PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

nowy92

Wydaje mi się, że ktoś przegląda zawartość mojego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pewien problem. Wynajmuję pokój u kogoś i korzystam z jego internetu. Wydaje mi się, że właścicielka domu przegląda zawartość mojego pulpitu.

Dzisiaj wszedłem na moim kompie w "This PC", następnie w "Network" i tam wyświetliły mi się trzy ikonki z komputerami, mój, publiczny i właścicielki domu. Gdy wszedłem w moją ikonkę znalazłem tam pliki tj. desktop itp. Wszedłem w ten plik o nazwie desktop i tam były wszystkie moje zdjęcia, dokumenty. Później udało mi się zmienić ustawienia foldera (było to "shared") i zawartość mojego foldera zniknęłą. Czy to znaczy, że administrator miał dostęp do moich prywatnych plików? Jeżeli tak to czy to legalne, czy nie? Bardzo proszę o pomoc.

Ps: Dodam, że mam oprogramowanie Windows 8 i, że ten plik pojawił się nie dawno. Byłem za granicą kilka tygodni i teraz po powrocie zauważyłem ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrób formata całego dysku i zabezpiecz komputer silnym hasłem, bo nie wiesz kto ci się wcisnął na komputer nie koniecznie administrator.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na moje to jest to karalne, ale nie jestem prawnikiem. Myślę że ja bym się w takiej sytuacji posiłkował zabezpieczeniami na hasło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

teraz trzeba uważać jest wiele wirusów które mogą nam ostro namieszać w kompie... sam się o tym kiedyś przekonałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi