PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

samolot33

Trądzik - jak leczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wyleczyłam trądzik poprzez zaprzestanie używania kosmetyków na niego. Często one przesuszają cerę, co powoduje powstawanie to coraz większej ilości krostek. To samo z peelingami, one tylko roznoszą po twarzy trądzik. Oczywiście dieta też ma duży wpływ na kondycję skóry. Przede wszystkim pić dużo wody, zdrowo się odżywiać, nie spożywać słodyczy, zaopatrzyć się w jakiś łagodny żel do mycia twarzy, nie wyciskać wyprysków i nawilżać skórę i ją tonizować (tonikiem nie na trądzik). Mi pomogło i aktualnie mam cerę jak dzieciak. :) A borykałam się z problemem przez 4 lata, odwiedzałam wielu dermatologów i wydałam tysiące złotych na kosmetyki przeciw trądzikowi.

Edytowane przez julia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość speedboat8

+kobieta25

Oczywiscie masz racje , dodam tylko ze problemem  jest  rowniez przemiana  hormonalna. i s adwa okresy w zyciu ludzi w ktorych ten koktail hormonalny zaczyna szwankowac i sprzyja  rozsadowi drozdzy na skorze a te powoduja zapalenie tych zaczopowanych "zaskorniakow".Dieta jest wiec bardzo wazna .

Wpomnialas o cytrynie .Uwazam ze po kazdym myciu nalezy przemyc cialo woda zakwaszona  cytryna.To oslabi dzialanie drozdzy ale nie usunie zaskorniakow.Na zaskorniaki dieta niskokaloryczna  jest najlepszym wyjsciem.Malo miesa- max 100gr dziennie , duzo owocow i warzyw to podstawa.Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Leczylem tradzik dosyc dlugo. Antybiotyki tetracyklina itp. Stosowalem cynk, witamine b w duzych dawkach i wszelakie inne sposoby. Efekty przyszly dopiero o calkowitym porzuceniu produktow mlecznych. Nie jem nic z produktow mlecznych. Moja dieta to duza liczba warzyw, duzo miesa i wysoko weglowodany. Nisko tluszcz. Pomoglo, bo dzisiaj pryszczy nie mam i jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Ale tak jak mowie produkty mleczne omijam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie najgorzej było po cukrach, czekolada powodowała wysyp podskórnych gul, dermatolog nie za bardzo pomógł dopiero kosmetolog, oczyszczanie twarzy plus zabieg z kwasami, miałem trochę opory bo to mało męskie ale dziewczyna mnie przekonała że warto i rzeczywiście skóra poprawiła się diametralnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też jakiś czas temu brałem przez trzy miesiące antybiotyki ale z marnym skutkiem, ale całkiem przypadkiem znalazłem kosmetyk który na mnie działa i problem prawie całkowicie zniknął, a mianowicie hydrożel marki Bond trochę trudno go dostać ale warto sprubować bo wydatek to niewielki kilka zł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktos ma może tradzik różowaty? Mam wrażenie,ze u mnie trądzik młodzieńczy przekształcił się właśnie w trądzik rózowaty. Najgorsze jest właśnie toze jeszcze chyba nie miałem takiego okresu kiedy nie byłem pryszczaty. Wiecznie jakieś niedoskonałości na cerze.Dramat. 

Jak to leczycie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@hark na pewno radzilbym sie upewnic w diagnozie u dermatologa albo kosmetologa. Ja kiedys tam osuszylem twarz myslac ze mam cere tlusta ze potem dlugo i drogo ja doprowadzalem to porzadku. Okazalo sie ze mam jakos typ mieszany.

Z tego co wiem prawdziwego tradziku nie da sie usunac domowymi sposobami. Kuzyn ma tradzik rozowaty, kiedys jak z nim gadalem (a byl po kuracjach najrozniejszych w ciagu paru lat) powiedzial ze on sie pogodzil z tym ze tego sie nie usunie ale mozna zalagodzic. Mowil mi ze najprostsze sposoby zadzialaly u niego. Tzn:

1. Codzienna dezynfekcja telefonu komorkowego

2. Zmiana poszewki jaska co dwa dni

3. Swiezy recznik do twarzy niemal codziennie (potem cos slyszalem ze uzywal takich recznikow z papieru)

4. Obserwacja ktore produkty spozywcze to zaogniaja. 

5. Jakas woda w sprayu. Tylko nie ze jakis tonik czy cls tylko sama woda. Jakas specjalna. Podobno lagodzi. Dopytam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sadzę że chodzi ci o wodę srebrną znajoma miała trądzik różowaty zaczęła korzystać z wody ze srebrem do codziennej pielęgnacji (oczywiscie jak napisal @Krovitz oddzielne male reczniki do twarzy zmiana poszewki do spania i obserwacja co jeść żeby nie zaogniać tego) i do codziennej pielęgnacji używała wody z rana psikała i wieczorem i łagodziło objawy potwierdzam!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Wonderfulangel napisalem smsa i kuzyn wykazal sie refleksem. Pisze ze chodzi o izotoniczna wode termalna ale koniecznie ma byc izotoniczna. Nie do konca wiem czy mozna podawac tu firmy ale jak sie wrzuci to okreslenie w google to ta ktorej uzywa wyskakuje jako pierwsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aha no sprawdziłam przed chwila to bardzo możliwe ze działa , ciekawe czy jest przeciwgrzybiczy . Dobrze wiedzieć że jest coraz wiecej takch kosmetykow :) bo chyba mozna nazwac to kosmetykiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Wonderfulangel na bank nie jest. To tylko zimna woda w sprayu. Pamietam ze jak sie poparzylem od slonca to kuzyn mial to i ladnie zalagodzilo. Alw nie podejrzewalbym tego produktu o dzialanie antyseptyczne czy przeciwgrzybiczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Krovitz Jezeli masz urlop i pojedziesz gdzie bedzie 35 stopni na plusie to jak najbardziej napewno przyniesie zacne ukojenie (jesli sie spalisz na raczka) :D:D a jak Tobie pomoże to prosze o PM i rowniez sie w nia zaopatrze jak bede jechala na wypoczynek:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi