PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

franek77

Komputer do gier - jaki wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! Rozglądam się za kupnem nowego kompa - głównie do gier. Nie chciałbym, aby kosztował więcej jak ok. 1500 zł. Zależy mi na CS:GO i innych "nowych gierkach". Jakby była możliwość to Fifa 14 i jakieś strzelanki, nie wiem typu Crysis 2/3, Sniper Ghost Warrior 2 czy coś w stylu BF4. Kumpel poleca laptopy dell ale sam nie wiem na co się zdecydować. Jakieś propozycje? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do gierek to bym standardowego pcta brał i jego rozbudowywał dalej. Laptopa do gier za 1500zł raczej nie kupisz... A i nie za bardzo go rozbudujesz...

Osobiście jednak uważam, że do gier jest konsola. Na Pc jedynie strategie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę dorzucić jakieś 3 stówki max. Zastanawiam się teraz czy faktycznie jest sens wydać prawie 2 tys. zł na sprzęt który i tak będzie średni do grania... Może faktycznie lepszym wyjściem będzie zakup konsoli lub odłożenie większych kwoty. Nie ukrywam, że mam dylemat :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami fajnie jest skorzystać z usług takich jednoosobowych firm informatycznych. Oni chętnie zawsze doradzą jaki komp wybrać a nawet go kupią i trzeba pamiętać, że oni mają zniżki w hurtowniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Laptopa do gier? Chyba tylko do tych słabszych. Tylko nie ze zintegrowaną karta graficzną (najlepiej nVidia ale GTX) cenowo tak od 2800 w górę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używanego PC znajdziesz w tej cenie, ale różnie bywa ze sprzętem elektronicznym z drugiej ręki. Kiedyś grałem nałogowo w fps'y właśnie na PC później przerzuciłem się na konsole i tak już zostało. Aktualnie koszt PS4 z grą to 1699zł. Plusem konsol niewątpliwie jest optymalizacja gier, przez parę lat nie będziesz się martwił czy jakiś tytuł 'pójdzie' na Twoim kompie, minusem jest cena gier ale z tym można sobie poradzić kupując używane/wymieniając gry. Jeżeli nie zależy Ci tak bardzo na najnowszych produkcjach to rozejrzyj się za konsolami poprzedniej generacji PS3 czy xbox360, których ceny cały czas spadają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używanego PC znajdziesz w tej cenie, ale różnie bywa ze sprzętem elektronicznym z drugiej ręki. Kiedyś grałem nałogowo w fps'y właśnie na PC później przerzuciłem się na konsole i tak już zostało. Aktualnie koszt PS4 z grą to 1699zł. Plusem konsol niewątpliwie jest optymalizacja gier, przez parę lat nie będziesz się martwił czy jakiś tytuł 'pójdzie' na Twoim kompie, minusem jest cena gier ale z tym można sobie poradzić kupując używane/wymieniając gry. Jeżeli nie zależy Ci tak bardzo na najnowszych produkcjach to rozejrzyj się za konsolami poprzedniej generacji PS3 czy xbox360, których ceny cały czas spadają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejny minus konsoli to tylko granie, oraz dużo słabsza grafika...

Zainwestowałbym jednak w PCta :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak głównym zdaniem ma być granie w gry to w takim przedziale (ok 1500 zł) lepiej brać PS4. Ja jestem pecetowcem i rzeczywiście komputer służy mi nie tylko do grania, ale żeby pograć na najwyższych ustawieniach to sama karta graficzna kosztuje 1500 zł... trzeba być realistą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi