PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

essa232

Przerobienie Opla Insigni na gaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak się zastanawiam mam Opla Insignia 1.6 160km na benzynę i chciałbym przerobić go na gaz. Czy, będzie mi się to opłacało? jęsli tak to jaką instalacje powinienem wybrać STAGA, czy jakąś inną ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To do takiej krowy wkładają silniczki 1.6 i żyłują je na 160km co się dzieje z prawdziwą motoryzacją. Ciekawe ile taka kosiarka pociągnie. A co do gazu to przy turbinie, może nie być łatwo podstawa to dobry specjalista. A to czy będzie się opłacało zależy głównie od tego ile km rocznie pokonujesz, w jakiej zależności miasto-trasa, jakie odcinki po mieście itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fura jest już nowsza, więc trzeba będzie porządną sekwencję założyć. a czy będzie się opłacało? wszystko zależy od tego ile robisz rocznie kkm :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.6 i 160KM?

sekwencja? Błagam... To jak się nie mylę silnik TFSI i założenie gazu jest przekleństwem. Te silniki nie lubią gazu i daje głowę że fura pójdzie do żyda bo ciągłe usterki wykończą raz portfel a dwa nerwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehhh....eksperci - szkoda czytać takiego steku bzdur;)

Przede wszystkim - TFSI - to szukamy w grupie VAGa.

1.6 Turbo w Insignii to standardowy Ecotec, a jak wiadomo Ecoteców na gazie jeździ mnóstwo i miewają się dobrze.

Tylko teraz podstawowa sprawa, którą trzeba sobie uzmysłowić - nie podzespoły sprawią, że instalacja będzie hulać elegancko tylko sprytny (czyt. mądry) gaziarz, który to dobrze poskłada. W Polsce jest takich może 10, o ile nie przesadziłem.

Stag jak najbardziej da rade w połączeniu z dobrymi wtryskami HANA lub Barracuda.

Jak chcesz zaszaleć to można wrzucić Prinsa, ale wtedy cena rośnie.

Nie chcę reklamować żadnego forum tutaj,a le jak wbijesz w google lpg forum to znajdziesz porządne forum, gdzie na pewno dostaniesz odpowiednią dawkę informacji by porządnie zagazować swoją Insignię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To, że instalacje gazowe niszczą samochody to przeświadczenie z początków wdrażania LPG. Teraz instalacje są na wysokim poziomie i jeżeli eksploatujemy je zgodnie z zasadami serwisowymi to wszystko będzie ok. Fakt, szkoda, że mieszkasz tak daleko bo 100 km od Wrocławia jest zakład gdzie zjeżdżają się ludzie z dwóch województw zakładać i serwisować instalacje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

głupi pomysł moim zdaniem. Ten rodzaj opla średnio pasuje na takie przerobienie.

a ja mam pytaie z innej beczki? Czy często korzystacie ze specjalistycznej chemii ochronnej do waszych 4kółek? Zastanawiam się własnie nad zakupem takiego zestawu na http://www.total-care.pl/ tylko fajnie byłoby usłyszeć opinie kto już tak kupował i stosował

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Total care to dobra firma, robią chęmie bardzo sensownej jakosci, w porównaniu do innych firm mają też stosunkowo niskie ceny, wiec zdecydowanie mogę ich polecić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi