PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

Smoog

Okrutne kary śmierci

Czy jesteś za karą śmierci?   27 głosów

1. 1. Czy jesteś za karą śmierci?

• Tak
      15
    • Nie
      9
    • Nie mam zdania
      2
    • Tak, ale w cywilizowany sposób
      4

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

44 postów w tym temacie

Zdarzały się też przecież przypadki, że okazywało się po 30 latach, że jakiś koleś jest niewinny, bo odnaleziono dowody i prawdziwego sprawcę. A w przypadku kary śmierci, kto byłby winny za śmierć takiego człowieka? Kat, sędzia, społeczeństwo? Moim zdaniem lepsze więzienie, ale surowe i bez możliwości wcześniejszego zwolnienia pod żadnym pozorem. Tak jak piszecie, niech harują, a nie leżą na pierzynkach przed telewizorem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mamy takiego prawa, żeby odebrać komuś życie. Możemy go odizolować dla dobra innych, ale zabijać moim zdaniem nie możemy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cieszy mnie wynik ankiety.

Kara śmierci powinna być za:

Zabaojstwa z premedytacja ze szczególnym okrucieństwem

-gwałty

-pedofilie

-zdrade narodu

I najlepiej publicznie, byloby mniej zwyrolstwaw tym kraju.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak się kiedyś robiło i kto wie może to faktycznie działało na potencjalnych morderców itp. Ale muszę przyznać, że nie jesteśmy Bogami aby o tym decydować, ale niektórym skurw.... to się naprawdę należy. Chociaż jak dla mnie to mogą gnić do końca życia tylko nie w super warunkach :]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kara śmierci powinna być, ale tylko za te najgorsze zbrodnie, jeżeli ktoś pozabija niewinnych ludzi to sam zasługuje ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co wiem to w państwach islamskich jest cały czas stosowana i świat nic z tym nie chce robić...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja mam pytanie do zwolenników kary najwyższej. Dlaczego jesteście za jej wprowadzeniem? Czy po to aby odstraszyć potencjalnych zbrodniarzy? Aby spadła liczba najcięższych przestępstw? Nikt nigdy nie wykazał korelacji między karą śmierci a poziomem przestępczości i raczej nie da się tego udowodnić. Tak jak nie da się udowodnić że łagodne kary to mniejsza przestępczość. Tutaj reguły nie ma. Stąd pytanie, dlaczego kara śmierci być powinna? Przecież zwyrodnialcy nie kalkulują przed swoim czynem. Zanim pedofil zgwałci dziecko nie oblicza chyba ile lat dostanie, ani morderca takich kalkulacji nie robi. To są pół-zwierzęta, którymi kieruje chory instynkt. Nie wiem sam co o tym myśleć. Ja nie jestem ani za, ani przeciw. Bo trudno to osądzać. W przypadku wieszania ludzi za zbrodnie zawsze będą kontrowersje, niejasności czy ktoś aby na pewno na to zasłużył, czy przypadkiem to nie pomyłka itp. To się zdarza rzadko, ale jednak. Co sądzicie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Trocki a dlaczego zabierają prawo jazdy jak kogoś zatrzymają za jazdę na podwójnym gazie? Proste, aby w przyszłości nie wsiadł do samochodu i nie zabił siebie (mniejsza strata) albo co gorzej kogoś innego. Często są to osoby, które jeżdżą nawet wtedy, gdy zostanie zabrane im prawko. Dlatego niektórzy postulują aby konfiskować pijanym (recydywistom) kierowcom samochody. Założę się, że gdyby to prawo weszło w życie, drastycznie zmalałaby liczba pijanych kierowców na drogach z prostej przyczyny. Nie mieliby czym jeździć.

W przypadku kary śmierci byłoby podobnie. Za morderstwa, pedofilię i zdradę stanu powinna być kara śmierci. Po jej wykonaniu drastycznie zmalałby ilość tego typu przestępstw z prostej przyczyny (skazanych by zabijano), a nowi - no cóż myślę, że nawet jeśli nie pomyśleliby dwa razy - to na pewno nie zrobiliby tego dwa razy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyobraźcie sobie, że w Szwecji czy Finlandii kary śmierci nie ma, a najcięższych przestępstw jest tam najmniej na świecie. Za to w Indiach kara funkcjonuje a gwałty i morderstwa są tam plagą prawdziwą. Jak pisałem wyżej, w przypadku ciężkich zbrodni, wymiar kary znaczenia nie ma. Morderca i gwałciciel nie kalkuluje. Działa pod wpływem impulsu. Za to KŚ, ma swoje słabe strony. Eligiusz Niewiadomski zamordował prezydenta Narutowicza i sam się egzekucji domagał. Mówił, że gdyby nie wyrok jego czyn nie miałby sensu. Ciemną stroną kary śmierci jest danie szansy fanatykom i dewiantom zrobienia z siebie męczenników, podważających istniejący system wartości. Natomiast dożywocie ucina wszelkie takie spekulacje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko zależy od polityki kraju i jak w tym kraju sie żyje :) A wierzcie lub nie ale to tez zależy od klimatu w którym znajduje sie kraj :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie optymalną opcją by była jakaś wielka wyspa albo jakiś kontynent przeznaczony

tylko dla złych ludzi. Czyli nie więzienie ale przesiedlenie to społeczności ludzi złych.

Na tej zasadzie że na tej wyspie kieszonkowiec by okradł nożownika.

Czyli źli żyli by sobie ze sobą, a dobrzy ze sobą. I oba światy byłyby od siebie odcięte.

Ale póki nie ma takiej opcji to jestem za KS. Za WSZYSTKIE przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu.

Jak pies zasmakuje ludzkiej krwi to jest usypiany. W czym człowiek jest lepszy od takiego psa?

Wolę aby moja kasa z podatków szła na bardziej przydatne sprawy a nie na chwasty. Tym bardziej że kasa na jedną osobę z dożywociem jest dość duża. Już wolę aby ta kasa poszła na jakąś operację jakiegoś człowieka którego na tą operację nie stać. I jak napisali inni. KS zapobiega wylęganiu się doświadczonych recydywistów. A początkujących i niedoświadczonych bandytów łatwiej eliminować niż tych mega doświadczonych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mysle ze jedna z okrutniejszych kar smierci to ukamieniowanie i zgniecenie labo zrzucenie z budynku dachu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach