PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Bartas

Doświadczenia paranormalne

Rekomendowane odpowiedzi

W młodszych latach jako dziecko, na podwórku nie raz słyszałem "straszne" opowieści a to o duchach, to o wszelkiego rodzaju zjawach. Po dziś dzień w internecie często wpadam na ślady takowych powieści, ktoś brał udział w seansie spirytystycznym i ganiał wścibskich duch wujka Władka z pod sklepu. W sumie bardziej mnie to śmieszyło niż straszyło. Wczoraj jednak coś mnie tkneło by poszukać coś na ten temat. Natknąłem się na opowieść opuszczonym zakładzie psychiatrycznym w Owińskach (wlkp.). Historia niby taka jak innych pełno, lecz mnie zaciekawiła. Co myślicie o tym szpitalu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Treść tego co znalazłem:

Witajcie. Trochę czasu minęło od naszego

ostatniego wpisu pisanego w

naszym imieniu. Na szczęście nie

zmarnowaliśmy go i jesteśmy

spałnieni bo upłynął ona nam na

nieustannych podróżach po kraju, zwiedzaniu miejsc

opuszczonych zapomnianych i ….

nawiedzonych. Ostatnia nasza

wyprawa to opuszczony Zakład

Psychiatryczny w Owińskach

(wlkp.). Wizyta była bardzo udana lecz niestety ze zdjęć

niewiele się zachowało przez

najzwyklejszą złośliwość rzeczy

martwych. Sam szpital robi

piorunujące wrażenie. Zespół

kilku podupadłych budynków z czerwonej cegły w samym

środku parku sprawia wrażenie

godne najlepszych horrorów.

Trudno jest się tam dostać , bo

teren otoczony jest płotem ale

przy sprzyjających warkunkach da się to osiągnąć. Stan

budynków nie jest jednak idealny

ale klimat w nich panujący

dokonale rekompensuje brak

wyposażenia. Podczas całej

naszej wędrówki po dużych , kilkupiętrowych gmachach

towarzyszyło nam wrażenie, że

nie jesteśmy tu sami. Dało się

przyzwyczaić do odgłosów

kroków czy strzępków rozmów

usłyszanych piętoro niżej czy dochodzących zza zamkniętych

drzwi. Cały czas towarzyszyło

nam uczucie, że jednak nie

jesteśmy tutaj mile widziani.

Najciekawszą częścią są piwnice.

Długie , ciemne tunele , które nawet dla nas były zbyt

nieprzyjemne by dłużej w nich

pozostać. Oczywiście powrócimy

tam nie raz by dokładniej zbadać

sprawę owych głosów, i postaci

raz po raz widzanych w pustych oknach sal , w których niespełna

60 lat temu przebywali chorzy

psychicznie. Także was

zachęcamy do odwiedzenia

Owińsk … i nie tylko. Może znacie

jakieś waszym zdaniem nawiedzone miejsca ? Chętnie

posłuchamy waszych propozycji. A samą historię owego

opuszczonego szpitala można bez

problemu znaleźć w internecie.

Zachęcamy was do poszukiwań

ciekawostek związanych z tym

miejscem , bo jest ich naprawdę dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znam tego szpitala. Ale wiem, ze ta sfera istnieje. Nie bawię się w seanse spirytystyczne bo to głupota. Natomiast po śmierci Chrzestnego, którego wszyscy uwielbialiśmy, mieliśmy świadomość, że coś się działo w dniu pogrzebu. Brat (jego syn) obudził się w środku nocy i twierdził, że psy znajdujące się na zewnątrz zachowywały się tak, jak gdyby chrzestny był razem z nimi. Cieszyły się. Brat myślał, że to normalne, ale taka sytuacja nie powtórzyła się od tamtego czasu. Czyli prawie 4 lat. Ciotka miała podobną sytuację i ja. U nas często przebywał, ponieważ razem z moimi rodzicami prowadził sklep. Zawsze przyjeżdżał o 5 rano i odbierał pieczywo. Ja tamtej nocy obudziłam się rano i chciało mi się pić. Niczego nie było w domu. Musiałam iść do sklepu, który był otwierany normalnie o 7. Weszłam do sklepu lekko po 5 rano i uderzył mnie silny zapach kawy i papierosów. Tak wyglądały jego śniadania u nas ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bartas taka sfera istnieje, ale nie polecam Ci się w to wgłębiać. To Cię przerasta, jak każdego z nas. Innymi słowy nie graj w grę, w której nie znasz reguł, ponieważ na pewno przegrasz. Pytanie co możesz przegrać? Zdrowie psychiczne, fizyczne, a może nawet i życie. Co możesz mieć w zamian? Raczej nic więcej niż dodatkową wiedzę i może satysfakcję spróbowania. Ale w takim razie polecam ci gokarty. Masz adrenalinę i po wysiadce idziesz dalej i śpisz spokojnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam zamiaru latać za duchami, po prostu mnie swego czasu to zaciekawiło. Jestem typem co raczej unika wrażeń. Gokarty są ok, ale wolę swoją większą zabaweczkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bartas taka sfera istnieje, ale nie polecam Ci się w to wgłębiać. To Cię przerasta, jak każdego z nas. Innymi słowy nie graj w grę, w której nie znasz reguł, ponieważ na pewno przegrasz. Pytanie co możesz przegrać? Zdrowie psychiczne, fizyczne, a może nawet i życie. Co możesz mieć w zamian? Raczej nic więcej niż dodatkową wiedzę i może satysfakcję spróbowania. Ale w takim razie polecam ci gokarty. Masz adrenalinę i po wysiadce idziesz dalej i śpisz spokojnie ;)

Zgadzam się opinią kolegi. Później efekty są takie, że musi przyjść ksiądz albo egzorcysta ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak mam być szczery, to w to nie wierzę. Miałem taki okres (po obejrzeniu rec, paranormal activity, paranormal eternity czy egsorcismus) fascynacji tym tematem. Ale odpuściłem sobie to. Zakończyłem na setkach historii opisanych przez innych i oglądaniu tego typu filmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że istnieje wiele rzeczy, których nie jesteśmy w stanie wyjaśnić, ale większość zjawisk paranormalnych, o których ludzie opowiadają dzieją się raczej w ich głowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc to nie wierzę w UFO.... jesli by na prawdę istniało to dawno by się nam ujawnili bo niby czemu nikt nic o nich tak na prawdę nie wie. Tylko chore przypuszczenia zdesperowanych fanatyków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moi znajomi mieli nawiedzone mieszkanie. Tzn raz na jaksi czas cos tam slychac i pewne rzeczy same się ruszają. Ale od dawna już nic nie było wiec pewnie duch się wyprowadzil.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miewam paranormalne sny.Nie wiem czym jest to spowodowane.Dziś mi się śniło,że wszedłem do jakiejś chatki która była pełna wiszących głów na ścianach a w środku mnóstwo ludzi przeraźliwie się śmiejących.Często tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie paranormalne zjawiska nie istnieją. Jeśli się nasłuchasz historii o duchach, to każdy szmer w nocy, każdy cień, będzie się wydawał czymś z zaświatów. Kiedyś z dziewczyną oglądaliśmy całe weekendy filmy i programy o duchach a później zaczynały się dziać "dziwne" rzeczy. A to książka spadła z półki, a to cień jakiś się pojawił, a to głosy... A później się okazywało że to sąsiad za ścianą film oglądał, był przeciąg albo coś w tym stylu. Tutaj nie egzorcysty potrzeba ale psychiatry. Po tym wszystkim trochę przystopowaliśmy z tymi filmami i nagle

"paranormalne" zjawiska znikły jakimś cudem. Nie powiem, bo lubię opowieści z dreszczykiem, ale co za dużo to nie zdrowo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tutaj nie egzorcysty potrzeba ale psychiatry.

Dobrze, że o tym wspomniałeś. Ponieważ egzorcysta najpierw kieruje właśnie do psychiatry. Jeżeli psychiatra nic nie wykryje, dopiero wtedy egzorcysta może coś robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest prosty temat. Możesz twierdzić, że Ci się wydaje, ale zwierzęta sobie nie wkręcają. Mój pies bardzo często reaguje na chodzenie po schodach w nocy (ja z moją dziewczyną leżymy w łózku w tym czasie, a mieszkamy sami). Kiedy on stroszy uszy to nigdy nie wiem, co mam myśleć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako nastolatek bardzo lubiłem tematy paranormalne, ale wystarczyło się wziąć za rozszerzoną maturę z przedmiotów ścisłych by zdać sobie sprawę, że te wszystkie teorie spiskowe o UFO, duchach itp. to głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi