PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

nowy92

Remont starego domu

38 postów w tym temacie

Jeżeli miałbym się na coś decydować, to właśnie zdecydowałbym się na to, żeby mieć nowy dom. Remont często o wiele więcej wychodzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uwielbiam wszystko co stare! Takie domki mają duszę, można z nich naprawdę dużo wykrzesać. Stare, ciemne drewno - bajka. Ostatnio byłam na przyjęciu w lokalu, który chyba też był dosyć odremontowany.Tylko tam bardziej dworkowo niż wiejsko. W każdym razie podziwiam ludzi, którzy ratują od zniszczenia właśnie takie perełki jak ta restauracja albo Twoja chata. Załuję, że mi brakuje umiejętności, wiedzy i pieniędzy, żeby zamieszkać w takim domu z duszą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mamy taki stary domek, tylko trzeba go wyremontować. Problem jest taki, że służy on nam głównie latem. Zimą bywa zimno i wilgotno. Mamy taki plan, aby kilka pomieszczeń wyłożyć płytami k-g. Pytanie czy nie będą puchły bądź rozwarstwiały się z powodu niskich temp. bądź wilgoci? Jestem tam średnio raz na tydzień - ale domki drewniane w starym stylu dosyć szybko się wychładzają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przedwojenny dom super sprawa! Jak ty go znalazłeś? Też myślę o remoncie i sam nie wiem od czego zacząć. Przeglądam różne strony internetowe żeby znaleźć jakiś pomysł. Z łazienką nigdy nie jest łatwo,  życzę powodzenia w remoncie tego domu, warto w niego zainwestować. Zazdroszczę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do tego typu budynków, gdzie występują wysokie różnice w temperaturach, gdzie istnieje ryzyko powstania pleśni, nadmiernej wilgotności stosuje się zwykle płyty zielone. np Nida Woda lub specjalne płyty Nida Hydro. Tego rodzaju płyty zostały właśnie stworzone do warunków tego typu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My mieszkamy w takim starym pokolejowym budynku, z jednej strony to ma swój klimat. Jak odnowiliśmy wygląda świetnie, teraz nie żałujemy, ale w trakcie nie było za wesoło. Jedyne co z tego wyszło pozytywnego, to jesteśmy wyposażeni w narzędzia już na długie lata. Pierwszy sprzęt kupiła mi żona, bo pani jej powiedziała, że jedna bateria do kilku sprzętów będzie pasowała, to ją przekonało,  ehh kobiety. Ja byłem sceptyczny bo nie znałem Ryobi, ale po intensywnym używaniu się sprawdziła i dokupiłem wiertarkę, potem szlifierkę i tak poleciało. Teraz domek już odnowiony i oboje jesteśmy z siebie dumni, że tyle zrobiliśmy sami, bo wiele rzeczy metodą prób i błędów robiliśmy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odświeżę trochę temat. Moi rodzice kupili dom do remontu na Warmii. Aktualnie są na etapie szukania firmy, która robi dobre i solidne okna. Wiem - koszt pewnie duży, ale bez wymiany tych okien które tam są w tej chwili, nie da tam mieszkać zimą... Jakie okna byście polecali? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pewno nie plastiki tylko drewniane solidne okna ;) Myślę, że wzorowałbym się na aktualnej architekturze i stylu domu. Koszt na pewno będzie większy, ale myślę, że warto trochę dołożyć ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach