PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

danny87

Podróże zagraniczne

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wolę zdecydowanie indywidualnie niż z biurem. Wakacje wtedy w myślach sporo przed - planowanie itp. Sama podróż samochodem to już dla mnie przyjemność bo wakacje rozpoczynamy z momentem wyjścia z domu ;) Wychodzi zawsze taniej, kwatery znajduje jakie chcę i gdzie chcę. Podróże z biurem zawsze mają jakieś tam ograniczenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak dla mnie lepiej jest samodzielnie, oczywiście wtedy więcej rzeczy trzeba ogarnąć samemu.

Ja na przykład zaczynam zwykle od rezerwacji noclegu, kupna biletów i oczywiście wyszukuje dobrego ubezpieczenia na wyjazd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie, zależy dokąd się wybierasz. Ja podróżując choćby po hiszpańskich wyspach wszystko sam sobie ogarniałem. Z kolei jadąc choćby na Kubę to jednak zdałem się na biuro podróży z uwagi na wygodę czyli lot bezpośredni z Warszawy. Więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć.

Jeżeli jeszcze nie byłeś w sercu Ameryki Południowej czyli w Meksyku to koniecznie musisz zanurzyć się w smaku tej namiętnej krainy, gdzie tequila płynie strumieniami.

Poznaj moc uśmiechniętego słońca w Meksyku, w prawdziwym raju na ziemi:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

paweł a dlaczego uważasz że tequila płynie strumieniem? W Polsce wódka też płynie strumieniem. Co do Meksyku to radzę ostrożność, w praktyce tylko wschodnia część kraju jest bezpieczna pod kątem turystyki. Jukatan to ostatni bastion turystyczny w tym kraju, naszpikowany policją i ochroną. Ale polecam wizytę w tym kraju, osobiście podobało mi się bardziej niż na Kubie z uwagi na możliwości samego zapuszczania się w pewne miejsca, co nie było możliwe u Fidela

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zakochałem się w Grecji tego roku. Fantastyczny chociaż trochę krótki pobyt na greckiej prowincji na półwyspie Chalkidiki.

Przecudne czyściutkie morze, zapachy dziko rosnących przypraw takich jak rozmaryn, szałwia czy oregano. Nie ma bata, w przyszłym roku tez jadę do Grecji. Prawdopodobnie na wyspę Limnos. Czy drogo..? 11 dni, z wyżywieniem All Inclusive, hotel ****, razem z przelotem w dwie strony i ubezpieczeniem. Kwota 1949 zł/ os. To jest drogo..?!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja również uwielbiam Grecję, zazwyczaj wybieram Zakynthos. W 2017 może inny kierunek wybiorę (inny niż Zakynthos) ale to się jeszcze okaże. Polecam każdemu Grecję ale i do Chorwacji mam sentyment :D

@DoggyStar jak z pogodą na Chalkidiki ? Te rejony bardziej deszczowe podobno, w jakim okresie byłeś ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Byłem tam na przełomie lipca i sierpnia. Wiem, to środek sezonu, więc pogoda była murowana, nawet na północy Grecji.

Przepytywałem miejscowych jak pogoda w innych terminach. No cóż, albo mnie okłamali, albo prawdę powiedzieli. Podobno zdarzają się tam krótkotrwałe opady deszczu od maja do września. Raczej sporadycznie.Żadne tam nawałnice, jakiś lekki deszczyk. Ale od południowego morza egejskiego, od Krety jest mocny front, który ponoć spycha chmury bardziej na północ. Byłem tam osiem dni zaledwie, ale pogoda była bajkowa. Polecam Ci ten rejon. Słynie z doskonałej kuchni. Tamtejsze oliwki to jedno z moich największych odkryć kulinarnych. Miejscowe miody - poezja smaku. Klimat nieco mniej gorący od południa Grecji.

Półwysep Chalkidiki dzieli się na trzy mniejsze: Kassandrę, Sithonię i Athos. Kassandra jest chyba najbardziej zurbanizowana. Pełno małych wiosek, z hotelami o przyzwoitym standardzie. Przyroda super. Sithonia to "greckie Karaiby" pełne zatoczek ze skałami, a przyroda ma tu więcej do powiedzenia. W głąb półwyspu Athos nie dostaniesz się łatwo, albo prawie wcale. Ponad połowa tego regionu to autonomiczna republika mnichów, pełna starych klasztorów prawosławnych. Żeby tam wjechać, musisz mieć specjalne zezwolenie. Ale tu też można fajnie wypocząć, w miejscowości Ouranopolis.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest kilka rejonów jakie Wam mogę polecić:

Madera

Gran Canaria

Kreta

Ciekawym kierunkiem jest również Czarnogóra: http://www.travelin.pl/panstwo/czarnogora - kilka miejsc jakie na pewno warto jest tam zobaczyć to:

•    Zatoka Kotorska – jedno z najpiękniejszych miejsc w całych Bałkanach. Miejsce pięknych bajkowych krajobrazów, wspaniałych zabytków, a także krystalicznie czystej i ciepłej wody.

•    Budva – zabytkowe miasto z piękną starówką.

•    Jezioro Szkoderskie – niezwykle piękne jezioro na granicy z Albanią. Znajduje się wewnątrz majestatycznego górskiego krajobrazu. •    Park Narodowy Durmitor – znajdujący się w północnej części kraju, wśród gór, w których ponad 50 szczytów przekracza wysokość 2 tysięcy metrów.

•    Sveti Stefan – ta niewielka wyspa stanowi jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Czarnogóry.

•    Ponadto koniecznie warto zobaczyć Stary Bar, Klasztor Ostrog Góry, Kaniony rzeczne: Tary, Moračy, Mrtvicy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Marzę o tym, żeby odwiedzić latem Rumunię. Nie góry, ale wschód tego kraju. Przecież tam też jest niezły kawał wybrzeża nad Morzem Czarnym.

Jasne, można pojechać autem, na własną rękę. Ale wolę jednak skorzystać z oferty jakiegoś biura podróży.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podrózowaliśmy i z biurami podróży i sami. Wyciezcki z biurami podrózy nie sa takie złe, szczególnie jeśli załapiecie sie na last minute. Można w takim przypadku wypocząć w naprawdę korzystnej cenie. Na przykład jakieś 2 lata temu upolowaliśmy w czerwcu wycieczkę na Costa Brava w cenie .....930 zł. Hotel all inclusive. W miejscowości Calella. Jedzenie super, pogoda nam się udała tak więc była to jedna z naszych najbardizej udanych wycieczek.

Jeśli jednak chcecie wybrać się w kilka albo kilkanaście osób to jednak lepiej jest zaplanować sobie wycieczkę z wyprzedzeniem Bo w lastach często zostają jedynie jeden czy dwa pokoje i ciężko jest się zgrać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta