PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

napri

Gdzie wybrać najlepsze OC

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mama do was takie pytanie, gdzie obecnie jest najlepsze OC pod kątem cena/jakość, i po drugie czy korzystaliście może z porównywarek ubezpieczeń i jeżeli tak to jakie macie doświadczenia, chodzi mi zwłaszcza o Rankomat.pl?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się też wydawało że mam w miarę tanie ubezpieczenie dopóki właśnie z tego kalkulatora nie skorzystałem.Wyszło mi że jak kupię przez Cuk to zaoszczędzę prawie 400 zł. To było w tamtym roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC to bez różnicy gdzie, wybierasz najtańszą ofertę. Każdy ubezpieczyciel jest zobowiązany do pewnych standardów narzucanych przez prawo Unii Europejskiej. Więc przy wyborze ubezpieczenia OC powinieneś zwrócić uwagę jedynie na cenę. Plus ewentualnie takie dodatki jak ubezpieczeni szyb czy assistance w podstawowych wersjach gdzie często jest po prostu dorzucany od tak sobie :)

Inna bajka w przypadku ubezpieczeń AC, tam ubezpieczyciele mogą ustalać różne stawki gwarancyjne, więc zwracaj na to uwagę, ile Twój samochód jest warty i tym podobne. Często ubezpieczyciele kombinują tak, żeby wyliczyć szkodę całkowitą i dać parę groszy zabierając również samochód.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widze też ze dyskutujecie na temat taniego ubezpieczenia wiec może jako Osoba pracująca w tej branży wypowiem się to tak: Każdy mówi żeby brać OC tam gdzie najtaniej. Owszem to prawda tylko mało kto zwraca uwagę że niektóre towarzystwa za szkodę zabierają 20% zniżki a inne tylko 10%.( oczywiście jeśli wcześniej miało się pełne zniżki gdy są niepełne wtedy nawet więcej nam odejmą ) warto zwrócić też uwagę na czy w pakiecie jest mini assistans, teraz większość typowo directów dodaje je w pakiecie do OC, a naprawdę warto dopłacić czasami 10-20zł i je mieć , przydaje się. Teraz najistotniejsze gdzie najtaniej? Wiadomo ciężko uogólnić bo to zależy od wieku, marki, szkodowości i itp . Ale jeśli mam już uogólniać to tak: Proama, MTU, Mbank- jeśli jesteś już bardzo doświadczonym kierowcą i posiadasz 60%zniżki YCD, Axa- najlepsze dla młodych ponieważ nie liczą zwyżki za wiek Link4- dają zniżki za doświadczenie nieudokumentowane ( czyli nie musisz posiadać historiiubezpieczenia), liberty, Axa, link4- jeśli współwłaścicielami jest młody niedoświadczony i starszy doświadczony( biorą pod uwagę kierowcę który ma największe zniżki)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to wszystko co wyżej powiedziane jak szukać to wylicza ten kalkulator o którym już wspominałem

http://cuk.pl/samochod

Dobra metoda żeby być na bieżąco to sobie czasem przeliczyć, ja tak robię co jakiś czas.To też daje niezły pogląd na to jak kształtują się ceny polis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W sumie to wszystko co wyżej powiedziane jak szukać to wylicza ten kalkulator o którym już wspominałem

http://cuk.pl/samochod

Dobra metoda żeby być na bieżąco to sobie czasem przeliczyć, ja tak robię co jakiś czas.To też daje niezły pogląd na to jak kształtują się ceny polis.

I w ten sposób można sporo zaoszczędzić na OC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam w mDirect i od 3 lat zawsze mi kalkulatory wskazują na tą firmę ubezpieczeniową, jeśli chodzi o najniższą cenę na OC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oc ma być tanie takie jest moje zdanie przynajmniej. CUK ma o tyle dobry ten kalkulator że faktycznie wybiera tanią polisę, już kilka razy to sprawdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Korzystałem ostatnio z Rankomat.pl. Wynik porównania daje pogląd na sytuację, następnie dzwoni konsultant i proponuje ofertę.

Można negocjować. To dobra metoda dla tych kierowców, którzy mają mały staż ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Rankomat znalazłem najtańsze OC. Na CUK 134 zł drożej, a na superpolisa jeszcze drożej bo 152 zł. Przetestowałem chyba wszystkie kalkulatory. Dodatkowo udało mi się uzyskać jeszcze troszkę zniżki u Pani agentki za słuchawką ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi