PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

nowy92

Remont starego domu

38 postów w tym temacie

Niedawno kupiłem drewniany, przedwojenny domek na wsi. Zbudowano go z bala smolnego (żywicznego), dlatego postanowiłem go wyremontować, a nie rozebrać. Zaznaczę, że nieruchomość kupiłem dla 0,5 ha ziemi budowlanej, a nie dla samego domu. Włożyłem w to prawie wszystkie swoje oszczędności.

Musiałem rozebrać większość wewnętrznych ścian, aby zrobić miejsce na łazienkę i większą kuchnię połączoną z jadalnią. Później wylałem wylewkę, zrobiłem pomieszczenie na łazienkę i położyłem całą kanalizację wodną w domu. Dodatkowo wymieniłem wszystkie drzwi i część okien. Kosztowało mnie to 15.000 złotych. Część robót robiłem sam z bratem, ale większość robił majster.

Aby móc się tam wprowadzić muszę zrobić łazienkę (płytki + sanitariat), szambo, nowe kable pod prąd i wyłożyć ściany płytą regipsową. I teraz mam dylemat, bo zostało mi tylko 10.000 zł, na dodatek obecnie nie mam pracy, a chciałbym tam się wprowadzić jak najszybciej.

Może ktoś z was remontował dom i może mi poradzić jak tanio zrobić łazienkę i szambo? Dodam, że pomieszczenie na łazienkę ma wymiary 3mx1,6m. Domek jest niewielki, ok. 50 m2.

W załączniku zamieszczam zdjęcie domku.

post-5092-1474720071814_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Śliczny...

Niestety nie umiem Ci pomóc, ale podbiję, żeby ktoś w temacie nie przeoczył :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dom piękny. Podziwiam Panów, którzy biorą się do roboty a nie tylko kanapa. Ja wychowałam się w domu, gdzie był kapitalny remont domu. Od dziecka przyzwyczajona jestem do prac budowlanych i dużo umiem dzięki temu. Jak masz 10 tys. tylko to karta i ołówek, musisz sprawdzić ile kosztuję zbiornik na szambo, ważna jest jego pojemność, dlatego że szambo będziesz musiał opróżniać, to też kosztuję. Szkoda, że nie ma kanalizacji. Może się kiedyś doczekasz. Za resztę robisz łazienkę. Bierzesz kartkę i musisz rozrysować jak ma być umiejscowiona wanna albo prysznic, sedes, umywalka, pralka, grzejnik.

Na podłodze kredą rozrysowujesz ile miejsca to zajmuję albo układasz na podłodze szablony a kartonu ( kartony wykorzystujesz z pudeł) albo taśma niebieską, tak abyś miał rozeznanie ile to zajmuję miejsca.

Sprawdzasz ceny. Trudno mi doradzać Ci jak ma wyglądać Twoja łazienka, bo nie znam Twojego gustu i upodobań. Zawsze jak zakładasz budżet to trzeba 20 % dołożyć, nie wiem czemu tak jest, ale tak zawsze później okazuję się ,że to jeszcze albo tamto. Pomysłów na wykończenie szukaj w necie np. zszywka.pl, stylowi.pl, wpisz tam wyszukiwarce hasło łazienka i możesz podpatrzeć ciekawe pomysły. Sam fakt, że sam będziesz robić to już są spore oszczędności. Szukaj pomysłów w necie, bo nie tylko glazurą możesz wykończyć ściany. Jeżeli nie wystarczy Ci po zakupię armatury do łazienki na np. glazurę i terakotę to możesz to kupić później. Najważniejsze kup folię płynna, połóż 2 razy, instrukcja na opakowaniu, jak zabraknie pieniędzy to chociaż tymczasowo zamontuj wannę i sedes abyś mógł już funkcjonować. Dasz radę, najważniejsze że chcesz to zrobić. Dużo pracy przed Tobą jeszcze. Załóż zeszyt i wpisuj tam co kupiłeś i za ile, zawsze tak robimy z siostrą. Przynajmniej będziesz wiedział ile będzie Twój remont kosztował, bo pamięć jest ulotna. Trzymam kciuki. Powodzenia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to lekka ruina pewnie i sporą kasę będzie trzeba włożyć żeby coś z tego było :) no i oprócz samego remontu domu to jeszcze trzeba uporządkować to co jest wokół. Lepiej to zburzyć i postawić od podstaw

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I jak tam postępy? Domek sliczny, szkoda burzyc. Nie ma problemów z butwiejącym drewnem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super chatka, kupa pracy Cie czeka kolego, ale warto! Ja też remontuje właśnie starą chatę. Cały sprzęt trzymam tam w piwnicy, właśnie zauważyłem, że kilka narzędzi mi zardzewiało. Zdarzyło się wam kiedyś coś podobnego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie byłby taki sam problem, ale psikam raz na czas nanoprotechem i nie rdzewieje. W starym domu nie ma co, trzeba zabezpieczać, bo wiadomo że wilgoć szaleje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A taki stary dom w ogóle opłaca się remontować, czy lepiej go zburzyć i postawić nowy? Słyszałam różne opinie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym nie burzył tego, bo domek jest naprawdę spoko;) Trzeba trochę zainwestować i będzie git;) Teraz jest bardzo dużo możliwości Są sklepy z materiałami budowlanymi, które sprzedają z bardzo niska marżą. W ten sposób uda ci się sporo zaoszczędzić. Ja np. ostatnio kupiłem kontakty Simon, które według mnie są rewelacyjne, w takim sklepie: http://www.egniazdka.pl/basic-modul-kon ... c-1_9.html Uważam, że szkoda naprawdę burzyc takiego cudeńka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem Ci szczerze, że czasami jest lepiej zburzyć taki dom i postawić swój nowy od podstaw. Później będzie ciągle remontował ten stary.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach