PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

danny87

Podróże zagraniczne

Rekomendowane odpowiedzi

czy macie jakieś pomysły na tanie podróże zagraniczne? sprawdzone portale z lotami, hotelami itd? sezon wakacyjny się zbliża warto wiedzieć co zrobić by nie zbankrutować :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Staramy się gdzieś pojechać przynajmniej dwa razy w roku, wiec szukamy oszczednosci gdzie sie da :) Zazwyczaj organizujemy sobie wyjazdy na włąsną rękę, nie korzystamy z zorganizowanych wycieczek, lubimy spedzac czas po swojemu :) No i odpadaja wtedy hotele bo sa za drogie. Zazwyczaj, i to jest moim zdaniem najelpsza opcja jeśli chce sie uniknac tłumów ludzi i wydawania fortuny na napiwki w hotelach, jest wynajecie domu/mieszkania w jakims konkretnym miejscu (jesli sie jedzie z wieksza grupa to już w ogole wychodzi taniocha), czesto sa to duzo mniejsze kwoty niz za kwatere nad bałtykiem, a jest sie nad adriatykiem :) Jest kuchnia można sobie coś ugotować, czesto nie jest problemem tez zabranie zwierzaka. Jeśli chodzi o doajzdy to jak to jest gdzieś bliżej to rezerwujemy z wyprzedzeniem polskiego busa bo jest stosunkowo niedrogi, a jak jest nas wiecej to autem. Dalsze wyjazdy to oczywiscie samolot i tu wyszukuje juz grubo przed wakacjami, zazwyczaj sie coś trafia:)

danny87 a masz już jakieś konkretne miejsce wakacyjne w planach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jasne, ja już drugi raz korzystam z tego "biura" podróżniczego Księży Pallotynów: http://www.apostolos.pl - zdecydowanie polecam. Ceny wycieczek droższe, ale gwarancja udanego wypoczynku :)

nie znam i raczej wolę korzystać z pewnych, sprawdzonych biur podróży. szczególnie po tych akcjach z bankrutującymi biurami... poza tym oragnizwane wycieczki sa nudne jak flaki z olejem i trzeba się dostosowywać do całej grupy, a w wakacjach chodzi chyba o to, żeby w końcu wyluzować i nie musieć się trzymać jakichkolwiek planów... w tym roku na majówkę planujemy się wybrać samochodem do Pragi czeskiej (bo majówka w tym roku droga) nie wiem tylko jak tam jest z noclegami - czy jechac na pałe i znaleźc coś na miejscu, czy cos zarezerwować juz tu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No ale ja znam i dla mnie to sprawdzone biuro podróży :) Właśnie dlatego u Pallotynów wycieczki są nieco droższe niż w biurach podróży, właśnie po to, aby nie było problemów, że ktoś zbankrutuje lub wycieczka się nie uda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jasne, ja już drugi raz korzystam z tego "biura" podróżniczego Księży Pallotynów: http://www.apostolos.pl - zdecydowanie polecam. Ceny wycieczek droższe, ale gwarancja udanego wypoczynku :)

nie znam i raczej wolę korzystać z pewnych, sprawdzonych biur podróży. szczególnie po tych akcjach z bankrutującymi biurami... poza tym oragnizwane wycieczki sa nudne jak flaki z olejem i trzeba się dostosowywać do całej grupy, a w wakacjach chodzi chyba o to, żeby w końcu wyluzować i nie musieć się trzymać jakichkolwiek planów... w tym roku na majówkę planujemy się wybrać samochodem do Pragi czeskiej (bo majówka w tym roku droga) nie wiem tylko jak tam jest z noclegami - czy jechac na pałe i znaleźc coś na miejscu, czy cos zarezerwować juz tu.

lasek, a czemu majówka droga w tym roku? My w tym roku celujemy w Mazury, bo dawno nie byliśmy,moze nie bedzie takich tłumów jak w wakacje. A do Pragi to ja bym raczej bał sie jechać bez zarezerwowanego noclegu, to taki dość oblegany termin i watpie zebys cos znalazł,a jesli nawet to bedzie drogo. W innym terminie czemu nie, można sobie szukać na miejscu (chcociaz to dodatkowa nerwówka, ze sie nie znajdzie), ale chyba nie na maje. Jak nie chcesz zorganizowanej wycieczki, ale sprawdzone noclegi to zerknij na Interhomie, wydaje mi sie ze na maj powinny byc jeszcze niedrogie miejscówki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

lasek, a czemu majówka droga w tym roku? My w tym roku celujemy w Mazury z, bo dawno nie byliśmy,moze nie bedzie takich tłumów jak w wakacje. A do Pragi to ja bym raczej bał sie jechać bez zarezerwowanego noclegu, to taki dość oblegany termin i watpie zebys cos znalazł,a jesli nawet to bedzie drogo. W innym terminie czemu nie, można sobie szukać na miejscu (chcociaz to dodatkowa nerwówka, ze sie nie znajdzie), ale chyba nie na maje. Jak nie chcesz zorganizowanej wycieczki, ale sprawdzone noclegi to zerknij na Interhomie, wydaje mi sie ze na maj powinny byc jeszcze niedrogie miejscówki.

Nam również się marzą mazury... Ciekawe czy uda nam się wszystko zorganizować...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podobnie jak MadMan sam organizuję wyjazd. Samolot, hotel i wszystko co się da kupuje przez internet bo jest taniej. Warto dogadać się ze znajomymi i jechać w 4 osoby- taniej płacisz za taksówki, bilety grupowe, napiwki, a i przy negocjowaniu łatwiej zbijesz cenę. Jeżeli planujesz nocleg w kwaterach itp. miejscach polecam ryzyko i szukanie miejsca do spania dopiero po przyjeździe. Można kupić pokój 20-50% taniej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MadMan właśnie szukam pomysłu, może Grecja, nie byłem tam a marzy mi się dobra, pewna pogoda, tylko pytanie gdzie dokładnie, Saloniki, Ateny? widzę że ceny przelotów nie są złe, bałem sie wyższych, a tutaj za ok 400zł w obie stronki się da kupic bilety, na stronie centerfly.pl nie wiem czy to dobra opcja? korzystasz z takich portali z lotami?

a co do tego biura podróży o którym była mowa to jakieś dziwne, ktoś ma teorię że ma droższe oferty i to gwarancja bezpieczeństwa, to brzmi jak tłumaczenie wysokich cen

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
czy macie jakieś pomysły na tanie podróże zagraniczne? sprawdzone portale z lotami, hotelami itd? sezon wakacyjny się zbliża warto wiedzieć co zrobić by nie zbankrutować :)

Wakacje to zawsze wydatek. Nie ma co kombinować, jak jedziesz gdzieś dalej i polować na jakieś "last minute". Czasem wychodzi dosyć korzystnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

last minute bywa czasem kosztowne, tylko nie każdy dokładnie sprawdzi, bo myśli że to okazja i kupuje, a z tym że nie ma co kombinować to się nie zgadzam, warto się rozejrzeć, poszukać tanich noclegów, lotów, wtedy więcej kasy w kieszeni zostaje i przyda się podczas wyjazdu, sztukę szukania tanich lotów powoli opanowuję, kilkanaście portali za mną:) mam swoje ulubione, a nie lubię przepłacać

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta