PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

kamrat

księgowość na własną rękę

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem sam nigdy nie jesteś w stanie zrobić wszystkiego, zwłaszcza ręcznie wypełniać faktur! ja próbowałem tego przez jakiś czas, ale z czasem przyszło więcej klientów do mojej firmy i w pewnym momencie panował niezły bałagan.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bałabym się zajmować księgowością na własną rękę. Niby przy jednoosobowej działalności można sobie dać radę samemu, ale przy najmniejszym problemie (np. faktura z zagranicy) można się wściec. Ja uważam, że przy własnej działalności i tak jest dużo roboty, wolę poświęcić ten czas na coś, w czym jestem dobra niż ogarnięcie przepisów księgowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z fakturą z zagranicy też można sobie poradzić. Prowadzę sama księgowość. Korzystam z programu do fakturowania. Nie tylko ułatwia mi pracę, ale też tłumaczy faktury na 31 języków. Czego większość księgowych, nie czarujmy się, nie potrafi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwie najgorszy pomysł to prowadzenie na własną rękę. Nie oszukujmy się, nie jest to bezpieczne. Lepiej, znacznie lepiej jest wynająć biuro rachunkowe, które się na tym najzwyczajniej w świecie zna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

To zależy czy mówimy o pełnej czy uproszczo ej rachunkowości, od naszej wiedzy, tego co potrzebujemy zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jaki jest to biznes.Jeśli wystawia się jedną czy dwie faktury w miesiącu. I jeśli nie ma się wielu faktur kosztowych to faktycznie taka księgowość moze być opłacalna. Jeśli jedna ktoś wystawia tych faktur o wiele więcej to nie polecam. Namęczyci się tylko i ksiegowość zajmie Wam o wiele więcej czasu niż powinna. Poza tym amator niewiele sie na księgowości zna i bardzo łatwo jest się pomylic Niestety.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi