że nie masz zbyt wielu okazji do tego,żeby je wykorzystać.Sam mam 3 aparaty Nikona,i mogę powidzieć szczerze,że bardzo sobie chwalę te markę.Mają dobre zaplecze serwisowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może napisz o który model aparatu Canon chodzi,bo to przecież również duża różnica,prawda? Poza tym ważny jest również budżet jaki posiadasz na ten cel,na zakup lustrzanki. fajne i chwalone modele ma chociażby Nikon lub Sony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta