PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

samolot33

Kursy językowe

90 postów w tym temacie

Tak, w speak up mają zajęcia dla starszych ludzi. Tzn. może nie starszych, ale w kwiecie wieku ;) Moja mama też tam chodziła. Ale bardziej dla rozrywki niż, żeby uczyć się w konkretnym celu. Pamiętam, że z tymi kobietami i panami ze szkoły też wychodziła na dancing (tak, tak to nazywali) i fajnie spędzała czas. Jeśli Twój ojciec chce się nauczyć podstaw przed wyjazdem za granicę do roboty, to powinien się nauczyć :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

True, w każdym wieku można nauczyć się czegoś nowego. Nie wiem, co ojciec będzie robił za granicą, ale jak łapnie w szkole językowej podstawy, to potem, na miejscu łatwiej będzie mu się ogarnąć i uczyć już ze słyszenia i używania języka bardziej zaawansowanych rzeczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mataleo, te zajęcia w speak up to są specjalnie dla starszych osób, czy mieszane? Taki chcemy zrobić prezent, ale chyba lepiej jeżeli ludzie będą w miarę podobnym wieku, bo przecież seniorom nauka już tak łatwo nie wchodzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zajęcia w speak są specjalnie dla starszych osób. Grupy są ustawione tak, że ludzie są mniej więcej w podobnym wieku. Myślę, że to dobrze, bo jednak np. moja mama strasznie by się krępowała, gdyby w grupie miała dwudziestolatków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie o to chodzi, żeby seniorzy nie musieli się przy młodzieży krępować. Zresztą to chyba byłoby bez sensu, bo wiadomo, że trzeba n ieco inaczej podejść do starszych osób. Z drugiej strony mogłem się domyślić, bo jak są specjalne kursy dla maturzystów w speak up, to i seniorzy również powinni być indywidualnie potraktowani.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mogę polecić London Academy, nie jest drogo i mają wielki wybór szkoleń.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Próbowałem kiedyś korzystać z pomocy korepetytora jednak powiem Wam,ze mmiałem problem z motywacją. Nie jest to wbrew pozorom takie proste. Jestem zdania, że jednak o wiele łątwiej można nauczyć się języka w szkole językowej. Po pierwsze zajęć jest o wiele więcej w niższej cenie . po drugie mamy prace domowe, jakiś określony plan nauki. Po trzecie kontakt z innymi , tak wiec można podszkolić się z wymowy co dla mnie osobiście jest najwazniejsze ( uczę się angielskiego aby mówić).

Dobre kursy ma Empik;

https://empikschool.com/pl/dla-doroslych

Do którego zresztą chodze 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja znajoma do nich chodzi z mężem, bo planują wielki wyjazd w wakacje, a może i na pół roku, więc chcą nauczyć się języka. Ich dzieciak też, jeśli dobrze pamiętam, chodzić do szkoły empiku, bo coś tam narzekali, że w szkole ma słaby poziom. A co do samej nauki, to też uważam, że plusem szkoły językowej jest kontakt z innymi ludźmi, czyli od razu można się sprawdzić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 8.05.2017 o 23:13, Trocki napisał:

A ja mam pytanie czy ktoś korzystał z ESKK?

Ja, ale to było dobrych parę lat temu i nie uczyłem się angielskiego, tylko niemieckiego. Lekcji słuchałem jeszcze z kaset. No i było całkiem spoko, ale jednak nauka w szkole językowej przebiega sprawniej i wydaje mi się, że więcej zostaje w głowie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mi się tak wydaje. Ja z kaset uczułem się francuskiego i angielskiego. Potem byłem w szkole językowej i jednak szybciej ogarniałem temat. Być może dlatego, że miałem podstawy, ale jednak kontakt z żywym lektorem na bieżąco weryfikuje to, co się mówi, więc nie powtarzasz błędów, tylko je korygujesz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja do nauki polecam netflixa i oglądanie filmów z napisami w oglądanym języku. Moim zdaniem najlepszy sposób na naukę. Oczywiście coś tam trzeba już znać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oglądanie filmów w oryginale to genialny sposób na naukę języka :) Sam tak się uczę. Ale potrzebuję też zajęć w szkole językowej, żeby ktoś skontrolował jak mi idzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedna z najlepszych metod. Tak nauczylem sie angielskiego i podciagnalem do poziomu ok B2 z rozumienia.

Jesli chodzi o pozostala nauke to sam sobie wymyslilem sposob i znalazlem lektora ktory zgodzil sie wg tego mnie uczyc ale ciezko mi to polecic bo juz od kilku zawodowych lektorow slyszalem ze metoda jest calkowicie nieprofesjonalna i nie- naukowa ;P. Niemniej jednak te certyfikaty ktore potrzebowalem to zdalem, w pracy tez nikt na moj angielski nie narzeka.

A wracajac do nauki z filmow- niepowtarzalna okazna nauczenia sie masy slowek niespotykanych na codzien. Np z sf ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Święte słowa! Dla mnie filmy i słuchanie radia po angielsku były utrwalaniem i ćwiczeniem tego, czego nauczyłem się w szkole, a przy okazji parę fajnych rzeczy obejrzałem w oryginale :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach