PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Wręcz przeciwnie stosować może każdy wystarczy to zrobić umiejętnie. na ubranie nie na ciało.

na ubranie, a nie na skóre to ok, ale zawsze można dostać jakiej reakcji alergicznej,nawet nie wiedząc o tym

gps'y są bardzo przydatne tak długo jak jesteśmy przytomni, w górach jak się coś stanie i stracimy przytomność lokalizator można namierzyć a gps'a już nie bardzo.

w tym sensie masz racje. polecasz jakiś konkretny lokalizator?

A ja myślę że najlepiej mieć i filtr i tabletkę. Można odfiltrować zawiesinę i unieszkodliwić bakterie. to akurat nie ciąży specjalnie.

nie jest ta opcja rowniez zbytnio droga sprawa, a napewno lepiej jak się rozchorwać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja myślę że najlepiej mieć i filtr i tabletkę. Można odfiltrować zawiesinę i unieszkodliwić bakterie. to akurat nie ciąży specjalnie.

nie jest ta opcja rowniez zbytnio droga sprawa, a napewno lepiej jak się rozchorwać

nie jest, nie, ale biorąc pod uwagę kwestię zdrowia, to nawet gdyby drożej to trochę kosztowało, to na w tym temacie oszczędzać nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mało spotykane urządzenie, bardziej jednak gpsy u nas królują

gps'y są bardzo przydatne tak długo jak jesteśmy przytomni, w górach jak się coś stanie i stracimy przytomność lokalizator można namierzyć a gps'a już nie bardzo.

lokalizator gps namierzyc ? chyba jednak nie

lokalizator gps to nie jest nadajnik jak w przypadku lawin,

lokalizator to taka prostrza forma gps, bez map, tylko trasa i azymut

wrzucasz tabletkę do wody z jeziora i staje się pitna? to już bardziej w ten filtr bym poszedł

czemu? te tabletki też są spoko choć na wyzaczoną ilośc wody

filtry tez sa na okreslona ilosc wody, potem traca swoje wlasciwosci

Te tabletki chyba jednak nie są tak cudowne żeby niszczyć jaja pasożytów, woda musi być przefiltrowana i wtedy ją uzdatniają.

to przede wszystkim oczyszczenie chemiczne

tabletki nie oczyszczaja z zawiesiny - czyli nie czyszcza wody mechanicznie

co do biologii, patogenow, pasozytow, to mysle ze te tabletki sa troche na chlorze, wiec czesc powinny wybic, reszta w gotowaniu - trzeba gotowac wode !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie jest, nie, ale biorąc pod uwagę kwestię zdrowia, to nawet gdyby drożej to trochę kosztowało, to na w tym temacie oszczędzać nie warto.

o to na pewno warto, tylko nie każdy mądry o tym pomysli ;] kiedyś szło sie w góry i ze strumyczka normalnie piło wode,zimną ,czystą,żródlaną... teraz bym już nie zaryzykował.

]

też kojarzyłem,że lokalizator ,podaje moją pozycje w razie zagrożenia lub innych sytuacji, a gps ma mape,wyznacza trase.

no nieśmiertelne na pewno nie jest ;] bynajmniej nie za tę cenę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o to na pewno warto, tylko nie każdy mądry o tym pomysli ;] kiedyś szło sie w góry i ze strumyczka normalnie piło wode,zimną ,czystą,żródlaną... teraz bym już nie zaryzykował.

.

Wszystko zależy od gór, a raczej od wysokości na jakiej się znajdujemy. Jak niema domów i schronisk ponad strumykiem to tez niema zagrożenia skażenia wody i mozna spokojnie pić. Górskie wody dalej sa bardzo czyste. gorzej jest niżej gdzie ludzie wrzucają do rzek wszystko. Tam bez filtra i tabletki tez bym nie sprobował.

]

lokalizator to lokalizator. ma 2 części jedna masz ty drugą ktoś inny i na tej podstawie cię szukają. Im bliżej tym sygnal wyraźniejszy.

Pamiętajcie, że filtrem można odsączyć tylko zawiesine. to zę woda będzie czysta nie znaczy, że zdatna do picia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zawsze warto dowiedzieć się tego, co powinno się wiedzieć przed taką wędrówką, biwakiem itp...a wodę ze strumyczka górskiego, czystą, krystaliczną - ja bym wypił:D

no nieśmiertelne na pewno nie jest ;] bynajmniej nie za tę cenę

można kupić lepsze lub gorsze, to zależy tylko od własnych preferencji,każdy na pewno swoją rolę spełnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w mieszkaniu w mieście może nie, ale polecam wypad do lasu lub nad wodę to zobaczysz

Byłem latem i naprawdę nie zastałem :)

Twój sposób wydaje się być najbardziej sensowny! Wolę jednak wodę butelkowaną :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem latem i naprawdę nie zastałem :)

Po 23 komary idą spać, gorzej z kleszczami one nie śpią, one czekaja.

Twój sposób wydaje się być najbardziej sensowny! Wolę jednak wodę butelkowaną :)

Jak każdy kto siedzi większą część życia w zabudowaniach, ale butelka się może zrobić pusta a strumień w górach raczej nie wysycha. na wszelki wielki warto mieć w plecaku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i ta opcja podoba mi się najbardziej.

Wszystko zależy od gór, a raczej od wysokości na jakiej się znajdujemy. Jak niema domów i schronisk ponad strumykiem to tez niema zagrożenia skażenia wody i mozna spokojnie pić. Górskie wody dalej sa bardzo czyste. gorzej jest niżej gdzie ludzie wrzucają do rzek wszystko. Tam bez filtra i tabletki tez bym nie sprobował.

biorąc pod uwagę że mówimy o wędkowaniu to na moją znajomość polskich jezior i rzek tez bym nie ryzykował, górski strumyk to trochę inna sprawa

można namierzyć a gps'a już nie bardzo.

http://www.militaria.pl/bushnell/lokalizator_gps_bushnell_fishtrack_blue_(360610)_p34654.xml

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i ta opcja podoba mi się najbardziej.

zgadzam się, opcja najlepsza z możliwych.

można namierzyć a gps'a już nie bardzo.

http://www.militaria.pl/bushnell/lokalizator_gps_bushnell_fishtrack_blue_(360610)_p34654.xml

masz taki???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zgadzam się, opcja najlepsza z możliwych.

Dzięki za zgodność w tym temacie.

masz taki???

I na jaką odległośc on łapie bo nie mogę wypatrzeć, widziałem kiedyś takie lokalizatory lawinowe ale to działało na zasadzie 2 części jedą miał ten pod śniegiem a drugą ten co go szuka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak zależy od wysokości, choć po prostu ma się większą świadomość ,że moga wystąpić zanieczyszczenia

lokalizator to lokalizator. ma 2 części jedna masz ty drugą ktoś inny i na tej podstawie cię szukają. Im bliżej tym sygnal wyraźniejszy.

prościej się nie da wyjaśnić;]

Pamiętajcie, że filtrem można odsączyć tylko zawiesine. to zę woda będzie czysta nie znaczy, że zdatna do picia.
najlepeij jedno i drugie, chyba,że jest gadzet co oczyszcza z zawiesiny i bakterii

masz taki???

bushnell dobra firma, który model to juz pikus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi