PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

AdamKak

instalować czy nie

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

od jakiegoś czasu rozważam instalację LPG , czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy warto i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze instalacji ?

z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od razu zwrócę uwagę że nie ten dział :P podtlenek lpg to nie tuning :P

Co to za auto. Marka, model, silnik i ile km rocznie pokonujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

r4 silnik. Ogólnie ja jestem przeciwnikiem lpg. Myślę że u Ciebie miało by to sens ale gdy byś tych km robił z 24k. Troszkę szkoda silniczka, znajomy ma focusa też 1.6 ale hatchbacka i na gazie choć ma taniej to jednak w naprawy wkłada to co zaoszczędzi. Na upartego bym wyszykował ok. 3k na dorbą sekwencje w dobrym serwisie. Tańsze wynalazki to raczej hazard.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o kurde, to mnie zaskoczyłeś, spodziewałem się raczej pozytywnych opinii o lpg :)

Rozważam instalację STAG, chyba należy do tych z górnej półki?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poszukałbym na forach o tym. Stag to dobre instalacje pod warunkiem że są dobrze założone. Znajomy ma problemy z falowaniem obrotów na luzie i nierówna praca silnika na niższych obrotach, czasem mu zgaśnie ale sporadycznie. Dobrze założona instalacja to podstawa i tu raczej bym nie oszczędzał. Lpg to poważna ingerencja w układ spalania w silniku. Zaznaczę też że instalacja instalacji nie równa. Poszukaj dobrego i sprawdzonego warsztatu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze należy sprawdzić czy silnik jaki posiadamy będzie współpracował z LPG, później należy wybrać dobry warsztat samochodowy który zamontuje instalację. Powiem tak można kupić najdroższą instalację ale jeśli warsztat nie umie jej ustawić to szkoda naszej męki. Więc wybierajmy z głową :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, czyli mam szukać warsztatu, który specjalizuje się w instalowaniu STAG-ów i tylko je instaluje ?

Skąd mogę wiedzieć czy dany warsztat dobrze robi swoją robotę czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś miał problemy z jakimś warsztatem to zwykle w necie umieszcza opinię na ten temat. Myślę, że podanie nazwy wrasztatu miasta oraz słowa opinie pomoże w znalezieniu informacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

polecam tematyczne fora, w internecie ich jest pełna masa. Rzeczowo opisz co i jak, podaj swoje miasto lub większe okoliczne, marke auta, model, pojemność silnika i rocznik. Myślę że tam rzeczowo udzielą wszelkich informacji. Dla pewności bym jeszcze poszukał klienta polecanego warsztatu i jego wypytaj o jego opinie, jak jemu się sprawuje instalacja i jakie ew z nią są problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, wielkie dzięki za pomoc !!!

Znalazłem w necie warsztat, który instaluje głównie STAGi i sprawdziłem opinie o nich- są pozytywne!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie młodemu kupiłem golfa 3 2.0, 93 z LPG i nie wiem czy mu to zostawiać czy wymontować, młody do pracy jeździć jeszcze nie musi a na paliwo zawsze coś uzbiera, więc nie wiem czy jest sens naprawiać ten LPG w tym jego samochodzie, a nieużywany niepotrzebny ;] wymaga i tak jeszcze naprawy... trzeba będzie pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że skoro młody nie pracuje to łatwiej mu będzie nazbierać na LPG, który jest 2 razy tańszy, więc chyba warto naprawić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kiedyś gdzieś o uszy mi się obiło że TSI i TFSI nie lubią gazu. Na tvn turbo mówili że nowe Mitsubishi Colty i Hyundaie (zwłaszcza i30) źle znosą gaz. Często też idzie wyczytać że silniki z turbo (np. audi 1.8t) i o dziwo astry IV też mają częste bolączki z tym mają. Skąd i dlaczego to nie wiem, gdyż ja mąm samą benzynke i nigdy nie miałem autka z gazem. Teraz szukać będę diesla jakiegoś, może audi a4 avant 2.5tdi z quattro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi