PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

marekerr

kiedy pierwszy komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niby otrzymałem swój pierwszy komputer jak miałem 6-7 lat więc trudno mi teraz powiedzieć czy w dzisiejszych czasach nie jest to aż takim złym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak szczerze- według mnie im później tym lepiej. Ja bardzo się cieszę, że właściwie przez większość dzieciństwa nie miałam dostępu do elektroniki- czasem rodzice pozwalali mi korzystać z komputera w domu jak już go mieliśmy, jednak w większości spędzałam czas z innymi dziećmi na zabawie. Wydaje mi się, że najlepiej jest obecnie kupić dziecku komputer dopiero w okolicach liceum, kiedy zaczyna się więcej nauki, konieczność pisania wielu wypracowań itp. A wcześniej udostępniać swój jeśli jest taka konieczność, bo wydaje mi się, że we wcześniejszym wieku dziecko spędza czas głównie na graniu- a siedzenie przed komputerem jest zwyczajnie szkodliwe dla zdrowia. No ale oczywiście wszystko zależy od podejścia ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też nie warto wychodzić z założenia, że im później będziemy posiadać pierwszy komputer tym lepiej. Świat oraz technologia idą do przodu i szkoda sobie tego odmawiać, bardziej chodzi o to aby z komputera korzystać mądrze i nie przesadzić np: z ilością spędzanego przed nim czasu czy grami.  W tym tkwi główny sens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem odpowiednim wiekiem na to jest około 10-11 lat i to tez trzeba kupić sprzęt niezbyt nowy - bo w tym wieku nie jest potrzebny aż tak drogi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi