PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

samolot33

Kursy językowe

97 postów w tym temacie

Chcę trochę zainwestować w angielski. Czy szkoły językowe będą dobrym rozwiązaniem dla faceta powyżej trzydziestki? W tego typu szkołach można liznąć angielskiego biznesowego, co jest moim głównym celem. Jak oceniacie ten pomysł? Macie doświadczenia w takiej nauce?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo dobry pomysł. Ja zaczęłam naukę niemieckiego z powrotem, jestem dobrze po 30, były też starsze ode mnie osoby. Sprawdź szkoły porównaj ceny, popytaj, poszukaj opinii o szkołach, zwróć uwagę w umowach na terminy wypowiedzenia umowy, ważne kto będzie Cię uczył. Ktoś mi kiedyś powiedział, że to dobry sposób na opóźnienie Aizeimer'a.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za odpowiedzi. Trochę grzebałem w internecie w poszukiwaniu informacji o szkołach i zastanawiam się nad Speak Up. Podoba mi się elastyczność w doborze zajęć, no i są kursy biznesowe. Jeśli ktoś korzystał lub coś słyszał, proszę o wypowiedź.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodziłam na kursy angielskiego nawet dwa razy. Za pierwszym razem zrezygnowałam po miesiącu, na drugim wytrzymałam jakieś pół roku. Chodziłam też na kursy innych dwóch języków - i to wspominam świetnie. Na angielskim najpierw byłam w grupie 6 os., a za drugim razem 3 os. Na pozostałych dwóch językach było nas po 12 osób.

Szczerze, im mniej osób w grupie tym lepiej dla Ciebie. Więcej się nauczysz, bo zwyczajnie lektor będzie miał na jedną osobę więcej czasu.

Jeśli masz możliwość, a szkoła językowa organizuje dni otwarte lub pierwszą lekcję zapoznawczą gratis - korzystaj. Na angielskim trafiłam na lektorów, którzy do mnie nie trafiali, dlatego tak szybko z tego rezygnowałam. To tak jak w szkole. Jak masz beznadziejnego nauczyciela, jego przedmiot będzie znienawidzony...

A tak na marginesie. Jeśli masz możliwość idź na prywatne lekcje. Zapłacisz nieco więcej, ale gwarantuję nauczysz się też o wiele więcej ;) I grafik łatwiej dopasować. Jeśli w danym tygodniu masz ochotę spotykać się 4 razy, a w innym raz - z reguły nie ma problemu, aby się dogadać. Na kursie niewykorzystane godziny praktycznie przepadają. Poza tym w grupie jesteś jednym z wielu, a prywatnie, wiadomo, ktoś zwraca uwagę tylko na Ciebie.

Jak masz jakieś pytania, pytaj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Iki. Dałaś mi do myślenia. A dlaczego te kursy angielskiego nie przypadły ci do gustu? Powiedz coś więcej na ten temat, jeśli możesz, pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już wcześniej napisałam:

Na angielskim trafiłam na lektorów, którzy do mnie nie trafiali, dlatego tak szybko z tego rezygnowałam. To tak jak w szkole. Jak masz beznadziejnego nauczyciela, jego przedmiot będzie znienawidzony...

Nie ta chemia, można by rzec :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się uczę z internetowego kursu etutor.pl i muszę pryznać, że naprawdę zrobiłem ogromne postępy dzieki niemu, także polecam !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za wypowiedź, ale internetowy kurs odpada w moim przypadku, bo nie będę miał mobilizacji ze strony nauczyciela, a jednak potrzebuję takiego kopa:) Zapisałem się ostatecznie na kurs w szkole językowej, bo stwierdziłem, że fajnie będzie poznać nowych ludzi, rozmawiać z nimi, a nie tylko z lektorem. Czekam teraz na rozpoczęcie się kursu i zobaczę czy mi lektorzy przypadną do gustu:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to najlepiej się zapisać w swoim mieście na płatny kurs. Takich jest pełno a po za tym mobilizuje kasa którą się na to wydaje :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dzięki za odpowiedzi. Trochę grzebałem w internecie w poszukiwaniu informacji o szkołach i zastanawiam się nad Speak Up. Podoba mi się elastyczność w doborze zajęć, no i są kursy biznesowe. Jeśli ktoś korzystał lub coś słyszał, proszę o wypowiedź.

Tak, ich kursy są bardzo spoko - w liceum chodziłem i do matury się przygotowywałem:) Dobre uzupełnienie, bo u mnie w szkole olewali angielski.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak najbardziej można się teraz uczyć biznesowego angielskiego. ja tak chodzę właśnie do lincolna. powiem Ci, że większosc osob jest tam wlasnie po 30 wiec spokojnie mozna jeszcze zaczac uczyc ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Akurat przy biznesowym kursie nie dziwne, ze większość osób jest trochę starszych. Wiem, ze bywają limity wieku. W Speak Upie było tak,ze minimum 16 lat trzeba mieć aby zacząć kurs.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach