PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

lokalizator to lokalizator. ma 2 części jedna masz ty drugą ktoś inny i na tej podstawie cię szukają. Im bliżej tym sygnal wyraźniejszy.

mylisz lokalizator gps jak https://www.militaria.pl/bushnell/lokalizator_gps_bushnell_backtrack_g2_black_green_(360411)_p23483.xml z "lokalizatorami" przeciw lawinowymi, to tzw sondy, moze podobna konstrukcja, ale faktycznie wysylaja sygnal do odbiornika ktory ma ten co Cie szuka, ale to co innego

Pamiętajcie, że filtrem można odsączyć tylko zawiesine. to zę woda będzie czysta nie znaczy, że zdatna do picia.

tez prawda, i tak bym wode jeszcze gotowal, to zabija wiekszosc patogenow i bakterii, no i dobrze miec ze soba wode z trawa zubrowa ;)

I na jaką odległośc on łapie bo nie mogę wypatrzeć, widziałem kiedyś takie lokalizatory lawinowe ale to działało na zasadzie 2 części jedą miał ten pod śniegiem a drugą ten co go szuka.

jeszce raz, to nie jest sonda lawinowa, militaria.pl przynajmniej na razie nie oferuje ekwipunku na lawiny

to urzadzenie nie wysyla sygnalu, przeczytajcie specyfikacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mylisz lokalizator gps jak https://www.militaria.pl/bushnell/lokalizator_gps_bushnell_backtrack_g2_black_green_(360411)_p23483.xml z "lokalizatorami" przeciw lawinowymi, to tzw sondy, moze podobna konstrukcja, ale faktycznie wysylaja sygnal do odbiornika ktory ma ten co Cie szuka, ale to co innego

A to moja pomyłka w takim razie, a taki lokalizator jak piszesz na jakiej podstawie jest namierzany?

tez prawda, i tak bym wode jeszcze gotowal, to zabija wiekszosc patogenow i bakterii, no i dobrze miec ze soba wode z trawa zubrowa ;)

Ta z trawą też zabija bakterie tylko ma skutki uboczne a gotowanie nie zawsze jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to moja pomyłka w takim razie, a taki lokalizator jak piszesz na jakiej podstawie jest namierzany?

.

takze przez sygnal gps, tzn lokalizator z linku dziala przez gps,

a ten lawinowy to ma chyba impuls radiowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

e.

nie jest, on sluzy tylko uzytkownikowi do odnalezienia sie

Ta z trawą też zabija bakterie tylko ma skutki uboczne a gotowanie nie zawsze jest możliwe.

jak tylko masz jak rozpalic ogien i w czym zagrzac wode to jest mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swego czasu również często wędkowałem,ostatnio trochę rzadziej ale to raczej z braku wolnego czasu. Pamiętajcie,że do takiej wyprawy,a w szczególności zasiadki na karpia,należy się przygotować,mieć dobrą latarkę,namiot,śpiwór,często nawet kompas czy nóż typowo myśliwski. wszystko to znajdziecie u nas,chętnie pomożemy:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wędkowałam ostatni raz 10 lat temu. Od 10 lat nie wędkuje, bo jestem weganką i nie uznaje zabijania zwierząt.

Nie ma obowiązku zabijania i zjadania tego, co się złowi. Łowienie ryb to już od lat nie jest sposób na zdobycie taniego mięsa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzę na ryby najlepszy czasz żeby odpocząć od wszystkiego w tym roku nie byłem na nocce ale w następnym roku napewno się wybiorę pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

.

takze przez sygnal gps, tzn lokalizator z linku dziala przez gps,

a ten lawinowy to ma chyba impuls radiowy

panowie- gps albo lokalizator na ryby? to nie survival w dżungli przecież...

Swego czasu również często wędkowałem,ostatnio trochę rzadziej ale to raczej z braku wolnego czasu. Pamiętajcie,że do takiej wyprawy,a w szczególności zasiadki na karpia,należy się przygotować,mieć dobrą latarkę,namiot,śpiwór,często nawet kompas czy nóż typowo myśliwski. wszystko to znajdziecie u nas,chętnie pomożemy:)

kompas??

a nóż może typowo wędkarski a nie myśliwski?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wędkarstwo to przede wszystkim relaks i odprężenie,odskocznia od codzienności :) Zamiast kompasu wolałbym jednak drona z kamerką,którym mozesz rejestrować wszystko dookoła z loku ptaka,to fajna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiemy żebyś wolał drona ale już tak perfidnie ich nie wmawiaj ludziom bo twoje posty aż rażą w oczy. Ciekawe jak zamiast kompasu używałbyś drona w lesie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chodzenie na ryby to coś co niewątpliwie kojarzy się z prawdziwym facetem a więc jak najbardziej tak! :P

ostatnio nawet kupilem nowa wedke i teraz sie zastanwiam nad jakimis dodatkami. Myślicie, że te ze strony http://www.total-care.pl/ to dobry wybór? Kupował tam ktoś juz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Total care zawsze na propsie! Maja bardzo sensowne produkty za stosunkowo małe pieniadze. Kupowałem u nich również m.in. kosmetyki samochodowe i również bylem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

te o których mowa, np ten z militaria.pl to taki lokalizator, który pokazuje ci na ekranie mape i gdzie na niej jeste, taka interaktywna mapka;]

a to tego z trwą żubrową nie znam ;] cos więcej?

jak tylko masz jak rozpalic ogien i w czym zagrzac wode to jest mozliwe

a jeśli bys nie miał to wylądowałeś na totalnym survivalu :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi