PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Wasal

Dzwony Wojny

Rekomendowane odpowiedzi

słyszałem że TVP i BBC ma wprowadzić nowy mini-serial na 11 listopada pt. "dzwony Wojny". Serial w przeciwieństwie do większości wojennych produkcji ma być o pierwszej wojnie światowej. Z zdjęć jakie są w necie kostiumy są na poziomie. a jako że serial jest w współpracy z BBC mam spore nadzieje do scenariusza

post-4925-14747200718566_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Scenarzysta Tony Jordan (Życie na Marsie, czy przekręt) a scenografia Ashleigh Jeffres (m.in. Gra o tron) to już te nazwiska dają rekomendację wysokiego poziomu produkcji. Część zdjęć kręcono w Łodzi i w Modlinie. No i o I wojnie, mniej już teraz tych filmów jest, jakby nie patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj widziałem zwiastun na TVP i całkiem fajnie to wyglądało.Z tego co widziałem serial leci w poniedziałek i wtorek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogladałem, choć pierwszy odcinek był dl amnie zbyt babski - podobał się mojej mamie i siotrze, to potem wojna uderzyła całą siłą, mimo niewielu w sumie scen batalistycznych. Jak będzie jeszcze leciał to polecam, bardzo uniweralistyczny przekaz w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BigBoy- babski? :) On po prostu pokazywał nastroje przed wojną, trochę naiwność tych chłopaków, którzy myśleli, że wojna to zabawa, na której jeszcze może nawet zarobią. A potem rozczarowanie i strach, bo na wojnie się ginie. A potem już zrezygnowanie, bo mija rok, dwa, trzy, a ta wojna jakby nie miała końca. Mocny serial od tej psychologicznej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BigBoy- babski? :) On po prostu pokazywał nastroje przed wojną, trochę naiwność tych chłopaków, którzy myśleli, że wojna to zabawa, na której jeszcze może nawet zarobią. A potem rozczarowanie i strach, bo na wojnie się ginie. A potem już zrezygnowanie, bo mija rok, dwa, trzy, a ta wojna jakby nie miała końca. Mocny serial od tej psychologicznej strony.

To jest mega ważne, chociaż walka na wojnie, żeby zarobić? Naiwność to za delikatne słowo.

Mogliby pokazać tych ludzi, którzy wywołują wojnę. Tę garstkę ludzi, których interes jest ważniejszy niż życie milionów. Dla mnie wojna to walka o wpływy, o władzę i o pieniądze. Ile trzeba mieć w sobie zła, żeby pragnienie tego, było silniejsze od milości dla bliźniego. Jak jedna decyzja, może doprowadzić do sytuacji, że ludzie wzajemnie się torturują i odbierają życie. Koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze zrealizowany i autentycznie zagrany serial. Podobało mnie się zakończenie, może kontrowersyjne ale z jakim przesłaniem! Oby więcej takich polskoangielskich produkcji :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Ja również widziałem zwiastun, no i moim zdaniem fajna sprawa:) Tym bardziej że lubię filmy historyczne i ładne bohaterki:) A wiec film zapowiada się fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy odcinek był słabszy, ale tak to bywa w przypadku produkcji kilku odcinkowych-musi pojawić się wprowadzenie i zapoznanie z postaciami. Dzięki temu możemy zobaczyć, że na wojnę szli zwykli chłopcy. Jestem pod ogromnym wrażeniem gry aktorskiej zarówno Anglików, jak i naszej pięknej rodaczki- Eriki Karkuszewskiej!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi